0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Kambodża

Kambodża

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Kambodża to jeden z najbiedniejszych krajów Azji, który przez lata był niszczony wojnami, walkami domowymi i eksperymentami społecznymi. Od niedawna państwo może cieszyć się względnym spokojem i skupić się na odbudowie kraju oraz rozwoju turystyki.

Miejsce które warto odwiedzić to dawna stolica imperium Khmerskiego – Angkor. To wyjątkowe miejsce jest nie tylko jednym z najwspanialszych zabytków ale również jednym z największych stanowisk archeologicznym świata. Jest to monumentalny kompleks, składający się z zespołów świątynnych i pałacowych, które ozdobione są przepięknymi płaskorzeźbami. Całości dopełniają ogromne tereny leśne i zbiorniki wodne. Najbardziej znaną świątynią w kompleksie Angkor jest Angkor Wat, która jest poświęcona hinduskiemu bóstwu Wisznu. Jednym z największych skarbów Angkor Wat jest kamienny „arras” , który ma ponad 900 metrów długości, na którym znajduje się prawie 20 tys. postaci, które przedstawiają realistyczne sceny z eposów indyjskich Ramajany i Mahabharaty oraz życie dworu. Cały kompleks Angkor został umieszczony na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Ponadto wizerunek świątyni znajduje się na fladze Kambodży. Angkor Thom to ostatnia stolica imperium khmerskiego, która również znajduje się w kompleksie Angkor. Miasto jest nietypowe bo zbudowane na planie idealnego kwadratu, w którego centrum znajduje się urocza buddyjska świątynia Bajon. Ta Prohm stanowi ostatnią i najbardziej zniszczoną część Angkor. Obecnie jest prawie zupełnie zespolona z porastającą starożytne miasto dżunglą.

Najbardziej popularnym kurortem plażowym natomiast jest Sihanoukville. Znajduje się tam dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna oraz piękne, piaszczyste plaże a na okolicznych wysepkach możemy znaleźć dobre warunki do uprawiania sportów wodnych oraz do plażowania.

Kambodża zachwyca i intryguje w dużej mierze bogactwem dzikiej i nieujarzmionej przyrody. Tamtejsze dżungle nadal kryją wiele tajemnic oraz niespotykanych gatunków zwierząt i roślin. Mieszkańcami kambodżańskiej dżungli są m.in. tygrysy, lamparty, niedźwiedzie i słonie. Wartym odwiedzenia miejscem jest Rezerwat Ptaków Prek Toal, gdzie znaleźć możemy wiele gatunków ptaków. W Mekongu natomiast możemy spotkać niektóre gatunki dużych ryb oraz niezwykle rzadko spotykane delfiny słodkowodne.

Interesującym miejscem jest również stolica Kambodży Phnom Penh. Znajdziemy tam liczne zabytki, głośne i bardzo żywe miasto, z ciekawymi mieszkańcami, których życie codzienne toczy się na ulicach. Jednym z cenniejszych zabytków stolicy jest Pałac Królewski z 1870 roku. W skład zespołu pałacowego wchodzą m.in. Rezydencja Królewska, Sala Tronowa i Srebrna Pagoda, w której znajduje się bogata kolekcja bezcennych przedmiotów takich jak „ Szmaragdowy Buda”, statuetki z okresu Angkor czy królewska lektyka. Warto odwiedzić też Muzeum Narodowe, które poświęcone jest sztuce i architekturze Kambodży z okresu jej największego rozkwitu. Znajduje się tam ponad 5000 przedmiotów, m.in. posągi i inne przedmioty z okresu Angkor, w tym statua „Trędowatego Króla” z Angkor Thom. Inną z atrakcji stolicy jest Pomnik Niepodległości, Muzeum Toul Sleng – utworzone w dawnym więzieniu krwawych władców. W Muzeum Toul Sleng możemy zobaczyć cele i sale tortur, zachowana jest również dokumentacja więźniów, ze zdjęciami ofiar i obrazami tortur namalowanymi przez Vann Nath. Tam znajduje się również kontrowersyjna mapa Kambodży wykonana z ludzkich czaszek. Ciekawe są także tradycyjne rynki w mieście , gdzie można kupić wszystko. Miasto urzeka też piękną panoramą rzek Tonle Sap i Mekong.

położenie: państwo znajduje się w południowo-wschodniej Azji, na Pól wyspie Indochińskim, nad Zatoką Tajlandzką, graniczy z Tajlandią, Laosem i Wietnamem.

stolica: Phnom Penh

powierzchnia: 181 040 km2

ludność: ok. 13 mln mieszkańców

waluta: riel kambodżański

język: khmerski

strefa czasowa: UTC +7

religia: buddyzm

wiza: potrzebna wiza i paszport

szczepienia: zalecane – błonica, tężec, dur brzuszny, japoński zapalenie mózgu, wścieklizna, WZW A i B

ambasada: brak polskiej placówki dyplomatycznej. Państwo podlega kompetencji terytorialnej Ambasady RP w Bangkoku (Tajlandia)

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Tajlandii

Tajlandia, Bangkok, 100/81-82.25th floor. Vongvanij Building B,

Rama 9 Road, Huaykwang, 10310

Tel.: +66 2645 0367-9 Tel. dyżurny: +66 819 364 618

Faks: +66 2645 0365

bangkok.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.bangkok.msz.gov.pl

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home