0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Puerto Rico

Puerto Rico

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Portoryko (Puerto Rico) to kraj w którym wszędzie otacza nas przepiękna przyroda, egzotyczna roślinność, wilgotne lasy a na wybrzeżu czekają na turystów plaże oraz ocean i Morze Karaibskie. W każdej miejscowości na wyspie możemy znaleźć historyczne miejsca, zabytki oraz bogatą ofertę dla turystów. Coś dla siebie na pewno wybiorą też miłośnicy sportów wodnych spośród szerokiej gamy ofert ośrodków wypoczynkowych. Dodatkowym atutem jest fakt, że na malowniczych plażach tej wyspy raczej nie trafimy na tłum ludzi, więc możemy tam liczyć na spokojny wypoczynek. Piękne zatoki ugoszczą nas kolorowymi rafami koralowymi, niepowtarzalną fauną i florą. Miłośnicy sztuki oraz zabytków również odnajdą tam wiele ciekawych miejsc, w których mogą podziwiać bogactwo kulturowe wyspy wraz z przykładami architektury secesyjnej pochodzącej z okresów kolonizacji. Osoby, które lubią wieczory spędzać przy muzyce i zabawie również znajdą na wyspie liczne kluby i dyskoteki.

Politycznym i gospodarczym centrum wyspy jest San Juan, jest to stolica Portoryko i dziś jest jedną z największych metropolii Karaibów. Jest to również ważny węzeł komunikacji lotniczej i morskiej wyspy. Stare miasto bogate jest w kolonialne zabudowania, posiada również dwa potężne forty. Ciekawym miejscem jest również La Fortaleza, która jest obecnie rezydencją gubernatora i jest udostępniona do zwiedzania. Fort Castillo de San Felipe del Moro, który jest uznawany za najpiękniejszy zabytek Starego San Juan oraz Fuerte San Cristobal oraz La Fortaleza są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Inne obiekty warte uwagi to Katedra San Juan, Muzeum Ameryk, Muzeum Sztuki i Historii, Muzeum Indiańskie oraz Muzeum Dziecka z ogromną kolekcją lalek i zabawek. Nowa część San Juan charakteryzuje się dużą nowoczesnością. Dla turystów przygotowanych jest wiele atrakcji i różnych form rozrywki m.in. plażowanie, kasyna, sklepy renomowanych marek, kluby jak również muzea. Jednym z najciekawszych miejsc jest siedziba Uniwersytetu Portorykańskiego, (a w nim Muzeum Uniwersyteckie), Ogrody Botaniczne oraz Destylarnia Rumu Bacardi, gdzie możemy poznać kolejne etapy produkcji rumu oraz odwiedzić muzeum jemu poświęcone.

Region zachodni wyspy Porta del Sol jest atrakcyjny dla miłośników aktywnego spędzania czasu np. nurkowania, jazdy na rowerze, wędkarstwa, wspinaczki czy surfingu. Jest to również doskonałe miejsce by spróbować wyśmienitych owoców morza. Do najważniejszych atrakcji regionu zaliczyć możemy Muzeum Religii w Porta Coeli, Latarnię Morską, plaże i miejsca do surfowania w Rincon, bioluminescencyjne zatoki (ich wody są rozświetlone przez mikroorganizmy w nich żyjące), ogród zoologiczny Mayaguez, w którym możemy podziwiać 600 gatunków zwierząt oraz Bosque Estatal de Guanica, który jest rezerwatem biosfery o powierzchni 655ha. Znajduje się tam wyjątkowo suchy las, który jest miejscem występowania 700 gatunków roślin, pośród których 48 jest zagrożonych wyginięciem, a 16 nie występuje w żadnym innym miejscu na świecie. 

Porta Caribe to region południowy Portoryko. Jest to miejsce rzadziej odwiedzane przez turystów, chociaż posiada duże bogactwo atrakcji. Ważnym miastem tego regionu jest miasto Ponce, które jest równocześnie drugim co do wielkości miastem kraju i jest jego ekonomicznym i kulturowym jego centrum. Miasto to jest pełne wspaniałej architektury i muzeów, dlatego też czasami nazywane jest „ Perłą Południa”. W środku miasta znajduje się Plac Zachwytu, który tworzą fontanny oraz drzewa. W środku znajduje się natomiast XVII-wieczna Katedra Matki Boskiej z Gwadelupy, za nią natomiast znajduje się najbardziej rozpoznawalny obiekt miasta, pomalowany w czerwono-czarne pasy Parque de Bombas. Znajduje się tam obecnie ekspozycja muzealna z dawnymi narzędziami gaśniczymi i mundurami. Ciekawym miejscem jest również Muzeum Sztuki, które ma eleganckie wnętrza oraz największą na Karaibach kolekcję sztuki oraz Parque Ceremonial Tibes, związane z kulturą Tainów i jest uważany za najstarszy cmentarz w obrębie Karaibów. Interesującym miejscem szczególnie dla miłośników kawy jest Hacjenda Buena Vista. Znajduje się tam plantacja kawy a zainteresowani mogą podpatrzeć proces produkcji kawy. Zachwycający jest również rezerwat leśny Reserva Forestal Carte, który zajmuje 2430ha powierzchni i porośnięty jest wilgotnym lasem równikowym. Rezerwat ten jest domem 50 gatunków ptaków, a na jego terenie znajduje się kilka wodospadów oraz lazurowo-błękitna sadzawka o nazwie Charco Azul.

