0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
City Tour

City Tour

Wyjazdy, których głównym celem jest zwiedzania miasta. Najczęściej są to jakieś stolice krajów lub po prostu miasta słynące ze swoich atrakcji turystycznych.

Wenecja - niezapomniany karnawał

 • Liczba dni: 4 dni
 • Aktywność:
 • Region: Włochy
 • Organizator: FunSail
 • Czas dojazdu: 3h

Przeżyj niezapomniane chwile podczas karnawału w Wenecji! Dni spędzaj na zwiedzaniu tego przepięknego miasta, a wieczorami daj się zagubić w tłumie przebierańców!

od 3000
 • Rekomendowane terminy
 • sty6° -1°
 • lut8° 1°
 • mar12° 3°
 • kwi16° 8°
 • maj21° 12°
 • cze24° 16°
 • lip27° 18°
 • sie27° 17°
 • wrz23° 14°
 • paź18° 9°
 • lis11° 4°
 • gru7° 0°
 • a

  Dzień 1 - Zabawę czas zacząć!

  Spotykamy się na lotnisku. Po odprawie wylatujemy do Wenecji. Po przylocie, transfer do hotelu i zakwaterowanie. Po krótkim odpoczynku rozpoczynamy zwiedzanie. Za pomocą słynnych tam vaporetto, czyli wodnych tramwajów, dotrzemy do Placu św. Marka, to właśnie tu działy się najważniejsze wydarzenia dla miasta. W restauracji nieopodal placu zatrzymamy się na obiad. Później udamy się do ponad tysiącletniej bazyliki św. Marka, patrona Wenecji. Kolejnym punktem naszego zwiedzania będzie Prokuracja, czyli dwa budynki usytuowane wzdłuż placu św. Marka. W jednym z nich znajdowały się urzędy, obecnie zaś są to apartamenty prezydenckie. W drugim dawniej mieściły się mieszkania prokuratorów, a dziś znajdziemy tam mnóstwo wspaniałych sklepików, restauracji i kawiarenek, w których możemy zatrzymać się, by zakupić pamiątki bądź coś przekąsić. Wieczorem długo wyczekiwana zabawa karnawałowa!

 • b

  Dzień 2 - Pałac Dożów

  Dziś odwiedzamy m.in. słynny Pałac Dożów, gdzie przez wiele lat urzędowali władcy i rząd wenecki. Zobaczymy tam słynny Most Westchnień łączący pomieszczenia pierwszego piętra Pałacu Dożów z budynkiem nowego. Jego nazwa pochodzi stąd, że właśnie tamtędy podróżowali więźniowie, którzy wzdychali myśląc o czekającej ich karze. Następnie zwiedzimy dzielnic Rialto, w której znajduje się słynny na całym świecie Kanał Grande położony dokładnie na środku miasta. Blisko Kanału znajdziemy Bazylikę Santa Maria della Salute, która została wzniesiona jako rodzaj podziękowania za zakończenie epidemii dżumy. będąc w jej wnętrzu należy szczególną uwagę zwrócić na jej wspaniały barokowy wystrój i kopułę. Po południu zrobimy sobie przerwę, podczas której zatrzymamy się w jednej z restauracji z widokiem na Kanał Grande na obiad. Po obiedzie powrócimy do zwiedzania. Tego dnia zobaczymy m.in Most Rialto - najstarszy most w Wenecji, na którym znajdują się liczne kramy, gdzie możemy zaopatrzyć się w piękne pamiątki z naszego pobytu w Wenecji. Warto przespacerować się po tamtejszym targu i sklepach oferujących przykładowo piękne tkaniny. Odwiedzimy także kościół Santa Maria Gloriosa dei Frari, znany powszechnie jako Frari. Jest to piękna gotycka budowla, która powstała w XV wieku, w miejscu, gdzie wcześniej stała jeszcze starsza świątynia. To miejsce zadziwia bogatym wystrojem i dziełami sztuki, jakie udało się tam zgromadzić. Zwiedzając Frari będziemy mieć okazję podziwiać arcydzieła Tycjana i Giovanniego Belliniego, rzeźba Donatella oraz wiele okazałych nagrobków. Po zakończeniu zwiedzania wracamy na kolację do naszego hotelu. Wieczorem kolejny raz dajmy się pochłonąć karnawałowemu szaleństwu, wybierzmy się na miasto, by bawić się i świętować z innymi.

