0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Objazdówka

Objazdówka

Podróżujemy z miejsca na miejsce, zatrzymując się w najciekawszych miejscach. W krótkim czasie poznajemy "esencję" danego rejonu.

Neapol - wakacje w cieniu Wezuwiusza

 • Liczba dni: 5 dni
 • Aktywność:
 • Region: Włochy
 • Organizator: FunSail
 • Czas dojazdu: 5h

Zapraszamy do Neapolu, przepięknego włoskiego miasteczka, które jest ojczyzną pizzy! Miasteczko jest prawdziwą kwintesencją Włoch.

od 4000
 • Rekomendowane terminy
 • sty6° -1°
 • lut8° 1°
 • mar12° 3°
 • kwi16° 8°
 • maj21° 12°
 • cze24° 16°
 • lip27° 18°
 • sie27° 17°
 • wrz23° 14°
 • paź18° 9°
 • lis11° 4°
 • gru7° 0°
 • a

  dzień 1 - Wylatujemy z Polski

  Spotykamy się na lotnisku, skąd po odprawie wylatujemy do Neapolu. Na miejscu następuje zakwaterowanie w hotelu, a później kolacja, podczas której po raz pierwszy zapoznamy się ze smakowitą neapolitańską kuchnią.

 • b

  Dzień 2 - Zwiedzamy Neapol

  Zaraz po śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie najważniejszych punktów Neapolu. Zaczniemy od Castel dell'Ovo, czyli Zamku Jajecznego, który pochodzi z VI w. i jest położony na leżącej niedaleko miasta wysepce. To właśnie tam według legendy znajdowało się jajko o niezwykłej mocy, które należało do Wergiliusza. O pięknie tego historycznego miejsca może świadczyć to, że grobla, która do niego prowadzi, jest bardzo popularnym miejscem fotografowania się turystów i nowożeńców. Następnie udamy się do kościoła Santa Maria del Carmine, powstałego na przełomie XIII i XIV w. Nad kościołem góruje 75-metrowa dzwonnica, z której rozpościera się wspaniały widok na całą okolicę. Przez wiele stuleci to właśnie tam znajdowało się serce Neapolu, dopóki kościół nie został odcięty od reszty miasta przez jego przebudowę w 1900 r. Przejdziemy do Castel Nuovo, który jest architektonicznym symbolem miasta. Zbudowano go w XIII w. na polecenie Karola Andegaweńskiego, zamek ten miał pomieścić cały królewski dwór, po tym, jak Neapol stał się stolicą Włoch. Wejdziemy do środka, by podziwiać urządzone z przepychem wnętrza, a także zwiedzić znajdujące się tam muzeum. Później zrobimy sobie dłuższą przerwę na lunch, udamy się do restauracji, gdzie będziemy mieć okazję do degustacji prawdziwej neapolitańskiej pizzy. Po obiedzie udamy się na wyprawę do podziemi Neapolu, jest to niesamowicie popularna atrakcja turystyczna. Ta niecodzienna wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci. Przejdziemy się dawnymi tunelami, które ciągnął się całymi kilometrami pod miastem, tworząc zupełnie nowy tajemniczy świat. Część z tych tuneli jest bardzo stara, wiele z nich powstało jeszcze w czasach antycznych. Po zakończeniu zwiedzania następuje czas na samodzielny spacer po mieście, dzięki czemu będziemy mogli swobodnie rozejrzeć się wokół, wchłonąć klimat tego wspaniałego miejsca i w którejś z licznych kawiarenek zakosztować tradycyjnych włoskich lodów. Później następuje zbiórka przy autokarze, którym wracamy do naszego hotelu. Czekać tam na nas już będzie wyborna kolacja, po której udamy się na nocleg.