W regionie północnym znajduje się niesamowity Park Jaskiniowy Rio Camuy, który został wydrążony w wapiennych skałach przez rzekę Camus. Występują tam różne formy zjawisk krasowych takie jak komory, stalaktyty i stalagmity. W regionie tym znajduje się też Observatorio de Adecibo z największym na świecie radioteleskopem, służącym do badania kosmosu, którego talerz ma 100 stóp średnicy. W regionie tym mają swoje miejsce również sławne ośrodki golfowe np. w mieście Dorado, plaże do surfingu w Arecibo i Manati oraz cudowne plaże np. w Vega Baja.

Region centralny kraju jest położony w sercu łańcucha górskiego Kordyliery Centralnej. Łańcuch górski stał się naturalną osłoną dla znalezisk dotyczących rdzennych mieszkańców wyspy czyli Tainów. Znajduje się tam też popularna platforma widokowa Mirador Pietra Degetau, gdzie znajdują się place zabaw dla dzieci i miejsca do urządzenia pikniku. Platforma ta jest również idealnym miejscem do obserwacji odległych nadbrzeżnych miast takich jak San Juan czy Ponce oraz gór.

Region wschodni kraju z wyspami Vieques i Celebra jest terenem bogatym przyrodniczo więc jest idealny na wypoczynek, a dodatkowo jest tam dużo przystani więc spodoba się również miłośnikom żeglarstwa. W okolicy mieści się również kilka rezerwatów przyrody. Jednym z nich jest rejon wilgotnego lasu równikowego El Yunque, który jest największym obszarem zalesionym na wyspie. Jest tam wiele efektownych wodospadów, wiekowych drzew, barwnie kwitnących roślin oraz licznych gatunków ptaków. Na terenie rezerwatu jest wytyczonych również 13 szlaków turystycznych. Teren ten był kiedyś święty dla Tainów, czego dowodzą rysunki zachowane na skałach. Park ten jest również jednym z najstarszych obszarów objętych ochroną na półkuli zachodniej. Ciekawym miejscem jest również Rezerwat Przyrodniczy Las Cabezas de San Juan. Znajduje się tam wiele piaszczystych plaż, skalnych skarp, raf koralowych, przybrzeżnych wysp, suchego lasu, zarośli namorzynowych i lagun. Charakterystycznym miejscem jest Wielka Laguna, która jest jedną z trzech bioluminescencyjnych lagun na wyspie.

Wyspa Vieques jest największą z przybrzeżnych wysp Portoryko. Większą część tej wyspy jest własnością marynarki USA. Znajduje się tam ponad 50 zachwycających plaż oraz są tam idealne warunki do nurkowania. Główne miasto wyspy to Isabel Segunda, gdzie mieszka większa część mieszkańców wyspy i gdzie znajduje się przystań promów. Najbardziej znanym miejscem wyspy jest Mosquito Bay, czyli następna święcąca w nocy zatoka, za sprawą mikroorganizmów. Jeszcze bardziej dziewiczą wyspą niż Vieques jest Celebra. Jej wzgórza porośnięte są lasem równikowym a mieszkańcy skupiają się wokół osady Dewey. Prawie połowa terenu należy do Narodowego Rezerwatu Zwierząt Celebra. Na obie wyspy można się dostać promem lub samolotem.

położenie: terytorium zorganizowane nieinkorporowane Stanów Zjednoczonych o statusie wspólnoty, leży na wyspie o tej samej nazwie (oraz na kilku innych mniejszych wyspach) w Ameryce Środkowej, nad Oceanem Atlantyckim i Morzem Karaibskim.

stolica: San Juan

powierzchnia: 9104 km2

ludność: ok. 3 mln mieszkańców

waluta: dolar amerykański

język: hiszpański, angielski

strefa czasowa: UTC - 4

religia: katolicyzm ok. 70%

wiza: potrzebna wiza i paszport

szczepienia: zalecane – błonica, tężec, polio, dur brzuszny, wścieklizna, WZW A i B

ambasada: brak polskiej placówki dyplomatycznej, państwo podlega kompetencji terytorialnej Ambasady RP w Waszyngtonie (USA).


Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Stanach Zjednoczonych Ameryki

Stany Zjednoczone, Waszyngton, 2640 15th Street, N.W., 20009

Tel.: +1 202 499 1700 Tel. dyżurny: +1 202 368 4102

waszyngton.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.waszyngton.msz.gov.pl


 

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home