 • c

  Dzień 3 - Wycieczka do Padwy

  Zaraz po zjedzeniu śniadania wyjedziemy z hotelu w kierunku położonej niedaleko Wenecji Padwy. Padwa jest to jeden z najważniejszych ośrodków naukowych za czasów średniowiecza. Przespacerujemy się tam po starym mieście chłonąc atmosferę tego cudnego miejsca, a także podziwiając architekturę budynków. Odwiedzimy Uniwersytet, na którym uczył się sam Kopernik i Galileusz, oraz największy plac miejski we Włoszech - Plac Prato della Valle. Zwiedzimy także Bazylikę św. Antoniego, w której znajduje się grób świętego. Jest to największy w Padwie kościół,cel licznych pielgrzymek ludzi z całego świata. Po południu zrobimy sobie krótką przerwę na obiad w restauracji, która oprócz wyśmienitej kuchni oferuje także malowniczy widok na miasto. Po smacznym objedzie zwiedzimy Katedrę, ta monumentalna budowla była wielokrotnie przebudowywana i odbudowywana. Wnętrze budowli zadziwia chłodem i surowością, znajdziemy tam wiele wybitnych dzieł sztuki np. Madonnę z Dzieciątkiem autorstwa Stefano d'Arzere. Do Katedry przylega Baptysterium, w którym szczególną uwagę należy zwrócić na zachwycające freski pokrywające znaczną część tego budynku. Odwiedzimy także Kaplicę Scrovegnich, słynąca z tego, że została udekorowana malowidłami Giotta. Freski, znajdujące się w tej kaplicy są uważane za pierwsze i najpiękniejsze dzieło Giotta. Wieczorem wrócimy do hotelu na kolację oraz nocleg.

 • d

  Dzień 4 - Podróż gondolą po kanałach

  Z rana zaraz po śniadaniu następuje wykwaterowanie z naszego hotelu. Później udajemy się na obowiązkowy punkt podróży po Wenecji - rejs gondolą, dzięki któremu poczujemy się jakbyśmy byli rodowitymi Wenecjanami. Po południu mamy czas wolny, podczas którego możemy przespacerować się po urokliwych weneckich uliczkach albo wybrać się na tutejsze słynne targi. Wieczorem następuje wylot z Wenecji.

Wyjazd integracyjny Wenecja

Wenecja jest to miasto znajdujące się na północy Włoch nad Adriatykiem. Przez ponad tysiąc lat miejsce to było stolicą Republiki Weneckiej, która była handlową i morską potęgą Morza Śródziemnomorskiego. Właśnie z okresu Republiki pochodzą najwspanialsze zabytki, które sprawiają, że Wenecja uchodzi za najpopularniejszy ośrodek turystyczny we Włoszech.

Jest to miejsce jedyne w swoim rodzaju, Wenecja jest położona na licznych bagnistych wyspach na Morzu Adriatyckim i właśnie dlatego jest to miasto kanałów. Zamiast spacerować czy jeździć samochodem można wybrać o wiele bardziej czarujący sposób podróży, typowy dla Wenecji ‒ można popłynąć tzw. vaporetto, czyli bardzo popularnym tam wodnym tramwajem.

Nie bez powodu Wenecja nazywana jest europejskim Rio de Janeiro. Podczas karnawału ulice wypełniają się tam tłumem barwnie przebranych ludzi, a także muzyków, kuglarzy i artystów. Karnawał w Wenecji ma bardzo długą historię, sięgającą aż IX wieku. Z początku maski, za którymi się ukrywano, miały dawać swobodę w zachowaniu i pozwalały zatrzeć różnice miedzy ludźmi pochodzącymi z różnych stanów. Obecnie podczas karnawału do Wenecji zjeżdża tysiące ludzi pragnących świetnie się bawić, dołącz do nich także i Ty!

Wenecja słynie nie tylko z karnawału, nie można zapomnieć o wspaniałych zabytkach tego miejsca, takich jak Bazylika św. Marka, uznawana za jedną z najwspanialszych budowli w Europie, przepiękny Pałac Dożów czy Plac św. Marka, miejsce, gdzie działy się najważniejsze dla miasta wydarzenia. Przespaceruj się po niezwykłym Moście Westchnień, który przez wiele lat służył za drogę do więzienia, a także po Moście Rialto, poczuj klimat tego niezwykłego miejsca pływając po Kanale Grande, wijącym się przez całe miasto.

 

OGÓLNE INFORMACJE O KRAJU:

położenie: państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim. Graniczy z Francją, Szwajcarią, Austrią i Słowenią. Wewnątrz terytorium Włoch znajdują się dwie enklawy: San Marino i Watykan.

stolica: Rzym

powierzchnia: 301 230 km2

ludność: ok 59 mln mieszkańców

waluta: euro

język: włoski

strefa czasowa: UTC +1 zima, UTC + 2 lato

religia: katolicyzm

wiza: do 90 dni pobytu nie potrzebna wiza, potrzebny paszport lub dowód osobisty

szczepienia: zalecane- błonica, tężec, WZW B

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Włoskiej

Włochy, Rzym, Via Pietro Paolo Rubens, 20, 00197

Tel.: +39 06 362 04 300 Tel.: +39 335 599 52 12 Tel.: +39 06 362 04 204 Tel. dyżurny: +39 06 362 04 200 Faks: +39 06 321 78 95 Faks: +39 06 362 04 322

rzym.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.rzym.msz.gov.pl

Wydział Konsularny Ambasady mieści się w odrębnym budynku przy ulicy Via San Valentino, 12, 00197 Roma. Telefon dyżurny po godzinach pracy: +39 335 599 52 12

Wyślij zapytanie.
Skontaktujemy się z Tobą

Alternatywne wyprawy

 • Brak ofert spejniających podane kryteria.
Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home