0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Portugalia

Portugalia

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Portugalia to niewielki kraj i wciąż nie do końca odkryty. Piękne klify, malownicze plaże oraz duża liczba zabytków sprawiają, że do Portugalii przyjeżdża coraz więcej turystów. Mimo, iż kraj ten zajmuje niewielki obszar to jego regiony są bardzo zróżnicowane.

Najczęściej odwiedzanym regionem jest region Algarve. Tam możemy zawsze liczyć na dobrą pogodę przez cały rok. Jest to również idealne miejsce dla osób lubiących sporty wodne takich jak nurkowanie, surfing i żeglarstwo oraz dla miłośników gry w golfa, gdyż znajdują się tam uchodzące za najlepsze na świecie pola golfowe. Algarve to przede wszystkim najbardziej znane kurorty regionu Albufeira, Quarteira, Vilamoura czy Portimao. Znajdziemy tam bogactwo hoteli oraz pensjonatów, jak również klubów i dyskotek. W regionie warte uwagi jest Cabo de S.Vincente. Jest to urwisko znajdujące się nad często wzburzonymi falami oceanu. Klify mają około 60m wysokości, ale wzburzone fale , nie rzadko dosięgają brzegu. Do najciekawszych miast regionu możemy zaliczyć m.in. Sagres – wioskę rybacką z fortecą, gdzie można spróbować świeżych ryb, Lagos – które gwarantuje przepiękne wybrzeże, uroczą starówkę i historię, Albufeira – ogromny kurort, z bogatym życiem nocnym, Faro – będące stolicą Algarve z ciekawą starówką oraz słynną „Kaplicą Kości”, która wyłożona jest ponad tysiącem czaszek zakonników a ściany ozdobione są kompozycjami uformowanymi z ludzkich kości; Tavira – stanowi jedno z najpiękniejszych miast południa, jest otoczone gajami pomarańczy i figowców a w mieście możemy zwiedzić ratusz, zamek Maurów z ciekawym ogrodem botanicznym oraz XV wieczny klasztor i wiele kościołów.

Stolica Portugalii Lizbona jest miejscem o bogatym życiu kulturalnym. W starej części zabytkowej miasta znajdziemy muzea, galerie, kawiarenki oraz zabytkowy turystyczny tramwaj. Warto zwiedzić dzielnicę Belem, a w niej Klasztor Hieronimów, Torre de Belem oraz Pomnik Odkrywców. Warto zobaczyć również Baixa z Elevador Santa Justa, Kościołem Dominikanów, placem Rossio oraz Ruinami Kościoła Karmelitów. Fascynującą dzielnicą jest również Alfama, która budzi się do życia późnym popołudniem, a w niej możemy również zobaczyć urocze zaułki, kościoły, tarasy. Na wybrzeżu Lizbońskim również znajdziemy wyśmienite warunki do surfowania, nurkowanie czy też łowienia ryb jak również skorzystać z pół golfowych albo oglądać wyścigi samochodowe. Do najciekawszych miejsc w regionie należą m.in. Cascais – z popularnym kurortem, Sintra – z uroczą starówką z Pałacem Narodowym, Zamkiem Maurów, Pałacem de Pena oraz znajdującym siew okolicy Palacem de Seteais i pięknymi ogrodami Monserrate; Batalha – z niesamowitym klasztorem Matki Boskiej Zwycięskiej, które jest uznawane za jedno z największych osiągnięć portugalskiej architektury.; Aveiro – które zachwyca urokliwymi plażami i zalewami.

Miejscowość, której również nie wolno pominąć w swojej podróży do Portugalii to Porto. Jest to miasto, z którego pochodzi słynne wino Porto. Oprócz tego znana jest również dzielnica Foz do Douro, która jest pełna klubów i dyskotek. Oprócz tej zabawowej części miejscowość ta, to również zabytki, widoki oraz portugalska kultura. Miejskie centrum to Praca da Liberdade z pomnikiem Piotra IV, warto zobaczyć też XII-wieczną katedrę, wrota Pałacu Biskupiego, kościół Igreja Santa Clara oraz świątynię Sao Lourenco.

Kolejnym malowniczym miastem jest Evora, jest ona stolicą regionu Alentejo, a ciekawostką jest że cale miasto znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. To urocze miasteczko posiada ogromne bogactwo kulturalne i architektoniczne. Możemy am m.in. zobaczyć rzymską świątynię, przespacerować się mauretańskimi uliczkami, podziwiać mury obronne, wspaniałe pałace i rezydencje z XVI w.

W Portugalii znajduje się też miejsce kultu Maryjnego – miasto Fatima. Jest to miejsce objawień Matki Boskiej Różańcowej i daltego też jest celem licznych pelgrzymek.

Niesamowitym miejscem jest również Madera. Archipelag ten jest zielonym rajem należącym do Portugalii. Ponieważ stała temperatura dzienna wynosi tam 22 st C, zwana jest krainą wiecznej wiosny i dlatego też jest atrakcyjna dla turystów przez cały rok. Madera jest świetnie przygotowana na przyjmowanie turystów. Możemy tam zarówno poleżeć na plaży jak i aktywnie spędzać czas poprzez piesze wędrówki, wspinaczki, podczas których możemy podziwiać wspaniałe widoki, wszechobecne kolorowe kwiaty, niesamowite urwiska i wodospady.

położenie: państwo położone w zachodniej części Europy Południowej na południowym zachodzie Półwyspu Iberyjskiego. Jest najdalej wysuniętym na zachód państwem Europy. Od północy i od wschodu graniczy z Hiszpanią, a od zachodu i południa oblewają ją wody Oceanu Atlantyckiego. Dodatkowo w skład Portugalii wchodzą wyspy położone na Oceanie Atlantyckim, w tym Archipelag Azorski i Madera.

stolica: Lizbona

powierzchnia: 92 391 km2

ludność: ok 10 mln mieszkańców

waluta: euro

język: portugalski

strefa czasowa: UTC +1

religia: katolicyzm

wiza: nie wymagana wiza do 90 dni pobytu/ potrzebny dowód osobisty i/lub paszport

szczepienia: zalecane – błonica, tężec, WZW B

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Portugalskiej

Portugalia, Lizbona, Avenida das Descobertas 2, 1400-092

Tel.: +351 21 3041410 Tel. dyżurny: +351 913 254 442

Faks: +351 21 3041429

lizbona.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.lizbona.msz.gov.pl

 

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home