0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Islandia

Islandia

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Islandia to niepowtarzalne miejsce, nietypowe. Jest to fascynująca kraina ognia i lodu, która jest idealna dla ludzi szukających ciszy, pięknych krajobrazów, dzikiej przyrody oraz prawdziwej przygody. Niektórzy mówią że podróżowanie po Islandii momentami przypomina spacer po Księżycu, ze względu na duże przestrzenie oraz fascynujący krajobraz. Pejzaż Islandii charakteryzuje wulkaniczny krajobraz, bulgoczące błota geotermalne, gorące źródła, niezliczone szczeliny z których bucha para o zapachu siarki oraz ogromne przestrzenie i niesamowite widoki, których nie znajdziemy nigdzie indziej. Islandia to samotna wyspa na środku Atlantyku, niemalże niedostępna, która jest idealnym miejscem na wypoczynek dla osób chcących oderwać się od przytłaczającej cywilizacji. Na każdym kroku spotykamy tam oznaki nieposkromionej mocy natury oraz nietypową nordycko-celtycką kulturę, co razem tworzy wspaniałą fascynującą mieszankę. W Islandii ponadto możemy zobaczyć wulkany, pola lawy, gejzery, lodowce a zimą zorze polarną. Możemy tam również oglądać wieloryby, wybrać się na spacer po lodowcu, wjechać skuterem śnieżnym na zbocze wulkanu, wziąć udział w przejażdżce psim zaprzęgiem oraz wykąpać się w wodospadach i basenach z wodą termalną.

Gejzery są jedną z głównych atrakcji wyspy i w Europie możemy je podziwiać wyłącznie w Islandii. Obserwowanie gejzerów wymaga nieco cierpliwości, ponieważ trzeba trochę poczekać zanim woda spod ziemi wytryśnie. W podobny sposób prezentują się pola geotermalne, gdzie wybucha zarówno woda jak i inne składniki gotującego się wnętrza ziemi.

Równie niezwykle wyglądają wodospady Islandii są zróżnicowane i niezwykłe. Najbardziej malowniczym z nich jest Złoty Wodospad Gulfoss. Masy spienionej zielonozłotej wody uderzają o dno kanionu, a widok spienionej rozpylonej mgły jest widoczny z daleka. Najwięcej wody spada z wielką siłą i z dużym hałasem w wodospadzie Dettifoss. Najbardziej elegancki to wodospad Svartifoss w Parku Narodowym Skaflafell, a najwyższy to Glymur, który ma prawie dwieście metrów wysokości. Woda wulkanu Skogafoss przypomina natomiast szeroką kurtynę, za którą wg legendy kryje się wejście do jaskini w której ukryty jest skarb wikingów. Natomiast do wodospadu Godafoss, który ma kształt podkowy wrzucane były posągi pogańskich bogów po wprowadzeniu chrześcijaństwa.

W Islandii znajduje się również 150 wulkanów. Najbardziej aktywny z nich to Hekla. Jego szczyt jest przeważnie ukryty za chmurami. Po zboczu wulkanu jest poprowadzony szlak turystyczny prowadzący do krateru. Sławnym wulkanem Islandii jest również Snaefellsnes, który przykryty jest lodową czapą. Dużą popularnością cieszą się również rajdy samochodowe po zboczach wulkanów i wjeżdżanie na szczyt pojazdami śnieżnymi.

Najbardziej wysuniętą na północ stolicą świata jest Rejkiawik. Znajduje się tam Plac Austurvollur, gmach parlamentu Althing oraz kościół luterański z chrzcielnicą dzieła Bertila Thorvaldsena. Na uwagę zasługują tez wielkie zbiorniki Perlon, z wodą z gorących źródeł służącą do ogrzewania domów w mieście. Mieści się tam też wspaniały ogród zimowy oraz fontanna imitująca gejzer. W stolicy możemy odnaleźć również wiele różnych muzeów i galerii, a do najciekawszych należą Muzeum Narodowe oraz muzeum sztuki ludowej. Wybierając się na spacery na nadmorskie klify na pewno natrafimy na stada mew oraz żywiące się rybami maskonury. Wybierając się na rejs specjalnym stateczkiem na morzu koło Keflavik lub Husavik, możemy pooglądać delfiny i wieloryby. Najczęściej spotykane to płetwale karłowate, humbaki, orki, finwale, sejwale oraz płetwal błękitny. Czasem bywa że wieloryb zabawia obserwujących ludzi wynurzając się ponad wodę, machając pletwą i chlapiąc wodą.

położenie: państwo położone w Europie Północnej, na wyspie Islandia i kilku mniejszych wyspach, m.in. archipelag Vestmannaeyjar w północnej części Oceanu Atlantyckiego. Islandia jest jednym z krajów nordyckich

stolica: Reykjavik

powierzchnia: 103 125km2

ludność: ok. 325 tys mieszkańców

waluta: korona islandzka

język: islandzki

strefa czasowa: UTC+/- 0

religia: luteranizm

wiza: nie potrzebna wiza do 90 dni pobytu/ potrzebny paszport i/lub dowód osobisty

szczepienia: zalecane – błonica, tężec, WZW B


Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Reykjaviku

Islandia, Reykjavik, Þórunnartún 2, 105

Tel.: +354 520 50 50 Tel. dyżurny: +354 520 50 50 Faks: +354 511 11 20

reykjavik.info@msz.gov.pl

www.reykjavik.msz.gov.pl

 


 

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home