0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Wyspy Zielonego Przylądka

Wyspy Zielonego Przylądka

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Wyspy Zielonego Przylądka zwane inaczej archipelagiem Cabo Verde tworzy 10 wulkanicznych wysp położonych pomiędzy równikiem a zwrotnikiem Raka, 600km na zachód od Senegalu. Obecnie jest to bardzo stabilny politycznie kraj co jest rzadkością w tym regionie świata. Mieszkańcy utrzymują się głównie z uprawy ziemi i rybołówstwa. Choć żyją skromnie, są szczęśliwi i radośni. Już po krótkim pobycie tam można wywnioskować że z pewnością są to Wyspy Szczęśliwe.

Na wyspie Fogo znajduje się wielki wulkan. Na wyspę można dolecieć samolotem, który codziennie odlatuje z Prai. Ląduje natomiast w uroczym kolonialnym miasteczku San Filipe, które znajduje się tuż nad brzegiem oceanu. Krajobrazu dopełniają wspaniałe dwupiętrowe zabytkowe domy z rzeźbionymi, drewnianymi balkonami. Z San Filipe możemy podziwiać piękny widok na wyspę Brawa. Po drugiej stronie wyspy znajduje się miasto Mosteiros, które słynie z produkcji kawy. Gaje kawowe położone są wysoko w górach i raczej trudno tam dotrzeć. Następną ciekawą częścią wyspy jest miasteczko Cha das Caldeiras. Jest to mała wioska znajdująca się u stóp wulkanu. Wioska ta jest znana z produkcji wina, które wytwarzane jest bez konserwantów. Krajobraz miasteczka przypomina powierzchnię księżyca, gdyż wszędzie widać zastygłą lawę oraz małe wulkany, z których część jest czynna a część nie. Wyróżnia się jeden wulkan najwyższy, którego wybuch mógłby zniszczyć całą wyspę.

Wyspa Santiago mieści stolicę Praia. Jest największą wyspą archipelagu. Jest również wyspą pochodzenia wulkanicznego, ma wiele szczytów górskich, a największy z nich to Antonia. Santiago to również pierwsza wyspa archipelagu, która została zaludniona. Stolica oferuje wiele ciekawych dla turystów widoków, dobre kawiarnie oraz targ. Niedaleko Praia znajdują się pozostałości dawnej stolicy Ribeira Grande. Najlepiej zachowaną pozostałością są mury fortu St. Filipe. Cała wyspa jest godna uwagi. Zobaczymy tam cudowne plaże, piękne miasteczka, groty oraz kaniony. Oprócz tego możemy aktywniej spędzić czas uprawiając sporty wodne, spacerując, chodzić po górach albo wieczorem pójść do dyskoteki w stolicy Praia.

Wyspa Sao Vincente to miejsce muzyki i życia nocnego. Jest również znana z „ Capoverdianskich nocy” oraz karnawału, który jest porównywany do tego w Rio de Janeiro. Stolicą wyspy jest Mindelo, w którego architekturze widać wpływy brytyjskie i portugalskie. Charakterystyczne są kolorowe , maleńkie kamienice, które łączą się z widokiem gór oraz błękitu oceanu. Szczególnie warto zwrócić uwagę na Palacio do Porto i Ratusz Miejski, które zostały wybudowane w XIX wieku. Mindelo jest miastem artystów, których można spotkać tam na każdym kroku. W centrum miasta znajduje się park, w którym wieczorem zbierają się mieszkańcy oraz turyści, by rozpocząć wędrówkę po pubach i dyskotekach. Niedaleko Mindelo znajdują się dwie przepiękne plaże. Szczególną popularnością wśród turystów cieszy się Zatoka Kotów (Baia das Gatas). Znajdziemy tam ogromny, naturalny basen oraz coroczny sierpniowy festiwal muzyczny, na który przyjeżdżają artyści z innych wysp oraz z całego świata.

