0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
City Tour

City Tour

Wyjazdy, których głównym celem jest zwiedzania miasta. Najczęściej są to jakieś stolice krajów lub po prostu miasta słynące ze swoich atrakcji turystycznych.

Włochy, Mediolan - wyjazd do miasta mody, sporu, architektury

 • Liczba dni: 4 dni
 • Aktywność:
 • Region: Włochy
 • Organizator: FunSail
 • Czas dojazdu: 2h

Światowa stolica mody, siedziba słynnej opery La Scala, rodzime miasto klubów piłkarskich AC Milan i Inter Mediolanu. Plus włoska architektura i kuchnia. Musisz tu być !

od 3500
 • Rekomendowane terminy
 • sty11° 5°
 • lut13° 5°
 • mar15° 7°
 • kwi19° 10°
 • maj23° 13°
 • cze28° 17°
 • lip30° 20°
 • sie30° 19°
 • wrz26° 17°
 • paź22° 13°
 • lis16° 9°
 • gru13° 6°
 • Włochy, Mediolan - wyjazd do miasta mody, sporu, architektury - Dzień 1 - Wylot z Polski a

  Dzień 1 - Wylot z Polski

  Spotykamy się na lotnisku w Warszawie, gdzie po odprawie następuje przelot do Mediolanu. Później jedziemy do hotelu, w którym zostajemy zakwaterowani. Po krótkiej chwili odpoczynku zjemy obiad, po którym rozpoczynamy zwiedzanie tego pięknego miasta. Tego dnia podziwiać będziemy niezwykłe dzieła Leonarda da Vinci. Zajdziemy do Narodowego Muzeum Nauki i Techniki - poświęconemu w całości wynalazkom tego geniusza. Odwiedzimy także Kościół Santa Maria delle Grazie, gdzie znajduje się słynny i bardzo tajemniczy obraz "Ostatnia Wieczerza". Wieczorem - kolacja z włoskimi daniami. Wracamy do hotelu.

 • Włochy, Mediolan - wyjazd do miasta mody, sporu, architektury - Dzień 2 - Zamek Sforzów i muzea Mediolanu b

  Dzień 2 - Zamek Sforzów i muzea Mediolanu

  Zaraz po śniadaniu udajemy się na zwiedzanie tego pięknego miasta. Tego dnia zobaczymy Pałac Królewski (Palazzo Reale), jest to dawna królewska rezydencja, w której obecnie znajduje się muzeum. Następnie odwiedzimy Zamek Sforzów. Jest to XV-wieczna wielokrotnie przebudowywana siedziba rodu Sforzów - despotycznych władców Mediolanu. Obecnie znajduje się tam muzeum sztuki średniowiecznej, na szczególną uwagę zasługuje tam nieukończone dzieło Michała Anioła - Pieta Rondanini. Po zwiedzeniu zamku przespacerujemy się po pobliskim Parco Sempione. Zatrzymamy się tam na dłużej, by w jednej z restauracji zjeść obiad. Udamy się także do Pinacoteca di Brera - Galerii Brery, gdzie znajdują się dzieła Rafaela, Caravaggia i wielu innych wybitnych artystów, a później do Pinacoteca di Ambrosiana - Galerii Ambrosini, która również słynie z dzieł Rafaela i Caravaggia, będziemy tam też mogli podziwiać obrazy Leonardo Da Vinci. Po zwiedzaniu mamy czas wolny, możemy przespacerować się po uliczkach Mediolanu chłonąc klimat tego pięknego miejsca. Wieczorem następuje powrót do hotelu, gdzie czekać na nas będzie kolacja.

