0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Hongkong

Hongkong

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Wycieczki do Hongkongu

Nazwa “Hongkong” oznacza po chińsku “pachnący port” albo “port przypraw”. Według pisowni angielskiej, nazwę tego chińskiego miasta powinno się zapisywać “Hong Kong”, jednak po polsku piszemy po prostu Hongkong. Kiedy miasto zajęli brytyjczycy, nie miało ono dużego znaczenia gospodarczego, jednak z czasem rozkwitło i stało się światowym centrum handlu i biznesu. Dzisiaj, po tym jak w 1997 roku miasto stało się regionem Republiki Chińskiej, to prawdziwa giełda chińskich towarów, na które warto pozostawić miejsce w walizce.

 

Ciekawe miejsca w Hongkongu

Hongkongu na mapie należy szukać na wschodnim wybrzeżu Chin, nad Morzem Południowochińskim. To region bardzo nowoczesny, pełny siedzib korporacji, z ogromnym portem i wysoko rozwiniętym przemysłem, jednak samo miasto to także lasy, rezerwaty i parki, po których można spacerować pieszo bez obaw o bezpieczeństwo. Hongkong to jedno z najbezpieczniejszych miejsc na świecie. Jednak przez to, że rozwój miasta rozpoczął się dopiero w XIX wieku, brakuje w nim typowych zabytków. Dlatego turyści często wybierają się na targi, na których tysiące mieszkańców sprzedają swoje wyroby, chińskie potrawy gotowane bezpośrednio na ulicznych straganach, orientalne przyprawy, owoce, warzywa i ryby, ale także po prostu siedzą grając w mahjonga. Zakupy na targach ułatwia na pewno fakt, że wszyscy mówią po angielsku. Warto więc zajrzeć na Ladies Market na Tung Choi Street czy na Temple Street Night Market, czyli targ nocny z antykami, ubraniami i gadżetami elektronicznymi, a także wróżbitami.

Victoria Peak, czyli Wzgórze Wiktorii to góra, z której można zobaczyć panoramę miasta. Można na nią wjechać tramwajem albo nastawić się na spacer pod górę. Działki na samej górze są najdroższymi na świecie.

 

Zabytki w Hongkongu

Chociaż zabytków naprawdę jest niewiele, to nie znaczy, że nie ma czego oglądać. Jest chociażby świątynia Man Mo ku czci przodków, która słynie z olbrzymich kadzideł zawieszonych pod sufitem, z których popiół spada wprost na ludzi. W środku panuje zdecydowanie duszący zapach, jednak dla lokalnych mieszkańców jest ona niezwykle ważna.

Wartą obejrzenia jest dzielnica Central, w której krzyżują się nowoczesne wieżowce korporacji i banków, budynki mieszkalne, handlowe galerie, oraz stoiska z jedzeniem i usługami, a pomiędzy nimi ciągną się kładki i schody. Pozostało w niej sporo symboli kolonialnych, na przykład gmach sądu albo budynek Misji Francuskiej. Komu będzie za mało poznawania historii miasta, może udać się do Muzeum Historycznego Hongkongu. Już sama nazwa wskazuje, jakie są w nim eksponaty i czego można dowiedzieć się o mieście sprzed czasów przybycia Brytyjczyków.

Inne ciekawe punkty na mapie Hongkongu to promenada nadmorska Tsim Sha Tsui i wieża zegarowa oraz Klasztor Po Lin i Tiang Tan Budda.

 

Pogoda w Hongkongu

Zdecydowanie warto pojechać do Hongkongu, ale niekoniecznie latem, bo od maja do września panuje tam pogoda deszczowa, a zły nastrój mogą wzmagać temperatury grubo powyżej 30 stopni Celsjusza. Nie pada może cały czas, ale bardzo często i bardzo intensywnie. Do tego mieszkańcy Hongkongu bardzo sobie cenią klimatyzację i potrafią w hotelowych pokojach ustawić 17 stopni. Angina murowana. Najlepiej więc na podróż wybrać październik i listopad. Deszcz maleje, a temperatury spadają. Zimą w Hongkongu jest też całkiem przyjemnie, bo 15-20 stopni, wiosną 20-25.

 

Ile kosztuje wycieczka do Hongkongu?

Żeby zobaczyć chociaż fragment Hongkongu, ale także inne ciekawe miejsca w Chinach, warto wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem. Dziesięciodniowy pobyt w Chinach kosztuje od 11500 zł. 

 

położenie: oficjalnie Specjalny Region Administracyjny Chińskiej Republiki Ludowej Hongkong, znajdujący się na wschodnim wybrzeżu Chin, nad Morzem Południowochińskim

powierzchnia: 1104km2

ludność: ok. 7 mln mieszkańców

waluta: 1 dolar hongkoński

język: chiński (kantoński), angielski

religia: religie chińskie 59,5%, niereligijni 21,4%

strefa czasowa: UTC +8

wiza: nie potrzebna wiza do 90 dni pobytu, wymagany paszport

szczepienia: brak obowiązkowych szczepień; zalecane – błonica, tężec, dur brzuszny, japońskie zapalenie mózgu, WZW A i WZW B

 

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej w Hongkongu

Hongkong, Hongkong, 183 Queens Road East, pokój 2506, piętro 25

Tel.: +852 28400779 Tel. dyżurny: +852 93663262

Faks: +852 25960062

hongkong.kg.info@msz.gov.pl

www.hongkong.msz.gov.pl

 

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home