0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Finlandia

Finlandia

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Finlandia to kraj, w którym częściej niż miasta i wsie możemy znaleźć tu lasy, jeziora, spokój, ciszę i przepiękną naturę. Mieszkańcy Finlandii z reguły są cisi i raczej zamknięci w sobie. Mówi się, że trudno nawiązać z nimi przyjaźnie, jednakże temu któremu się to uda, zjednuje sobie przyjaciela na całe życie.

Z miast na pewno warto odwiedzić stolicę kraju czyli Helsinki. Tam trzeba zobaczyć Suomenlinna czyli zamek – fortecę, który jest położony na wyspie oraz Katedrę na Placu Senackim. W dzielnicy Kruununhaka możemy zobaczyć domy pochodzące z XVI-XVII wieku, atrakcją turystyczną jest również Uniwersytet Yliopisto, parlament z końca XIX wieku, Pałac Prezydencki z końca XIX wieku, Most Pitkasilta oraz największy i najstarszy park Kaivopuisto. Wspomniana wcześniej Suomenlinna jest wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, a oprócz twierdzy na wyspach znajduje się też szkoła Marynarki Wojennej, restauracje oraz kawiarnie dla turystów.

Dość popularnym celem podróży po Finlandii jest również Turku. Miasto leży w południowo-zachodniej części Finlandii i kiedyś było stolicą kraju. Miasto jest również ważnym portem nadmorskim, w którym mieści się najstarszy uniwersytet oraz zamek Turunlinna, który był siedzibą gubernatorów i książąt. Znajduje się tam również warta zobaczenia katedra, bazylika, klasztor oraz pozostałości średniowiecznego miasta.

Do najsłynniejszych miast portowych Finlandii zalicza się również miasto Naantali. Miasto słynie również z obchodzenia od 100 lat już Dnia Śpiocha (27 VII), którego zwieńczeniem jest zabawa z muzyką i tańcami. Dużą atrakcją jest również Świat Muminków z postaciami z książek Tove Jansson. W Dolinie możemy zobaczyć domek Muminków, fort piratów, dom Mamy Muminka, Szepczący Las. Znajduje się tam również strzeżona plaża oraz mini – pole golfowe.

Znanym miastem jest również miasto Tempere. Sławne stało się głównie dlatego, że znajduje się w nim siedziba firma Nokia, średniowieczny kościół z 1440 r. oraz ratusz miejski z 1890r. Możemy tam odwiedzić też Muzeum Lenina, w którym znajdują się pamiątki, związane z pobytem Lenina w mieście oraz sklepik, gdzie można kupić souveniry.

W Finlandii mieści się również stolica sportów zimowych Lahti. Jest to miejsce częstych międzynarodowych zawodów narciarskich, gdzie znajdują się trzy olbrzymie skocznie narciarskie,stadion narciarski i łyżwiarski, oznakowane trasy zjazdowe oraz liczne ścieżki rowerowe. W swojej podróży nie można pominąć również Savonlinny. Miasto położone jest na dwóch wyspach pomiędzy Haapavesi i Pihlajavesi. W mieście znajduje się najpiękniejszy z całej Finlandii zamek, a wokół niego rozciągają się przepiękne wodne krajobrazy.

Ciekawym miejscem jest również największe miasto Północnej Finlandii Oulu, gdzie uniwersytet znajduje się na bagnach, teatr na morzu a statek na rynku. Do tego każdego turystę ucieszy przepiękne morskie nabrzeże, liczne uliczne bary, ścieżki rowerowe, stoki narciarskie oraz trasy biegowe.

W Finlandii możemy odwiedzić śnieżną krainę Laponię. W całej Laponii( która rozciąga się na terenie Finlandii, Norwegii, Szwecji i Rosji ) żyje ponad 350 tysięcy reniferów, co stanowi większą liczbę niż liczba mieszkańców tamtych terenów. W Laponii możemy aktywnie spędzić czas korzystając ze stoków narciarskich, tras turystycznych, psich zaprzęgów oraz rowerów i wędkarstwa. W Laponii do niepowtarzalnych atrakcji należy zjawisko „Zorzy Polarnej”. Zjawisko to nazywane również efektem „ białych nocy” występuje w zależności od aktywności magnetycznej słońca. Natomiast efekt ten w Laponii możemy obserwować przez całą zimę. Widok ten robi ogromne wrażenie na wszystkich odwiedzających i na długo zostają w pamięci. Miejscem wartym zobaczenia jest również miasto Rovaniemi, które jest również domem Świętego Mikołaja. Z tego też powodu w grudniu organizowanych jest wiele atrakcji, festiwali i festynów świątecznych. W innych miesiącach otwarty jest Santa Park, w którym możemy odwiedzić warsztat elfów i Św. Mikołaja, świąteczną pocztę oraz kuchnię.

położenie: państwo znajduje się w Europie Północnej. Graniczy ze Szwecją, z Norwegią, Rosją a od zachodu ma dostęp do Morza Bałtyckiego.

stolica: Helsinki

powierzchnia: 338 145 km2

ludność: ok. 5 mln mieszkańców

waluta: euro

język: fiński i szwedzki

strefa czasowa: UTC +2 zima UTC +3 lato

religia: luteranizm

wiza: nie wymagana wiza do 90 dni pobytu/potrzebny dowód osobisty i/lub paszport

szczepienia: zalecanebłonica, tężec, WZW B

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Finlandii

Finlandia, Helsinki, Armas Lindgrenin tie 21, 00570

Tel.:+3589 618 280 Tel. dyżurny: +358 503 293 567

Faks: + 3589 684 74 77

helsinki.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.helsinki.msz.gov.pl

 

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home