 • Włochy, Mediolan - wyjazd do miasta mody, sporu, architektury - Dzień 3 - Duomo i La Scala c

  Dzień 3 - Duomo i La Scala

  Po zjedzeniu śniadania powracamy do zwiedzania. Na początku wyruszamy do Duomo - Katedry, będącej z pewnością najbardziej efektownym zabytek Mediolanu. Praca nad nim trwała przez pięć wieków, w rezultacie powstała wspaniała budowla, która łączy w sobie cechy barokowe i gotyckie. Jej piękno, niezwykły przepych oraz ogrom nieustannie zachwycają i przytłaczają turystów. Wejdziemy bądź wjedziemy na szczyt Katedry, by stamtąd oglądać niezwykły widok na całe miasto oraz Alpy. Następnie zajdziemy do Galleria Vittorio Emanuele, jest to najstarsze i najbardziej ekskluzywne centrum handlowe we Włoszech, pełne restauracji, kawiarni, no i oczywiście sklepów znanych projektantów. Tam zrobimy dłuższą przerwę na zakupy i obiad. Ostatnim miejscem, które odwiedzimy tego dnia będzie La Scala, czyli najsłynniejsza włoska opera. Z zewnątrz budynek wygląda niepozornie, choć niedawno został wyremontowany za 70 milionów dolarów. Jednak, kiedy znajdziemy się wewnątrz zachwyci nas przepych tego miejsca. Przechodzą wieczorem koło La Scali możemy się natknąć na eleganckie samochody, z których nieraz wysiadają prawdziwe sławy. Wieczorem wracamy do hotelu. Przed snem jeszcze kolacja z przysmakami słynnej włoskiej kuchni.

 • Włochy, Mediolan - wyjazd do miasta mody, sporu, architektury - Dzień 4 - Stadion San Siro i Tor Formuły 1 d

  Dzień 4 - Stadion San Siro i Tor Formuły 1

  Tego dnia zwiedzimy dwa bardzo ważne miejsca, wielbiciele piłki nożnej z chęcią odwiedzą stadion San Siro, a fani wyścigów samochodowych obiekt, gdzie odbywa się Formuła 1. Zaraz po śniadaniu wyjedziemy z Mediolanu, najpierw udamy się na stadion San Siro, który może pomieścić ponad 80 tyś kibiców. To właśnie tam odbywały się mecze mistrzostw świata w latach 30 i 90 XX wieku. Warto odwiedzić to miejsce także dlatego, że często odbywają się tam różne mecze i być może akurat będziemy mieć okazję, by jeden z nich obejrzeć. Następnie jedziemy na tor Formuły 1 znajdujący się w miejscowości Monza. Tor "Autodromo Nazionale di Monza", mieści się w miejskim parku, który jest dwukrotnie większy niż nowojorski Central Park. Jest to obiekt bardzo popularny i niezwykle przez Włochów lubiany. Tor ten charakteryzuje się długimi prostymi, przez co umożliwia osiąganie wysokich prędkości. Po obejrzeniu Autodromo Nazionale zasiądziemy na jego trybunach, by obserwować wyścigi, które akurat będą miały tam miejsce. Po południu udajemy się do Monzy na obiad, który zjemy w jednej z tamtejszych restauracji. Później przespacerujemy się po tym uroczym mieście, zwrócimy szczególną uwagę na piękną Katedrę. Wieczorem wracamy do hotelu na kolację i nocleg.

 • Włochy, Mediolan - wyjazd do miasta mody, sporu, architektury - Dzień 5 - Wracamy do kraju e

  Dzień 5 - Wracamy do kraju

  Po śniadaniu następuje wykwaterowanie z hotelu i czas wolny w zależności od godzin wylotu. Później udajemy się na lotnisko, skąd wylatujemy do Polski.

Wyjazd integracyjny Włochy - Mediolan

Mediolan to włoskie miasto, które cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. To drugie największe miasto we Włoszech, światowa stolica mody i centrum gospodarczo-finansowe tego kraju. Jego furora wynika w dużej mierze z nielicznych, ale za to wspaniałych zabytków, licznych eleganckich sklepów, kawiarni i restauracji, a także niezwykłej atmosfery Mediolanu, która znacznie odróżnia to miasto od innych części Włoch.Mediolan jest to piękne miasto położone na północy Włoszech. Został założony przez Celtów w IV wieku p.n.e, od połowy XVI do początku XVIII wieku należał do Hiszpanii, następnie znajdował się pod panowaniem Austrii. W 1859 roku został włączony do Królestwa Sardynii, a w 1861 roku stał się częścią zjednoczonych Włoch.

