0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Norwegia

Norwegia

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Norwegia należy do krajów skandynawskich i główna rzecz jaka przyciąga turystów to przyroda, która jest tutaj naturalna, nieskażona, z bogactwem czystych wód, lasów, fiordów, niesamowitych krajobrazów i niespotykanych w innych miejscach gatunków zwierząt.

Podróżując po Norwegii warto odwiedzić jej stolicę Oslo. Wizytówką Oslo jest zamek i skocznia narciarska. Warto wybrać się tam na spacer główną ulicą i zajrzeć do jednego z pubów oraz zobaczyć twierdzę Akerhus, Operę, Muzeum Muncha, muzeum Pokojowej Nagrody Nobla i Park Vigelanda. Na półwyspie Bygdoy warto natomiast zobaczyć Muzeum Kon-Tiki, Muzeum Ludowe i Muzeum Łodzi Wikingów.

Z miast warto też odwiedzić Bergen i wybrać się na spacer uliczkami wykładanymi drewnem oraz wjechać kolejką Floibanen na wzgórze Floyen, skąd możemy podziwiać wspaniałą panoramę miasta. Na Targu Rybnym natomiast możemy kupić niemal wszystko co pochodzi z morza. Miasto otoczone jest przez góry, po których również warto pospacerować. Warto odwiedzić również Trondheim z największą gotycką świątynią w całej Skandynawii – Katedrą Nidaros oraz miasto Alesund, które położone jest na wilku wyspach, pełne jest kanałów i wąskich uliczek.

Norwegia to jednak przede wszystkim niesamowite fiordy, niepowtarzalne w skali świata. Geirangerfjord – najpiękniejszy oraz znajdujący się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, który oferuje spacery górskimi ścieżkami oraz wyprawę statkiem. Jednym z największych na świecie jest Nordfjord, który udostępnia atrakcje wodne oraz wycieczki rowerowe. Oprócz tych dwóch fiordów znajduje się tam jeszcze kilka, a każdy oferuje inne widoki oraz atrakcje sportowe.

W Norwegi warto odwiedzić również Parki Narodowe, do których wstęp jest bezpłatny, a w których można podziwiać piękno norweskiej przyrody oraz aktywnie spędzać czas. Jotunheimen Nasjonalpark powstał by ochronią dziki górski krajobraz i jest jednym z najczęściej odwiedzanych parków w Norwegii. Można tam spotkać renifery, łosie, rosomaki, jelenie i rysie. W Górach Jotunheimen znajduje się najwyższy szczyt Norwegii – Galdhopiggen. Natomiast wysokie partie gór są pokryte czapami lodowców, których wielkość obrazuje również ich nazwa – Jotunheimen – Dom Olbrzymów.

Norwegię możemy podziwiać i poobserwować z wielu punktów widokowych. Jednym z nich jest Dalsnibba, przy którego wjeździe widnieje napis, że to „prawdopodobnie najpiękniejszy widok na świecie”, co może gwarantować jego atrakcyjność. Z Vestkapp możemy podziwiać natomiast panoramę fiordu Nordfjord. Główna turystyka kraju znajduje się natomiast w Geiranger, na brzegu fiordu. Jest to niewielka miejscowość otoczona górami, wodospadami i licznymi turystami. W Norwegii warto zobaczy również Karkenes, czyli przepiękną latarnię morską. W okolicy znajduje się też norweska plaża. Warto również zwiedzić Alta Museum z rysunkami naskalnymi mającymi 6 mln lat.

Jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych są również Drogi Trolli – Trollstigen. Niesamowita jest wąska i stroma droga z ostrymi zakrętami. Na szczycie drogi możemy poznać historię tej trasy w ulokowanym tam muzeum.

Dla miłośników aktywnej formy spędzania czasu, dobrą propozycją będzie wędrówka po lodowcu. Najbardziej popularne są organizowane po jeziorach Briksdalsbreen i Nigardsbreen (części Jostedalsbreen, największego lodowca kontynentalnej Europy). Jednakże na tego rodzaju wędrówkę można się wybrać jedynie w asyście doświadczonego, lokalnego przewodnika oraz z niezbędnym sprzętem takim jak raki, czekany i liny. Lodowce są bowiem w stałym ruchu i pod pokrywą śniegu tworzą się głębokie na kilkadziesiąt metrów szczeliny.

Norwegia przyciąga turystów głównie swoimi walorami naturalnymi, miasta nie wyróżniają się czymś szczególnym poza kilkoma głównymi reszta to niewielkie miejscowości, natomiast natura, krajobrazy, zachwycają na każdym kroku.

położenie: kraj obejmuje zachodnią część Półwyspu Skandynawskiego, Jan Mayen, Svalbard i wyspę Bouveta. Graniczy ze Szwecją, Finlandią i Rosją oraz przez granicę morską (przez cieśninę Skagerrak) z Danią.

stolica: Oslo

powierzchnia: 385186 km2

ludność: ok. 5 mln mieszkańców

waluta: korona norweska

język: norweski

strefa czasowa: UTC +1 zima UTC +2 lato

religia: luteranizm

wiza: nie wymagana wiza do 90 dni pobytu/ wymagany paszport i/lub dowód osobisty

szczepienia: zalecane – błonica, tężec, WZW B

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Norwegii

Norwegia, Oslo, Olav Kyrres plass 1, 0244

Tel.: +47 24 11 08 50 Tel. dyżurny: +47 913 377 57

Faks: +47 22 44 48 39

oslo.info@msz.gov.pl

www.oslo.msz.gov.pl

Telefon dyżurny, w sprawach alarmowych, po godzinach pracy placówki: +47 913 377 57

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home