0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
City Tour

City Tour

Wyjazdy, których głównym celem jest zwiedzania miasta. Najczęściej są to jakieś stolice krajów lub po prostu miasta słynące ze swoich atrakcji turystycznych.

Florencja - serce Toskanii

 • Liczba dni: 4 dni
 • Aktywność:
 • Region: Włochy
 • Organizator: FunSail
 • Czas dojazdu: 4h

Magiczna Toskania a w niej urocza Florencja: miejscowość- zabytek, pełne historycznych miejsc.Tworzyli tu wielcy artyści tacy jak Michał Anioł czy Leonardo da Vinci.

od 3000
 • Rekomendowane terminy
 • sty11° 2°
 • lut12° 3°
 • mar14° 4°
 • kwi18° 7°
 • maj22° 10°
 • cze26° 14°
 • lip29° 16°
 • sie28° 17°
 • wrz26° 14°
 • paź21° 11°
 • lis15° 6°
 • gru11° 3°
 • a

  Dzień 1 - Żegnamy się z Polską

  Zbiórka na lotnisku. Po odprawie - wylot do Florencji. Na miejscu zostajemy przewiezieni do hotelu.Po zameldowaniu, czas na krótkie odświeżenie. Po południu pierwsze spotkanie z Florencją- zapraszamy na spacer uliczkami miasta. Wieczorem - powitalna kolacja z przysmakami kuchni włoskiej w prawdziwej toskańskiej restauracji.

 • b

  Dzień 2 – Katedry Santa Maria del Fiore i inne zabytki

  Zaraz po zjedzeniu śniadania wyruszamy, by poznać lepiej to piękne miasto. Nasze zwiedzanie rozpoczynamy od kościoła Santa Maria Novella. Wewnątrz tego XIII- wiecznego kościoła możemy podziwiać zachwycające freski najlepszych średniowiecznych i renesansowych artystów. Znajdziemy tam też wspaniałe dzieła sztuki takie jak np. krucyfiks autorstwa Giotta. Następnie udamy się katedry Santa Maria del Fiore, jest to czwarta największa katedra na całym świecie. Jej budowę rozpoczęto w XIII wieku i trwała ona przez ok. 140 lat. Na uwagę zasługuje zwłaszcza kopuła, która stanowi uwieńczenie tej katedry. Została ona zaprojektowana przez Brunelleschiego - najwybitniejszego architekta tamtych czasów. Tuż przy katedrze znajduje się dzwonnica, która jest jednocześnie wspaniałym punktem widokowym. Po wspięciu się na ponad 400 stopni można stamtąd ujrzeć zachwycającą panoramę Florencji. Stamtąd udamy się do położonego nieopodal Baptysterium. Jest to najstarszy budynek we Florencji, słynący z tego, że posiada trzy pary drzwi wykonane z brązu. Każde z tych drzwi przedstawia inną scenę biblijną. Po południu mamy przerwę na obiad i spacer po tym niezwykle klimatycznym miejscu. Wieczorem wracamy do hotelu na kolację.

 • c

  Dzień 3 - Piazza Della Signoria

  Śniadanie w hotelu. Tego dnia rozpoczniemy nasze zwiedzanie od Piazza Della Signoria, jest to uroczy plac, przy którym znajduje się wiele ważnych historycznie miejsc. Naszą wędrówkę zaczniemy od Palazzo Vecchio, jest to dawna siedziba władz miasta. Budynek pochodzi z XIII wieku, zbudowany został w stylu gotyckim, a przed nim znajdują się kopie pomników m.in. słynnego "Dawida" Michała Anioła. Pałac ten można zwiedzić także od wewnątrz - znajdują się tam arcydzieła malarstwa np. dzieła Vasariego. Nieopodal Palazzo Vecchio znajduje się Palazzo Uffizi, jest to największa galeria sztuk pięknych, która wybudowana została w 1560-1580 roku. Znajdziemy tam liczne arcydzieła np. obraz "Madonna ze szczygłem" Rafaela Santi. Pora na lunch. Następnie udamy się na spacer brzegiem rzeki Arno, skąd rozpościera się wspaniały widok. Wejdziemy także na słynny Most Złotników, którego nazwa pochodzi stąd, że od lat miejsce to skupia sklepy jubilerskie. Wieczorem pożegnalna kolacja w ristorante "na mieście".

