Korea Południowa
Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!
Polecane podróże
-
Kuba - od strony lądu i morza
-
Samochodami Tesla po Norwegii - wyjazdy firmowy
-
Słoneczna Kuba na wyciągnięcie ręki
-
Z Polski do Gruzji w 10 dni - wyprawa one way na BMW F800GS
-
Floryda & Bahamy - cruiserem i kamperem
-
Wyspy Zielonego Przylądka
-
Sardynia - Korsyka rejs wzdłuż Szmaragdowego Wybrzeża
-
Gruzja nietypowo - wyprawa motocyklowa (8 dni)
-
Bezdroża Kirgistanu na czterech kołach. Ośmiodniowa wyprawa 4x4
-
Seszele na pokładzie jachtu
Wycieczki do Korei Południowej
Tragiczna historia Korei, która przyczyniła się do podziału półwyspu na część północną i południową sprawiła, że w Korei Południowej stale można wyczuć napięcie spowodowane działalnością nieprzewidywalnego, jedynego sąsiada na lądzie. Granica dzieląca Republikę Korei oraz Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej jest najpilniej strzeżoną na świecie i jednocześnie stała się atrakcją kraju, do której zjeżdżają turyści z całego świata. Jednak Południowa Korea to kraj niesamowicie rozwinięty pod względem technologii, pełen wspaniałych zabytków i krajobrazów oraz bogaty kulturowo.
Ciekawe miejsca w Korei Południowej
Zacznijmy najpierw od miejsca idealnego do leniwego wypoczynku, czyli wyspy Czedżu (Jeju), po której rozsiane są posągi dol hareubang. Powstały z wulkanicznego bazaltu i miały strzec wiosek lub domostw przed złymi mocami i demonami. Na wyspie panuje ciepły klimat, a wysok wulkan zapewnia bogatą roślinność, charakterystyczną dla różnych stref klimatycznych. Na wyspie kiedyś panował matriarchat, ale do dzisiaj to wyspa kobiet, kamieni oraz wiatru. Najbardziej znanymi miejscem jest góra Hallasan (1950 m n.p.m.), jednocześnie najwyższy szczyt Korei Południowej, ale warto także zobaczyć wodospady w pobliżu miasta Seogwipo.
Wróćmy jednak do Koreańskiej Strefy Zdemilitaryzowanej utworzonej pomiędzy Koreą Południową a Północną. Nie można jej zwiedzać bez przewodnika, jednak wykupienie wycieczki pozwala na zobaczenie z daleka Korei Północnej. Gdy sytuacja między dwoma państwami jest stabilna, można nawet wejść do jednego z niebieskich baraków we wsi Panmundżom, w której odbywają się wszelkie negocjacje między krajami, a który to teren oficjalnie należy do Korei Północnej. To, że ten długi na 250 km i szeroki na 4 km fragment półwyspu jest praktycznie niezamieszkany spowodowało, że można tam także podziwiać żurawie mandżurskie i białoszyje, których nie zobaczymy nigdzie indziej. A lokalni znawcy przyrody twierdzą, że tylko w tym miejscu można spotkać tygrysy syberyjskie, lamparty amurskie i niedźwiedzie himalajskie, co przemawia za utworzeniem rezerwatu dzikiej przyrody.
Zabytki w Korei Południowej
Gdy już poznaliśmy wszelkie walory koreańskiej przyrody, warto zbliżyć się nieco do miejsca, w którym łączy się współczesna technologia, wysoki standard życia z zabytkami. Tym miejscem jest Seul, czyli stolica Korei Południowej, która leży 60 km od strefy zdemilitaryzowanej i jest najgęściej zamieszkanym miastem w kraju - liczy 10 milionów osób. Sercem miasta jest pałac Gyeongbokgung- największy i najstarszy budynek wchodzący w skład Pięciu Wielkich Pałaców dynastii Joseon w Seulu. Powstał w 1395 roku, ale dwieście lat później został zniszczony podczas japońskiej inwazji. Koreańczycy odbudowali go dopiero w 1867 roku, ale znowu został zniszczony przez Japończyków podczas II Wojny Światowej. To, co możemy zobaczyć dzisiaj, to około 40% historycznych zabudowań. Pałac warto zacząć od zwiedzania National Palace Museum oraz National Folk Museum.
Kolejna pałace dynastii Joseon to:
- Changdeokgung
- Changgyeonggung
- Deoksugung
- Gyeonghuigung
Inny znany pałac to Unhyeongung, a świątynie i sanktuaria, które warto zobaczyć w Seulu to:
- Jongmyo
- Dongmyo
- Munmyo
- Jogyesa
Atrakcje poza Seulem, do których można dojechać autobusami lub wynajętym samochodem:
- Pomnik Samjeondo,
- Namhansanseong,
- Bukhansanseong,
- Park Namsan,
- Doseonsa - największy klasztor buddyjski w Korei
Pogoda w Korei Południowej
Klimat w Korei jest zbliżony do polskiego, chociaż zimy są cieplejsze, a lata bardziej upalne. Najlepiej zwiedzać kraj od kwietnia do października, ale trzeba nastawić się na to, że w środku lata często i intensywnie może padać deszcz. Osoby, które do Korei chciałyby wyjechać na narty, powinny wybrać okres od grudnia do lutego.
Ile kosztuje wycieczka do Korei Południowej?
Do Korei można wybrać się w siedmio, ośmio lub dziewięcio dniową podróż. Zwiedzanie najważniejszych zabytków i podziwianie najpiękniejszych krajobrazów kosztuje od 9500 zł, razem z podróżą samolotem z Warszawy.
Korea Południowa
położenie: państwo w Azji, południowej części Półwyspu Koreańskiego powstałe po II wojnie światowej na terenach zajętych przez wojska USA. Republika Korei oficjalnie rości sobie pretensje do całego terytorium Korei.
stolica: Seul
powierzchnia: 99 720 km2
ludność: ok. 51 mln mieszkańców
waluta: 1 won południowokoreański = 100 dzonów
język: koreański
religia: bez wyznania – 46,4 %; chrześcijaństwo 29,3%
strefa czasowa: UTC +9
wiza: nie jest wymagana wiza do 90 dni pobytu; wymagany jest paszport
szczepienia: brak obowiązkowych szczepień; zalecane – błonica, tężec, dur brzuszny, japońskie zapalenie mózgu, WZW A i WZW B
Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Korei
Korea Południowa, Seul, #20-1, Samcheong-ro, Jongno-Gu, Seul
(Sagan-Dong), 110-190
tel.:+82 2 723 9681 Tel. dyzurny: +82 10 38409681
Faks: +82 2 723 9680
seul.amb.sekretariat@msz.gov.pl
www.seul.msz.gov.pl