0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Jamaica

Jamaica

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Jamajka jest trzecią co do wielkości wyspą w archipelagu Antyli. Charakteryzuje ją zróżnicowany krajobraz. Znajdują się tam liczne źródła mineralne i piękne wodospady, Na północnym wybrzeżu są piaszczyste plaże, przybrzeżna rafa koralowa i głównie tam znajdują się miejscowości turystyczne. Południowe i zachodnie wybrzeże zdominowane jest natomiast przez ciemne plaże wulkaniczne. Mieszkańcy Jamajki to głównie potomkowie sprowadzonych z Afryki niewolników, którzy kultywują rodzime tradycje. Jest to również światowa stolica muzyki reggae, która została rozsławiona na cały świat przez najbardziej znanego twórcę tej muzyki czyli Boba Marley'a.

Na wschodnim brzegu wyspy warto odwiedzić Port Antonio. Jest piękna rybacka wioska, która dla turystów przygotowała wiele małych hotelików oraz willi. Zachwycają tamtejsze pejzaże, bujna roślinność, wodospady, jaskinie, widok Błękitnych Gór oraz słynna Błękitna Laguna. Zacisznego schronienia szuka tam wiele sławnych ludzi, a kiedyś to ciche portowe miasteczko było miejscem szalonych hollywoodzkich przyjęć Errola Flyna, na które przybywali Bette Davis, Ginger Rogers i wielu innych.

Na Jamajce możemy podziwiać też Góry Błękitne, które charakteryzują się stromymi zboczami, pokrytymi plantacjami kawy, z wiszącymi mostami i niesamowitymi pejzażami.

Stolicą kraju jest Kingston, które łączy w sobie nowoczesność i historię. Znajdują się tam teatry, muzea, ambasady i budynki rządowe. Warto odwiedzić również miejsca związane z Bobem Marleyem. Należą do nich Muzeum Boba Marley'a, które znajduje się w domu, kiedyś zamieszkiwanym przez niego oraz jego pomnik. Interesującą atrakcją jest również kolonialny budynek otoczony wspaniałym palmowym ogrodem o nazwie Devon House. Można tam udać się do restauracji, kawiarni i lodziarni.

Miasto Port Royal znane jest ze swojej pirackiej przeszłości. Kiedyś był to główny port piracki Karaibów, który zyskał miano” najniegodziwszego miasta na świecie”. Oprócz takiej historii, miasto to było również bazą Brytyjskiej Marynarki Wojennej w czasie gdy była potęgą na morzu i kontrolowała świat. Niestety duża cześć miasta została zalana po wielkim trzęsieniu ziemi w 1692r.

W centrum północnego wybrzeża wyspy znajduje się Ochio Rios. Jest to miasteczko z dużą ilością hoteli, willi i przystani. Jest to również wprost idealne miejsce do tego by rozpocząć stamtąd wycieczki po wyspie. Miasto słynie z wodospadów Dunn's River, tropikalnych parków i plantacji.

Drugim co do wielkości miastem Jamajki jest Montego Bay. Znajdują się w nim międzynarodowe lotnisko, zabytki reprezentujące architekturę kolonialną, duże centra handlowe oraz port dla statków pasażerskich. Miasto jest dość popularnym kurortem turystycznym, który oferuje turystom wiele form zakwaterowania.

W zachodniej części wyspy znajduje się miasto Negril. Jest ono znane ze swojej 10-kilometrowej śnieżnobiałej piaskowej plaży oraz wielu hoteli. Żaden budynek tam nie przekracza wysokości palmy, co pozwala na zachowanie wiejskiego pejzażu. W południowej części miasta na wybrzeżu licznie pojawiają się skały oraz wybrzeża klifowe. Miasto oferuje turystom wiele atrakcji jak jazda konna, nurkowanie, kajaki, koncerty, imprezy na plaży. Wzdłuż wybrzeża znajduje się również mnóstwo sklepików z rzeźbami, płytami i pamiątkami.

Niedaleko Great Morass możemy zobaczyć krokodyle i manaty oraz przepiękny wodospad, jeden z bardziej niesamowitych na wyspie YS Falls. Interesującym miejscem jest również Spanish Town, w którym warto zobaczyć plac centralny, barokową katedrę Santiago w stylu gregoriańskim oraz malownicze uliczki z parterowymi zabudowaniami.

Na Jamajce znajduje się również interesujący region Kraj Maroonów, Został on stworzony przez zbiegłych niewolników w 1793r. Zamieszkują oni trudno dostępne tereny Cockpit County i nadal kultywują dawne tradycje związane z magią i wierzeniami obeah.

położenie: wyspa i państwo na Morzu Karaibskim w archipelagu Wielkich Antyli, położone na południe od Kuby i na zachód od Haiti

stolica: Kingston

powierzchnia: 10 991 km2

ludność: ok. 2,8 mln mieszkańców

waluta: dolar jamajski

język: angielski, kreolski, jamajski

strefa czasowa: UTC -5

religia: protestantyzm

wiza: niepotrzebna wiza do 30 dni pobytu, potrzebny paszport

szczepienia: zalecane – błonica, tężec, dur brzuszny, WZW A i WZW B

ambasada: brak polskiej placówki dyplomatycznej, państwo podlega kompetencji terytorialnej Ambasady RP w Caracas (Wenezuela).


Konsulat Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Kingston

Jamajka, Kingston, 35 Millsborough Crescent, Kingston 6

Tel.:+1 876 927 63 06 Faks: +1 876 978 92 13

kmrlmc@cwjamaica.com


Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Boliwariańskiej Republice Wenezueli

Wenezuela, Caracas, Ave. Nicolas Copernico, Qta. Ambar, Sector

Valle Arriba, Urbanization Las Mercedes, 1060

Tel.: +58 212 991 6167 Tel. dyżurny: + 58 412 262 21 65

Faks: +58 212 992 2164

caracas.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.caracas.msz.gov.pl


 


 

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home