 • c

  Dzień 3 - Pompeje i Wezuwiusz

  Zaraz po śniadaniu wyruszymy z naszego hotelu w kierunku Pompei - miejsca, które będąc w Neapolu trzeba koniecznie odwiedzić. Kto z nas nie zna tragicznej historii małego włoskiego miasteczka, które w ciągu jednego dnia zniknęło z powierzchni ziemi - W 79 roku Pompeje uległy zniszczeniu w wyniku wybuchu wulkanu Wezuwiusz. Popiół wulkaniczny, który zasypał to miejsce przyczynił się do zachowania w świetnym stanie budowli, przedmiotów, a nawet niektórych ciał ludzi oraz zwierząt, co umożliwia współczesnym wgląd do prawdziwego starożytnego rzymskiego miasta. Zwiedzanie rozpoczniemy od przejścia przez Bramę Morską, a później przejdziemy prosto na Forum, przy którym znajduje się wspaniała świątynia Apollina. Zwiedzimy także kompleksy term miejskich, czyli miejsca, gdzie starożytni nie tylko brali kąpiel, ale gdzie kwitło życie towarzyskie. Odwiedzimy także Amfiteatr, który mógł pomieścić aż 20 tyś. osób. Po to, by lepiej poznać i zrozumieć mieszkańców Pompei żyjących wiele lat temu przejdziemy się także po dawnych domach, które zachwycają znajdującymi się tam freskami i mozaikami w świetnym stanie. Po zwiedzaniu Pompei udamy się do położonej w pobliżu restauracji na obiad, który będzie się składać z tradycyjnych włoskich potraw. Później następuje przejazd na Wezuwiusz - jedyny czynny wulkan na naszym kontynencie, z którego roztacza się niesamowity widok na całą Zatokę Neapolitańską. Przespacerujemy się po wulkanie, aż do miejsca, gdzie co odważniejsi będą mogli zajrzeć do jego wnętrza. Po zejściu z góry wsiadamy do autokaru, który zabierze nas do naszego hotelu, gdzie czekać na nas będzie smaczna kolacja, a później nocleg.

 • d

  Dzień 4 - Rejs po Zatoce Neapolitańskiej

  Zaraz po śniadaniu wsiadamy do autokaru, który zawiesie nas w pobliże Zatoki Neapolitańskiej. Tam udamy się do portu, gdzie wsiądziemy na żaglówki, które zabiorą nas w rejs po tej pięknej morskiej zatoce. Podczas trwającej od 3 do 5 godzin wyprawy będziemy mogli podziwiać wspaniałe widoki, z których od setek lat słynie to miejsce. Nie będziemy mieć też ani chwili na to, by się nudzić - wykwalifikowana załoga naszej łodzi nauczy przydzieli nam zadania, dzięki czemu przez cały czas będziemy brać aktywny udział w prowadzeniu żaglówki po wodach. Szybka prędkość płynącej łodzi, wspaniałe widoki, nutka adrenaliny przy każdym przechyleniu żaglówki - to wszystko czeka nas podczas naszej morskiej zabawy. Po południu udajemy się na obiad do położonej niedaleko Zatoki Neapolitańskiej restauracji, gdzie skosztujemy tradycyjnej kuchni. Następnie wracamy na plaże, gdzie będziemy mogli pływać i opalać się do woli. Wieczorem wracamy do naszego hotelu na kolację oraz nocleg.

 • e

  Dzień 5 - Windsurfing

  Rano jemy smaczne śniadanie, po czym udajemy się na plaże, gdzie wypróbujemy bardzo popularny ostatnio wodny sport, czyli windsurfing. Windsurfing jest to dyscyplina uprawiana przy pomocy deski, do której przymocowany jest żagiel. Pod bacznym okiem instruktora poznamy podstawy tego sportu. Po południu zrobimy sobie przerwę na obiad w jednej z położonych blisko plaży restauracji. Później wracamy nad morze, gdzie wrócimy do windsurfingu. Resztę dnia spędzimy na tamtejszych plażach pływając i ciesząc się pięknym włoskim słońcem. Wieczorem wracamy do hotelu na nocleg i kolację.

 • f

  Dzień 6 - Powrót do kraju

  Po śniadaniu wymeldowujemy się z hotelu. Jedziemy na lotnisko i odlatujemy do Polski.

Wyjazd integracyjny Neapol

Neapol to miasto położone w południowych Włoszech, w centrum Zatoki Neapolitańskiej. Znajduje się u podnóża słynnego Wezuwiusza i jest trzecim pod względem wielkości miastem we Włoszech. Jest to miejsce, gdzie miały miejsce wielkie wydarzenia i przewroty historyczne. Neapol powstał w VII w. p.n.e., założony został przez Greków, w wyniku kolei losów przez pewien czas pozostawał niezależnym księstwem, a przez ponad 600 lat był stolicą Królestwa Neapolu. W wyniku tych zawirowań Neapol rozwijał się bardzo prężnie zarówno pod względem gospodarczym jak i kulturalnym, w rezultacie po dziś dzień uznawane jest za jeden z najważniejszych ośrodków kulturalnych Europy. Neapol jest to kolebka filozofii i opery, to właśnie stamtąd pochodzi słynna neapolitańska pizza!

