0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Argentyna

Argentyna

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Argentyna przede wszystkim kojarzy się nam z tango, football'em, winem oraz yerba mate. Kraj ten charakteryzuje się bogactwem i różnorodnością fauny i flory jak również różnorodnością klimatyczną, albowiem przechodzi od zwrotnikowego przez podzwrotnikowy i umiarkowany do subpolarnego.

Stolica Argentyny, Buenos Aires jest często nazywana Paryżem Ameryki Łacińskiej. Główną atrakcją stolicy jest plac Plaza de Mayo, który otoczony jest przez budowle z XIX wieku. W Buenos Aires znajduje się też katedra metropolitarna, w której znajduje się grobowiec słynnego Josego de San Martin – bohatera narodowego. Dużą atrakcją turystyczną jest również Casa Rosada czyli Różowy Dom, który jest pałacem prezydenckim, udostępnionym dla zwiedzających. Warte odwiedzenia miejsca to również Teatr Kolumba, Plac Kongresowy, deptak, promenada Avenida de Mayo calle Florida, wieża Anglików czyli kopia Big Bena, dzielnica artystów San Telmo z kościołem św. Ignacego oraz wiele innych. W Buenos Aires znajduje się również 150 parków oraz liczne muzea np. Narodowe Muzeum Sztuk Pięknych. W stolicy można również zaopatrzyć się w wyśmienitej jakości wyroby skórzane, głównie buty oraz wyroby jubilerskie. Warto wybrać się również na jeden z licznie występujących w Buenos Aires targów, gdzie można dostać wyroby lokalnych artystów. Buenos Aires oprócz tego że jest stolicą Argentyny jest również stolicą tanga. To tam odbywają się liczne pokazy tego przepięknego tańca np. w ekskluzywnych klubach jak La Casa Blanca i w dzielnicach San Telmo i La Boca.

Jednym z większych miast Argentyny jest również Cordoba. Miasto znajduje się u podnóża gór Sierra de Cordoba i znajduje się tam również najstarszy południowo - amerykański uniwersytet Universidad Nacional de Cordoba. W mieście warto zobaczyć katedrę przy Plaza San Martin, która charakteryzuje się interesującą architekturą. Całe miasto jest jest ciekawe pod względem architektonicznym, gdyż znajduje się tam wiele domów z epoki kolonialnej przemieszanej z nowoczesnością. Warte zobaczenia miejsca to również San Martin Square, Trejo's House, Szkoła Narodowa Monserrat oraz Muzeum Fray Jose Antonio de San Alberto. Malowniczym miejscem jest również Park Sarmiento's oraz okolice wybrzeży rzeki Suquia, przy których to można udać się na chwile wypoczynku.

Najpiękniejszą i najbardziej niesamowitą atrakcją Argentyny są z pewnością Wodospady Iguazu, które możemy zobaczyć na terenie Parku Narodowego Iguazu. Park ten położony jest na granicy argentyńsko - brazylijskiej na rzece Iguazu, gdzie znajdują się 275 wodospady. Widok który tworzą jest niesamowity i niepowtarzalny. Po stronie argentyńskiej najbardziej wyróżniające się wodospady to m.in.: A.Nuneza Cabezy da Vaca, Dwóch Braci, Gardziel Diabła, Floriano, Escondido, Tres Mosqueteros oraz wiele innych. Wodospady można obejrzeć albo wybierając się na pieszą wycieczkę na trasy widokowe albo skorzystać z ofert przewoźników wodnych. Prócz wodospadów warto też zwrócić uwagę na roślinność znajdującą się na brzegach wodospadów jak również na możliwość obserwacji wielu unikalnych gatunków zwierząt.

W południowej części Argentyny jak i w całej Ameryce Południowej możemy podziwiać cudowną krainę geograficzną Patagonię. Kraina ta obejmuje część Andów oraz Ziemię Ognistą, na północy ograniczona jest Pampą i niziną La Platy, na wschodzie natomiast graniczy z Oceanem Atlantyckim. Na obszarze Patagonii znajduje się Wyżyna Patagońska, Cieśnina Magellana oraz przylądek Horn. Miejscem niesamowitym Patagonii są również lodowce, które wpisane są na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a najsławniejszy z nich to Perito Moreno. Lodowce znajdują się w Parku Narodowym Los Glaciers, a można je podziwiać ze specjalnych tarasów widokowych lub podczas wycieczki statkiem wycieczkowym. Lokalni przewoźnicy oferują też wycieczki na Antarktydę, gdzie możemy zobaczyć pingwiny, wieloryby oraz białe noce. Naturalnym rezerwatem dla około 2 mln pingwinów Magellana jest również Punta Tombo. Jest to również miejsce występowania licznych kolonii kormoranów, kaczek i wielu innych zwierząt. Ciekawym miejscem jest również Półwysep Valdes, gdzie znajduje się duży rezerwat zwierząt, a między czerwcem a grudniem możemy obserwować przepływające obok jego wybrzeża liczne stada wielorybów. Do najważniejszych miejsc wakacyjnego odpoczynku w Patagonii należą miejscowości El Calafate, Bariloche i jezioro Nahuel Huapi. Ciekawym miejscem wypoczynkowym jest również Tierra del Fuego. Możemy tam podziwiać nieskazitelnie czystą przyrodę, lodowce, rzeki oraz ośnieżone szczyty górskie. Obszar Patagonii to idealne miejsce na wypoczynek oraz idealne miejsce do uprawiania różnego rodzaju sportów jak wspinaczka, spływy kajakowe i pontonowe, narciarstwo, jazda konna, wędkarstwo oraz jazda na rowerze.

Kolejnym ciekawym regionem Argentyny jest Pampa. Jest to region, którego klimat sprzyja rozwojowi rolnictwa. Wyróżnia się spośród innych regionów kraju. Charakteryzują go porośnięte trawami stepowe pola, pasące się bydło, pasterze na koniach oraz malownicze pola słoneczników. Do jednych z najciekawszych miejscowości regionu możemy zaliczyć San Antonio de Areco, Lobos i San Miguel del Monte. Miejscem w regionie Pampy, który idealnie nadaje się dla miłośników aktywnego wypoczynku jest pas górski Sierra de la Ventana z najwyższym szczytem Cerro de la Ventana. W regionie znajdą też coś dla siebie miłośnicy spokojniejszego wypoczynku, choć by korzystając z kurortów i uroków, które oferują takie miejscowości jak Mar del Plata czy Bahia Blanca.

położenie: państwo znajduje się w Ameryce Południowej, nad Oceanem Atlantyckim. Graniczy z Chile na zachodzie, Boliwią i Paragwajem na północy, Brazylią i Urugwajem na północnym wschodzie.

stolica: Buenos Aires

powierzchnia: 2 766 890 km2

ludność: ok. 41 mln mieszkańców

waluta: peso argentyńskie

język: hiszpański

strefa czasowa: UTC -3

religia: katolicyzm

wiza: nie wymagana wiza do 90 dni pobytu (z możliwością przedłużenia z uzasadnionych przyczyn na dalsze 90 dni)/ paszport

szczepienia: zalecane – błonica, tężec, dur brzuszny, WZW A i B, żółta gorączka

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Argentyńskiej

Argentyna, Buenos Aires, Alejandro Maria de Aguado 2870, C 1425 CEB

Tel. dyżurny: +54 11 4808 1700

Faks: +5411 4808 1701

buenosaires.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.buenosaires.msz.gov.pl

 

 

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home