0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Brunei

Brunei

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Wycieczki do Brunei

Malutkie państwo na wyspie Borneo to ciekawy punkt wycieczek dla osób, które zdecydowały się na wizytę w Malezji. Można stamtąd dotrzeć tanimi liniami. Dzięki złożom ropy to malutkie państwo, w którym mieszka 400 tysięcy mieszkańców i w którym panuje monarchia absolutna, jest dzisiaj bardzo bogate. Przyjechać do Brunei warto szczególnie dla pięknych widoków oraz by pobyć w towarzystwie niezwykle przyjaznych ludzi.

 

Ciekawe miejsca w Brunei

Kampong Ayer - tysiącletnie miasteczko, które zbudowane zostało na palach w nurcie rzeki. Sułtan, który kiedyś chciał je zburzyć uznał, że jednak ma taki urok, że poprzez zniszczenie domów, zburzył by też ducha kraju. W prostych chatkach jest zaskakująco dużo miejsca, a mieszkańcy Kampong Ayer bardzo dbają o czystość swoich domostw. Pobyt w Brunei zawsze wiąże się z odwiedzeniem tego miejsca.

Warto także zobaczyć Park Labu Forest Reserve, czyli  las deszczowy, w którym znajdują się trasy turystyczne. Popularną ścieżką do marszu jest 10-kilometrowy szlak wiodący do wzgórza Bukit Patoi (310 m) i do nieco wyższego Bukit Peradayan (410 m). Nie jest on trudny nawet dla początkujących piechurów, a po drodze można przysiąść i zrobić piknik. Jest też bardzo ciekawy park zwany Zielonym Klejnotem Brunei, czyli Park Narodowy Ulu Temburong. W parku tym można przejść się kładką w koronach drzew, a dookoła lata około 400 gatunków motyli.

Royal Regalia Museum to kolejne niesamowite miejsce w Brunei, które jednak nieco różni się od powyższych. Jest to bowiem muzeum dzieł sztuki z całego świata i z różnych epok, a także wystawa prawdziwych prezentowych paskudztw, które sułtan otrzymał między innymi od możnych tego świata.

 

Zabytki w Brunei

Chociaż Brunei to przede wszystkim wilgotny klimat i zielone lasy, to warto także skupić się na budynkach, zwłaszcza na dwóch meczetach. Trudno je zaliczyć do zabytków, bo zostały wybudowane w XX wieku, jednak przepych architektoniczny zapiera dech w piersiach. Pierwszy z nich to meczet sułtana Omara Alego Saifuddiena, wzniesiony w 1958 roku. Kopuła tej budowli pokryta jest płytkami ze złota, które lśnią z daleka w słońcu. Można go zwiedzać tylko w stosownych ubraniach, które wiszą przed wejściem. Przed meczetem stoi kopia łodzi królewskiej z XVI wieku, przy której przysiadają turyści. I chociaż dookoła wodą tryskają fontanny, to trudno w tym miejscu o chłód i cień, a w wodzie nie wolno się kąpać.

Drugi meczet nazywany Kiarongiem powstał 1993 roku, jest więc nowszy, ale większy, poświęcony obecnemu władcy Brunei. W mieście znajduje się też modernistyczny pałac sułtana, uznawany za największy i najbardziej okazały na świecie.

Poza tym warto zobaczyć też Muzeum Brunejskie, Muzeum Technologii Malezyjskiej czy Muzeum Regaliów.

 

Pogoda w Brunei

Brunei leży w wilgotnym i gorącym klimacie równikowym, w którym występują dwie pory deszczowe oddzielone od siebie okresami odrobinę mniejszych opadów… Deszcze padają praktycznie codziennie od grudnia do marca oraz od maja do października za sprawą północno-wschodniego monsunu, a wilgotność sięga 97%. Przez cały rok można spodziewać się intensywnych i nagłych burz. Jest też cały czas gorąco, bo temperatury wahają się od 25 do 33 stopni C.

 

Ile kosztuje wycieczka do Brunei?

Do Brunei warto wybrać się przy okazji zwiedzania Malezji. Nie dość, że do samego kraju nie dolecimy bezpośrednio z Warszawy, to jest on na tyle mały, że warto zobaczyć także sąsiednie kraje. Wycieczka ośmiodniowa na Borneo ze zwiedzaniem Brunei to koszt od 12 500 zł z przelotem z Warszawy na Filipiny.

 

Brunei, Państwo Brunei Darussalam

położenie: oficjalnie Państwo Brunei Darussalam, położone w Azji Południowo – Wschodniej, na północnym wybrzeżu wyspy Borneo. Brunei graniczy z Malezją. Ma dostęp do Morza Południowochińskiego.

stolica: Bandar Seri, Begawan

powierzchnia: 5770 km2

ludność: około 400 tys. mieszkańców

waluta: dolar Brunei

język: malajski

religia: islam

strefa czasowa: UTC + 8

wiza: nie potrzebna do 14 dni pobytu; paszport

szczepienia: brak obowiązkowych szczepień; zalecane – błonica, tężec, dur brzuszny, japońskie zapalenie mózgu, wścieklizna, WZW A i WZW B

ambasada: brak polskiej placówki dyplomatycznej. Ambasador RP w Kuala Lumpur (Malezja) akredytowany jest również w Brunei

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Malezji

Malezja, Kuala Lumpur, No.10, Lorong Damai 9, Off Jalan Damai, 55000

Tel.: +60 3 2161 0780 Tel. dyżurny: +60 12 200 9224

Faks: +60 3 2164 9924

kualalumpur.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.kualalumpur.msz.gov.pl

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home