0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Gwatemala

Gwatemala

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Gwatemala to najbardziej wysunięty na północ kraj Ameryki Środkowej. Jest to kraj pełen uroczych wulkanów i jezior, kolorowych targów, tajemniczych piramid Majów oraz pięknej przyrody. Gwatemala posiada najwyższy odsetek ludności indiańskiej wśród krajów Ameryki Środkowej i wynosi około 45%. Są to głównie Indianie Maya – Quiche oraz Ladinos tj. Metysi i Indianie mówiący tylko w języku hiszpańskim. Do najpopularniejszych miejsc w Gwatemali zaliczamy San Jose, Likin oraz Iztapa. Warunki naturalne jakie gwarantuje Gwatemala sprzyjają korzystaniu ze sportów wodnych, takich jak surfowanie czy nurkowanie. Natomiast w wielu miastach możemy podziwiać wspaniałe zabytki, muzea, galerie, uniwersytety oraz eleganckie restauracje, hotele i ekskluzywne butiki. Najsłynniejszym i najbardziej znaczącym dziedzictwem tego kraju jest historia i kultura Majów. Możemy podziwiać ją w postaci ruin starożytnego miasta i w postaci architektonicznych pozostałości po dawnych czasach.

Będąc w Gwatemali warto odwiedzić Antiquę, która jest położona w otoczeniu wulkanów. Dla wielu atrakcją będzie wycieczka w okolice aktywnego wulkanu Aqua czy Pacaya. Miasto jest jednym z ważniejszych punktów religijnych i został również wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Co roku w Wielki Piątek odbywa się tam największa w Ameryce Środkowej procesja religijna. Miasto może poszczycić się też wspaniałą kolonialną architekturą, w dużej mierze sakralną , wznoszoną w bogatym barkowym stylu. Niestety ze względu na dużą w tym regionie aktywność sejsmiczną, wiele z zabytków architektonicznych jest już mocna poniszczona.

Kolejnym ważnym miejscem jest starożytne miasteczko Tikal. Jest to również ważne centrum religijne i miejsce licznych obrzędów. Znajduje się tam Piramida Czwarta, która zachwyca swym widokiem, a jej wierzchołek sięga 70 metrów wysokości. Przez długi czas były prowadzone tam wykopaliska, które doprowadziły do odkrycia schodkowych piramid, zwieńczonych świątyniami. Na wierzchołku jednego ze wzgórz możemy oglądać Wielki Akropol, czyli budowlę o charakterze sakralnym, która jest miejscem pochówku wodzów. Do wszystkich tych budowli docieramy przez las, przypominający dżunglę. Kompozycja niesamowitych budowli i niezwykłej przyrody tworzy niezapomniany widok. Ze względu na wyjątkowe znaczenie tego miasta, jego historii i cywilizacji Majów, miasto już w 1979 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Miłośnicy kawy nie mogą pominąć w swojej podróży miasta Quetzaltenango. Miasto jest ośrodkiem uprawy bawełny i kakaowca jak również ważnym ośrodkiem gospodarczym. Znajdziemy tam liczne palarnie kawy oraz zakłady spożywcze i tytoniowe. Znajdziemy tam również liczne budowle architektoniczne np. Teatr Miejski, Park Centralny Ameryki. Zachwyt wzbudzają też baseny geotermalne, otoczone niezwykłymi górami i wspaniałą roślinnością.

W swojej podróży do Gwatemali warto zobaczyć Jezioro Atitlan oraz tereny leżące wokół niego. Istnieje tam park narodowy i obszar ten jest pod ochroną. Jezioro powstało w wyniku potężnej erupcji i jest uważane za najpiękniejsze jezioro na świecie.

Na drodze każdego odwiedzającego powinien znaleźć się również niesamowity Park Narodowy Semuc Champey. Są to naturalnie wytworzone wapienne mosty, duża ilość stawów i wodospadów oraz tajemniczych jaskiń. Wszystko to otoczone jest bujną zielenią, przepięknymi orchideami, papuagami, motylami, małpami. Niesamowity krjaobraz nie bez powodu nazywany jest rajem na Ziemi.

położenie: państwo znajduje się w Ameryce Środkowej, nad Oceanem Atlantyckim i Oceanem Spokojnym. Graniczy z Salwadorem, Hondurasem, Meksykiem i Belize.

stolica: Gwatemala

powierzchnia: 108 890 km2

ludność: ok. 13 mln mieszkańców

waluta: quetzal

język: hiszpański

strefa czasowa: UTC -6

religia: katolicyzm, protestantyzm

wiza: nie potrzebna wiza do 90 dni pobytu/ potrzebny paszport

szczepienia: zalecane – błonica, tężec, dur brzuszny, wścieklizna, WZW A i WZW B

ambasada: brak polskiej placówki dyplomatycznej/ państwo podlega kompetencji terytorialnej Ambasady RP w Meksyku (Meksyk)

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Meksykańskich Stanach Zjednoczonych

Meksyk, Meksyk, Cracovia 40, Col. San Angel, 01000

Tel. dyżurny: +52 55 54812050 Faks: +52 55 56167314

meksyk.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.meksyk.msz.gov.pl

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home