Podczas pierwszego dnia naszej wyprawy postaramy się zobaczyć najpiękniejsze i najważniejsze zabytki Neapolu. Odwiedzimy Nowy Zamek, który dzięki swemu pięknu uchodzi za wizytówkę całego miasta. Wybierzemy się także na ekscytującą wycieczkę do podziemi Neapolu, gdzie ukryte są całe kilometry korytarzy, pochodzących nawet z czasów antycznych.

Neapol to miasteczko znajdujące się w pobliżu wulkanu Wezuwiusz i słynnych Pompei, dlatego podróż do tego włoskiego miasteczka nie mogłaby się obyć bez zwiedzenia słynnych ruin sprzed wieku. Poznajcie niezwykłą historię Pompejów i ich mieszkańców, a także na własne oczy przekonajcie się jak żyli dawni Rzymianie. Wejdziecie na Wezuwiusza - jedyny czynny wulkan na naszym kontynencie, z którego roztacza się niesamowity widok na całą Zatokę Neapolitańską.

Kolejnego dnia udamy się na rejs po Zatoce Neapolitańskiej - miejscu, które znane jest na całym świecie ze swojego niezwykłego piękna. Wykwalifikowana załoga poinstruuje nas o zadaniach, które będziemy musieli wykonywać podczas rejsu, dzięki czemu będziemy brać czynny udział w sterowaniu żaglówką. Szybkość płynącej łodzi, zachwycające widoki, a także nutka adrenaliny, którą będziemy czuć przy każdym gwałtownym zwrocie czy przechyleniu żaglówki to tylko niektóre z atrakcji, które tego dnia przeżyjemy.

Ostatni dzień naszej neapolitańskiej przygody spędzimy na tamtejszych słonecznych plażach ciesząc się wspaniałą zabawą jaką będzie lekcja windsurfingu. Pod okiem instruktora nauczymy się podstaw tego niezwykle popularnego wodnego sportu. Windsurfing polega na jeździe po wodzie na desce wyposażonej w żagiel. Ta zabawa to świetny pomysł na aktywne spędzanie czasu nad morzem.

Po obejrzeniu najważniejszych punktów w Neapolu wolny czas można spędzić na spacerowaniu po urokliwych uliczkach tego włoskiego miasteczka. Choć na chwilę poczujcie się jak prawdziwi Włosi, przyjmijcie za zasadę ich motto „dolce far niente” i rozkoszujcie się piękną pogodą, gorącym słońcem, a także niezwykłą przyrodą Neapolu, słynącego z pięknych parków, w których można zapomnieć o wszystkich problemach. Miasto to można uznać za kwintesencję całych Włoch, właśnie tam szczególnie wyraźnie widać włoski kult rodziny, pobłażliwość dla drobnych wykroczeń, wiarę tamtejszych ludzi w przeznaczenie i stąd płynący optymizm. Wizytówką Neapolu jest także wspaniała kuchnia, pobyt tam nie może się obyć bez spróbowania słynnej pizzy, którą właśnie tam wynaleziono.

Czas wolny od zwiedzania można spędzić na nęcących turystów swoim niezwykłym pięknem plażach.  Neapol ma do zaoferowania kilka kąpielisk, na których w komfortowych warunkach można z przyjemnością spędzać czas regenerując siły przed powrotem do kraju.

 

OGÓLNE INFORMACJE O KRAJU:

położenie: państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim. Graniczy z Francją, Szwajcarią, Austrią i Słowenią. Wewnątrz terytorium Włoch znajdują się dwie enklawy: San Marino i Watykan.

stolica: Rzym

powierzchnia: 301 230 km2

ludność: ok 59 mln mieszkańców

waluta: euro

język: włoski

strefa czasowa: UTC +1 zima, UTC + 2 lato

religia: katolicyzm

wiza: do 90 dni pobytu nie potrzebna wiza, potrzebny paszport lub dowód osobisty

szczepienia: zalecane- błonica, tężec, WZW B

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Włoskiej

Włochy, Rzym, Via Pietro Paolo Rubens, 20, 00197

Tel.: +39 06 362 04 300 Tel.: +39 335 599 52 12 Tel.: +39 06 362 04 204 Tel. dyżurny: +39 06 362 04 200 Faks: +39 06 321 78 95 Faks: +39 06 362 04 322

rzym.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.rzym.msz.gov.pl

Wydział Konsularny Ambasady mieści się w odrębnym budynku przy ulicy Via San Valentino, 12, 00197 Roma. Telefon dyżurny po godzinach pracy: +39 335 599 52 12

 

Wyślij zapytanie.
Skontaktujemy się z Tobą

Alternatywne wyprawy

 • Brak ofert spejniających podane kryteria.
Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home