Wyspa Santo Antao jest najpiękniejszą wyspą Republiki Zielonego Przylądka. Zachwyca krajobrazem pasm i dolin górskich, które stwarzają idealne warunki do trekkingu. Krajobraz wyspy jest zdumiewający. Szczyty gór spowite chmurami, malownicze zielne stoki, gaje bananowe i kokosowe oraz wiele olbrzymich agaw. Na uwagę zasługuje piękna dolina Vale do Paul, którą warto odwiedzić wybierając się na trekking. Taka wyprawa przybliży nam nie tylko piękny krajobraz doliny ale również pozwoli zobaczyć jak wielki trud mieszkańcy wkładają w uprawy na górskich zboczach. Niezwykłym miejscem jest również wioska Fontainhas – wioska zawieszona na zboczu stromej góry. Wioska jest nietypowa, położona na tarasach, z kolorowymi fasadami domów. Wioska posiada również olbrzymią plantację trzciny cukrowej, z której wyrabiany jest najlepszy trunek grog w całej Cabo Verde.

Wyspa Boavista urzeka swoimi rajskimi plażami. Krajobrazu dopełniają wydmy, kokosowe i daktylowe palmy, turkus oceanu oraz muzyka. Tam odnajdziemy najpiękniejsze plaże całego archipelagu. Dodatkowym atutem jest fakt że istnieją tam również idealne warunki do uprawiania sportów wodnych. Plaża Santa Monica jest idealna do surfowania, charakteryzuje się białym piaskiem oraz olbrzymimi falami jak również 10 km plażą, która pozwala na długie spacery oraz znalezienie spokojnego miejsca do wypoczynku. Ciekawa jest też wioska Sal Rei, która bogata jest w kolorową architekturę maleńkich domków. Na obrzeżach wioski znajdują się fabryki soli położone między wydmami. Na wybrzeżu Sal Rei znajduje się wiekowy wrak statku, który z przejrzystą wodą tworzy przepiękny krajobraz. Miejscowosć Rabli znajduje się najbliżej lotniska, a w niej można zwiedzić dziewiętnastowieczny kościół Igreja Martiz de Sao Roque. Warto odwiedzić też starą Żydowską fabrykę ceramiki. Wyspa ponadto słynie z przyjaznych ludzi, którzy chętnie służą pomocą i wskazówkami w zwiedzaniu najpiękniejszych zakątków wyspy.

Wyspa Sao Nicolau jest wyspą słynącą z karnawału. Wyspa znajduje się w północnej części archipelagu Republiki Zielonego Przylądka. Najwyższym szczytem wyspy jest Monte Gordo 1303 m n.p.m. Na wyspie znajdują się również dwa główne pasma górskie. Warta uwagi jest również dolina Vale de Faje. Jest to rolnicza dolina, niezwykle malownicza i zawsze zielona. Wyspa ta słynie ponadto z barwnych obchodów karnawałowych oraz z unikalnych obrzędów związanych z ceremonią chrztu i zaślubin, których nie spotkamy nigdzie indziej.

położenie: państwo wyspiarskie na Oceanie Atlantyckim, położone 620 km na zachód od zachodnich wybrzeży afryki, geograficznie tożsame z Wyspami Zielonego Przylądka wraz z wodami terytorialnymi.

stolica: Praia

powierzchnia: 4033 km2

ludność: ok. 491 tys. mieszkańców

waluta: escudo Republiki Zielonego Przylądka

język: portugalski

strefa czasowa: UTC -1

religia: katolicyzm

wiza: potrzebna wiza i paszport

szczepienia: zalecane – błonica, tężec, dur brzuszny, WZW A i WZW B

ambasada: brak polskiej placówki dyplomatycznej. Państwo podlega kompetencji terytorialnej Ambasady RP w Rabacie (Maroko).


Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Królestwie Marokańskim

Maroko, Rabat, 23, rue Oqbah, BP 425

Tel.: +212 537 77 17 91 Tel.: +212 537 77 11 73

Tel. dyżurny: +212 672 41 99 33 Faks: +212 537 77 53 20

rabat.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.rabat.msz.gov.pl

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home