0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Nepal

Nepal

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Wycieczki do Nepalu

Nepal to niezwykle ciekawy, ale też dotknięty biedą i niedawnym wielkim trzęsieniem ziemi kraj graniczący z Chinami i Indiami. Odwiedzany jest jednak przez miliony turystów, którzy spragnieni są górskich, ekstremalnych czasami wędrówek. Bo Nepal to szczyty Himalajów, to szlak do Annapurny i Mount Everestu, tętniące życiem uliczki Katmandu i place Thamelu oraz jedno z najbardziej ekstremalnych lotnisk świata. To kraj dla osób, którym nie straszne trudne warunki, którzy przeżyli w podróży więcej, niż leżenie na piaszczystej plaży.

 

Ciekawe miejsca w Nepalu

Oczywiście każdy, kto przybywa do Nepalu, chciałby przeżyć wschód i zachód słońca patrząc na najwyższe szczyty ziemi. Jednak Nepal to także kraj wyjątkowej, dzikiej przyrody, którą można podziwiać w Parku Narodowym Chitwan. Park zajmuje obszar 932 km2, mieści się w dolinie Chitwan i na zboczach pasma himalajskiego Siwalik. Przepływają przez niego rzeki: Naravani, Rapti i Reu. Rośnie tutaj trawa słoniowa, jedwab, bawełna, akacje oraz drzewa sezamowe, nic więc dziwnego, że wpisany jest na listę UNESCO. Park jest też schronieniem dla zagrożonych gatunków zwierząt, takich jak nosorożec indyjski i królewski tygrys bengalski. Podziwiać w nim można też słonie indyjskie, lamparty, niedźwiedzie wargacze, dziki, rezusy, dzikie psy, małe, dzikie koty, bizony, cztery gatunki jeleni, Krokodyla błotnego i gangeskiego oraz delfina słodkowodnego. Poza tym w parku mieszka 450 gatunków ptaków. W całym Nepalu zresztą jest ponad 800 gatunków ptaków, czyli aż jedna dziesiąta wszystkich ptaków zamieszkujących nasz glob.

Aby zobaczyć trzy ośmiotysięczniki, trzeba wybrać się do Parku Narodowego Sagarmatha. Prawie cała jego powierzchnia leży powyżej 3000 m n.p.m. i obejmuje aż trzy ośmiotysięczniki: najbardziej znany, bo najwyższy Mount Everest oraz niższe: Lhotse i Cho Oyu. Jest zamieszkały przez Szerpów - lud tybetański zamieszkujący Himalaje. Wstęp do parku trzeba wykupić, ale do bazy pod najwyższą górą świata dojdzie każdy, kto jest w stanie unieść plecak i długo maszerować.

 

Zabytki w Nepalu

Chociaż Nepal nie jest krajem wielkim, a ponad 80 procent jego powierzchni pokrywają góry o średniej wysokości ok. 6000 m n.p.m., na obejrzenie wszystkich zabytków warto poświęcić nawet 2 tygodnie. Niestety, te w Katmandu, po trzęsieniu ziemi w 2015 uległy w sporej części zniszczeniu. Aż cztery z siedmiu wpisanych na listę UNESCO zabytków albo się zawaliło albo obróciło się w gruzy. Katmandu to mieszanina knajpek, sklepików, klubów, zabytków, z hałasem, brudnym powietrzem, zgiełkiem, ubóstwem, brudem i naciągaczami, jednak wielu podróżnych wciąż uważa, że to jedno z najpiękniejszych miast Azji. W Katmandu mieści się też jedno z najbardziej ekstremalnych lotnisk świata. Na to lotnisko trafia jednak każdy przyjezdny, by następnie ruszyć do dzielnicy Thamel.  Jest tłoczna, kolorowa, pachnąca kadzidłami, pełna krętych uliczek i stoisk z towarami. Jednak przede wszystkim trzeba zobaczyć nie zniszczone zabytki Nepalu, dopóki jeszcze istnieją, a są nimi:

  • Bhaktapur - była stolica Królestwa. Miasto zostało założone w IX w. by od XIV do XVI być stolicą jednego z królestw Malla w Dolinie Kathmandu. Z tych czasów pochodzą najważniejsze zabytki miasta: Pałac Królewski, świątynie hinduistyczne w kształcie pagody i świątynia Batśala Dewi z 1737 r.
     
  • Świątynia Paśupatinath w Katmandu, uważana za najświętszą świątynię Siwy w Nepalu. Nie wolno do niej wchodzić osobom, które nie są hindusami, ale można ją zobaczyć z brzegu rzeki Bagmati.
     
  • Temple of Changu Narayan, najmniej popularna wśród turystów i oddalona od Katmandu. Ma się wrażenie, że w Nepalu czas zatrzymał się setki lat temu.

 

Pogoda w Nepalu

Do Nepalu lepiej wybrać się jesienią i zimą, bo pora monsunowa trwa od maja do października. Zaraz po tym okresie pogoda jest najbardziej sprzyjająca, powietrze czyste, a góry świetnie widoczne. Jest jednak chłodno, bo w nocy temperatura może spaść nawet poniżej zera. W ciągu dnia przydadzą się jednak letnie ubrania. Wszystko zależy od tego, dokąd się wybieramy. Najmniejszy ruch turystyczny jest w styczniu i lutym, latem z kolei jest niezwykle gwarnie i tłoczno.

 

Ile kosztuje wycieczka do Nepalu?

Tygodniowa wyprawa do Nepalu wymaga dobrego przygotowania, także kondycyjnego. To podróż dla osób żądnych przygód i lubiących pokonywać swoje słabości. Cena takiej wycieczki to koszt od 8000 zł. Pobyt w Nepalu można połączyć ze zwiedzaniem Indii.

 

Nepal

położenie:  demokratyczna republika federalna w Azji Południowej, położona w środkowej części Himalajów. Nepal graniczy na północy z Chinami, na południu, wschodzie i zachodzie z Indiami, nie ma dostępu do morza.

stolica: Katmandu

powierzchnia: 140 800 km²

ludność: 30 485 798

waluta: rupia nepalska

język: nepalski

strefa czasowa: UTC +5:30

religia: hinduizm

wiza: potrzebna wiza oraz paszport

szczepienia: zalecane – błonica, tężec, dur brzuszny, japońskie zapalenie mózgu, polio, wścieklizna, WZW A i WZW B

 

Nie ma polskiej ambasady w Nepalu. Najbliższa - w Indiach.

Ambasada RP w New Delhi

Chanakyapuri, 50-M Shanti Path

New Delhi 110021

Tel.: (00 91 11) 414 96 900

Faks: (00 91 11)268 71 914

E-mail: polemb[at]airtelmail.in

www.newdelhi.polemb.net

Konsulat Generalny RP w Mumbaju

Manavi Apartments, 2nd Fl., 36, B.G. Kher Mag

Malatura Hill, Mumbaj 400 006

Tel.: (00 91 22) 2363 3863 do 4, (00 11 22) 2363 3663

Faks: (00 91 22) 2363 3376, (00 11 22) 2363 4601

E-mail: poland[at]vsnl.com

www.polishconsulate.com

Konsulat RP w Kalkucie

Konsul Honorowy, Mohan Goenka (jęz.: hindi, angielski)

Emami Tower’, 8th Floor, 687 Anandapur, EM Bypass

Kolkata-700 107, India

tel.: (0091-33) 6613-68-28

fax: (0091-33) 6613-68-00

e-mail: pol_con_kol[at]emamigroup.com, mohan[at]emamigroup.com

 

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home