Mediolan znacznie różni się od innych włoskich miast, zamiast słynnej maksymy „śpiesz się powoli” panuje tam raczej inna - „czas to pieniądz”. To bardzo dynamiczne miejsce, na ulicach można zaobserwować śpieszących się Mediolańczyków, którzy są całkowicie pochłonięci swoją pracą. Nic zresztą dziwnego, Mediolan jest najważniejszym centrum gospodarczo-finansowym we Włoszech. Jest to również jedno z najbogatszych miast w Europie.

To miasto jest przede wszystkim znane jako światowa stolica mody, to właśnie tutaj na pokazach swoje kolekcje prezentują m.in. Armani, Fendi i Prada. Na ulicach można się zaś natknąć na sesje fotograficzne, w których udział biorą nieraz znane na całym świecie modelki. O wielkim znaczeniu, jakie dla Mediolanu ma moda, świadczą tamtejsze liczne eleganckie butiki, w których odnaleźć możemy najnowsze kolekcje. Spacerując po mieście z łatwością dostrzeżemy, że Mediolańczycy przykładają bardzo dużą uwagę do swoich strojów.

Mediolan nie może się poszczycić tyloma zabytkami, co niektóre włoskie miasta, ale te, które tam znajdziemy są niezwykle piękne. Podczas podróży do Mediolanu obowiązkowo należy odwiedzić tamtejszą Katedrę, jest to jedna z największych takich budowli na całym świecie, dodatkowo widok, który rozpościera się z jej szczytu, jest wspaniały. W Kościele Santa Maria delle Grazie obejrzymy słynne dzieło Leonarda da Vinci „Ostatnia Wieczerza”. Zwiedzimy Zamek Sforzów, piękną siedzibę władców Mediolanu, w której obecnie znajduje się muzeum. Do najcenniejszych eksponatów, które można tam obejrzeć, należy z pewnością Pieta Rondanini - ostatnie, nieukończone dzieło Michała Anioła.

Obowiązkowym punktem programu podczas wyjazdów do Mediolanu jest wizyta w pobliskiej miejscowości Monza. Oprócz cudownej architektury i uroczego lokalnego klimatu miasteczko znane jest też każdemu fanowi sportów motorowych. To tutaj znajduje się złynny tor Formuły 1 Autodromo Nazionale di Monza, który oczywiście odwiedzimy. 

 

OGÓLNE INFORMACJE O KRAJU:

położenie: państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim. Graniczy z Francją, Szwajcarią, Austrią i Słowenią. Wewnątrz terytorium Włoch znajdują się dwie enklawy: San Marino i Watykan.

stolica: Rzym

powierzchnia: 301 230 km2

ludność: ok 59 mln mieszkańców

waluta: euro

język: włoski

strefa czasowa: UTC +1 zima, UTC + 2 lato

religia: katolicyzm

wiza: do 90 dni pobytu nie potrzebna wiza, potrzebny paszport lub dowód osobisty

szczepienia: zalecane- błonica, tężec, WZW B

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Włoskiej

Włochy, Rzym, Via Pietro Paolo Rubens, 20, 00197

Tel.: +39 06 362 04 300 Tel.: +39 335 599 52 12 Tel.: +39 06 362 04 204 Tel. dyżurny: +39 06 362 04 200 Faks: +39 06 321 78 95 Faks: +39 06 362 04 322

rzym.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.rzym.msz.gov.pl

Wydział Konsularny Ambasady mieści się w odrębnym budynku przy ulicy Via San Valentino, 12, 00197 Roma. Telefon dyżurny po godzinach pracy: +39 335 599 52 12

 

Wyślij zapytanie.
Skontaktujemy się z Tobą

Alternatywne wyprawy

 • Brak ofert spejniających podane kryteria.
Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home