0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Malta

Malta

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Wycieczki na Maltę

To wyspiarskie państwo na Morzu Śródziemnym oddalone jest od Włoch o 81 km i obejmuje cały archipelag Wysp Maltańskich. Większość mieszkańców jednak mieszka na głównej z wysp, w samej stolicy oraz w okolicach miasta Valletty. Długa historia Malty, sięgająca 7000 lat wstecz oraz uwarunkowania terenu sprawiły, że przenika się tutaj kultura europejska z muzułmańską Afryką, a krajobraz pełen jest lazurowych lagun, bajecznych klifów oraz starożytnych świątyń.

 

Ciekawe miejsca na Malcie

Malta to przede wszystkim idealne miejsce do wypoczynku, nurkowania, zwiedzania zabytków oraz podziwiania cudów natury. Jednym z nich jest Blue Grotto, czyli jaskinie w skalistych klifach, stworzone dzięki działaniu morskich fal. Jaskinie podziwiać można z pokładu łodzi. Warto też przy okazji zobaczyć Il-Maqluba, która powstała w wyniku zapadnięcia się warstw wapienia i zapewnia ciekawe wrażenia wizualne oraz świątynie ?a?ar Qim i Mnajdra. Świątynie pochodzą z ok. 3000-2500 lat p.n.e. i są jednymi z najstarszych miejsc kultu religijnego na świecie. Zwiedzający mogą zobaczyć stanowisko archeologiczne z komnatami, korytarzami oraz kamiennymi świątyniami. Ponadto cudowne widoki zapewniają Klify Dingli znajdujące się w pobliżu.

Komu bliżej do gwarnego miasta i śródziemnomorskiej kuchni, może zajrzeć rankiem do miasta Marsaxlokk, gdzie odbywa się targ rybny, a okoliczne knajpki serwują ośmiornice, kraby, małże i krewetki. Chodząc po nabrzeżu zauważymy tradycyjne maltańskie łodzie Luzzu z zadartymi dziobami, kolorowe, z oczami boga Ozyrysa.

Innymi wartymi obejrzenia miejscami jest Ciche Miasto, czyli Mdina, leżące w najwyższym punkcie wyspy i otoczone 25 metrowymi murami obronnymi. Niedaleko jest też przepiękne miasto Rabat.

 

Zabytki na Malcie

Malta to znakomity kraj na urlop, bo bogata jest nie tylko w cuda natury, ale także we wpływy różnych kultur, co widać w architekturze, słychać w języku i czuć na podniebieniu podczas próbowania maltańskich potraw. Warto więc też zwiedzić największe maltańskie miasto i najdalej na południe wysuniętą stolicę europejską, czyli Vallettę. Jeśli chodzi o zabytki, to na Malcie nie ma sobie równych. To 320 obiektów, które mają niesamowicie długą historię, a samo miasto nazywane jest nawet "muzeum pod gołym niebem". Najważniejszymi zabytkami Valletty są:

  • Katedra Św. Jana z XVII wieku,
  • monumentalny Pałac Wielkich Mistrzów z XVI wieku. To dawna siedziba władz zakonu Joannitów, obecnie siedziba maltańskiego parlamentu i prezydenta,
  • Teatr Manoela - trzeci najstarszy teatr na świecie,
  • kościół Il Gesù,
  • XVIII wieczna biblioteka,
  • liczne pałace, zabytkowe fortyfikacje i bastiony.

Głównym projektantem i planistą miasta był uczeń Michała Anioła -  Francesco Laparelli.

 

Pogoda na Malcie

Na wyspach wyróżnia się tylko dwie pory roku, a najwięcej turystów pojawia się latem, bo od czerwca do września temperatura morza ma przyjemną temperaturę. Kto woli zwiedzanie, niech wybierze się wiosną albo jesienią, gdy nie jest bardzo gorąco. Zimą Malta jest chłodniejsza i wieją na niej silne wiatry, ale temperatura i tak zwykle nie spada poniżej 9 stopni C. Deszcz jednak pada rzadko, a śnieg jest praktycznie nieznany. Średnia temperatura roczna na Malcie wynosi niecałe 19 stopni, latem bardzo rzadko jednak spada poniżej 30 stopni C.

 

Ile kosztuje wycieczka na Maltę?

Tygodniowy pobyt na Malcie, który obejmuje zwiedzanie zabytków, odpoczynek na plaży, jak i atrakcje typu nurkowanie i zjazdy na linach, kosztuje od 4000 zł. 

 

Malta

położenie: wyspiarskie państwo-miasto położone w Europie Południowej, na Morzu Śródziemnym, około 90km na południe od Włoch. Obejmuje archipelag Wysp Maltańskich, jednakże większa część ludności mieszka na głównej wyspie, w zespole miejskim Valletty – stolicy Malty.

stolica: Valletta

powierzchnia: 316 km2

ludność: ok. 450 tys. mieszkańców

waluta: euro

język: maltański, angielski

religia: katolicyzm

strefa czasowa: UTC +1 – zima; UTC +2 - lato

wiza: nie potrzebna wiza do 90 dni pobytu; paszport/dowód osobisty

szczepienia: brak szczepień obowiązkowych; zalecane – błonica, tężec, WZW B

ambasada: brak polskiej placówki dyplomatycznej, państwo podlega kompetencji terytorialnej Ambasady RP w Rzymie (Włochy)

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej (honorowy) w Valletta

Malta, Valletta, 60, South Street, Valletta VLT 1103

Tel.: +3562 12 44 306 Faks: +3562 12 33 093

info@wjpe.com

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Włoskiej

Włochy, Rzym, Via Pietro Paolo Rubens, 20, 00197

Tel.: +39 06 362 04 204 Tel.: +39 06 362 04 200

Tel. dyżurny: +39 335 599 52 12 Faks: +39 06 806 60 233

Faks: +39 06 321 78 95

rzym.amb.sekreariat@msz.gov.pl

www.rzym.msz.gov.pl

Wydział Konsularny Ambasady mieści się w odrębnym budynku: Via San Valentino, 12 00197 Roma. Telefon dyżurny po godzinach pracy: +39 335 599 52 12

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home