 • d

  Dzień 4 - Powrót do domu

  Zaraz po śniadaniu wymeldowujemy się z hotelu. Przed wyjazdem zdążymy jeszcze zobaczyć takie ważne punkty jak Palazzo Pitti i Piazza Santa Croce, na którym znajduje się pochodzący z XIV wieku kościół Santa Croce. Budowę Palazzo Pitti rozpoczęto w Polowie XV wieku, ale ukończyli ją dopiero Medyceusze ponad sto lat później. Była to oficjalna siedziba rodu, który panował nad Florencją. Obecnie zaś znajduje się tam największy w mieście kompleks muzealny, gdzie znajdziemy np. dzieła malarskie Rafaela i Tycjana. Kościół Santa Croce słynie ze wspaniałych fresków i płaskorzeźb, jednak to, co robi największe wrażenie na turystach, to lista słynnych osobistości, które zostały tam pochowane. Spoczywają tutaj: Galileusz, Michał Anioł, Machiavelli, Leonardo Bruni i Lorenzo Ghiberti. Na pożegnanie z lokalną kuchnią zapraszamy do tratorrii na pizzę . Następnie udajemy się na lotnisko skąd wylatujemy do Polski.

Wyjazd integracyjny Florencja

Florencja jest to miasto w Toskanii, położone nad rzeką Arno. To kolebka renesansu, miejscowość uchodząca w całości jako jeden wielki zabytek. To właśnie tutaj tworzyli tacy wielcy renesansowi artyści jak Leonardo da Vinci, Giotto, Botticelli a także Michał Anioł, który twierdził, że "Italia to ogród Europy, Toskania - ogród Italii, Florencja - kwiat Toskanii".

Powszechnie uważa się, że Florencja powstała 59 r. p.n.e. i że założona została przez Juliusza Cezara. Już w III wieku stała się stolicą całego regionu, a od wieku X rozwijała się jeszcze bardziej prężnie, było to centrum handlu, a także kultury. Dynamiczny rozwój miasta zahamowała epidemia dżumy z XIV wieku a także bankructwo wielu zamożnych rodzin. Miasto zaczęło odżywać dzięki protekcji potężnej rodziny Medyceuszy. W następnych latach Florencja znajdowała się pod panowaniem najpierw Francji, a później Włoch.

To miasto jest tak wypełnione wspaniałymi historycznymi miejscami, że na odwiedzenie ich wszystkich potrzeba nie tygodni, a miesięcy. Do najważniejszych zabytków należą: Katedra Santa Maria Del Fiore, uznawana za symbol całego miasta i zwracająca uwagę wspaniałą kopułą, pokrytą czerwonymi dachówkami; Baptysterium - najstarszy budynek florencki ze słynnymi drzwiami; Most Złotników, czyli piękna dawna budowla, na której od wielu lat znajdują się liczne sklepy jubilerskie.

Florencja to także miejsce, w którym znajdziemy mnóstwo wspaniałych kawiarni i restauracji, gdzie spróbować możemy tamtejszych tradycyjnych potraw. To także świetnie zaopatrzone sklepy oraz liczne kluby i dyskoteki, gdzie można się świetnie bawić.

 

OGÓLNE INFORMACJE O KRAJU:

położenie: państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim. Graniczy z Francją, Szwajcarią, Austrią i Słowenią. Wewnątrz terytorium Włoch znajdują się dwie enklawy: San Marino i Watykan.

stolica: Rzym

powierzchnia: 301 230 km2

ludność: ok 59 mln mieszkańców

waluta: euro

język: włoski

strefa czasowa: UTC +1 zima, UTC + 2 lato

religia: katolicyzm

wiza: do 90 dni pobytu nie potrzebna wiza, potrzebny paszport lub dowód osobisty

szczepienia: zalecane- błonica, tężec, WZW B

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Włoskiej

Włochy, Rzym, Via Pietro Paolo Rubens, 20, 00197

Tel.: +39 06 362 04 300 Tel.: +39 335 599 52 12 Tel.: +39 06 362 04 204 Tel. dyżurny: +39 06 362 04 200 Faks: +39 06 321 78 95 Faks: +39 06 362 04 322

rzym.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.rzym.msz.gov.pl

Wydział Konsularny Ambasady mieści się w odrębnym budynku przy ulicy Via San Valentino, 12, 00197 Roma. Telefon dyżurny po godzinach pracy: +39 335 599 52 12

Wyślij zapytanie.
Skontaktujemy się z Tobą

Alternatywne wyprawy

 • Brak ofert spejniających podane kryteria.
Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home