0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Izrael

Izrael

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Izrael to nie tylko podróż do przeszłości do czasów biblijnych, z czym głównie kojarzy się to miejsce, to również zachwycająca teraźniejszość oraz kraina która jednocześnie oferuje wybrzeża Morza Śródziemnego oraz surowe warunki krajobrazu Morza Martwego – najbardziej słonego z mórz. W Izraelu możemy podziwiać wspaniałe zabytki kultury oraz korzystać z rozbudowanej infrastruktury turystycznej. W miejscu tym oczywiście znajdują się krainy historyczne powiązane z najdawniejszą historią Izraela, czyli czasami biblijnymi. Krainy te to Galilea, Samaria oraz Judea. Poza tym znajdują się tam wspaniałe krajobrazy górskie oraz nadmorskie. Odwiedzić możemy liczne parki narodowe i rezerwaty przyrody m.in. Hurszat Tall, Karmel, Achziw i Timna. W rezerwatach znajdziemy natomiast niesamowite wodospady, roślinność wspominaną na kartach Biblii oraz możemy obserwować życie morskie w rezerwacie na Plaży Koralowej. Do niezwykłych i najchętniej odwiedzanych miejsc w Izraelu należy Jerozolima oraz Betlejem. Są to miejsca nierozłącznie związane z historią biblijną. Warte odwiedzenia są również Akka, Ejlat, wybrzeże Morza Martwego, mauzoleum Baba (Hajfa) znajdujące się na wzgórzu Karmel. W Judei natomiast zachwycą nas naskalne klasztory. Ciekawe miejsce to również okolice Jeziora Tyberiackiego (Genezaret) gdzie zostały odkryte m.in. szczątki człowieka neandertalskiego oraz łódź z czasów Chrystusa.

Jerozolima to stolica Izraela oraz największe jego miasto. Jest to ważne miejsce dla wyznawców judaizmu oraz chrześcijaństwa. Miasto odegrało bowiem ważną rolę w Starym Testamencie. Stare Miasto Jerozolimy otoczone jest murami i podzielone jest na część żydowską, ormiańską, chrześcijańską oraz muzułmańską. Zostało również wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Znajdują się tam najważniejsze i najpiękniejsze zabytki m.in.: Kopuła na Skale, Ściana Zachodnia (Ściana Płaczu), Bazylika Grobu Świętego oraz Sklepienie Skały na Wzgórzu Świątynnym. Najbardziej znaczące synagogi w mieście to Wielka Synagoga i Wielka Synagoga Chasydów z Bełza. W Jerozolimie znajdziemy też mnóstwo muzeów. Najważniejsze z nich to Muzeum Izraela. Warto zobaczyć też Muzeum Archeologiczne Rockefellera, Muzeum Archeologiczne Franciszkańskiego Studium Biblijnego, Muzeum Cytadeli Dawida oraz Instytut Sztuki Islamskiej.

Kolejnym niezwykłym miejscem jest Betlejem – miejsce narodzin Chrystusa. Znajduje się tam wiele zabytków godnych uwagi m.in. Bazylika Narodzenia Pańskiego, która jest jednocześnie jednym z najstarszych kościołów na świecie. W Bazylice znajduje się Grota Narodzenia czyli miejsce narodzenia Chrystusa. Kolejne miejsce warte zobaczenia to Meczet Omara położony na placu Manager oraz Plac Żłóbka, który w Wigilię zmienia się w wielki bazar. Warto odwiedzić też Centrum Dziedzictwa Palestyńskiego, gdzie można podziwiać wystawy folkloru, historii i kultury palestyńskiej. Następne ciekawe miejsca to Grota Mleczna - sanktuarium maryjne, Grób Racheli oraz wiele innych wartych uwagi kościołów i klasztorów.

Miasto Eljat jest miastem portowym położonym nad Zatoką Akaba. Jest to miejsce stworzone do wypoczynku, w którym słoneczna pogoda jest niemalże gwarantowana. Jest to również wymarzone miejsce dla miłośników nurkowania oraz innych sportów wodnych. W zatoce Akaba znajduje się Rafa Delfinów oraz Podwodne Obserwatorium i Park Morski. Miejsca te stwarzają dogodne warunki o tego by podziwiać bogactwo rafy koralowej oraz zwierząt zamieszkujących pobliskie wody m.in. rekiny, płaszczki oraz żółwie morskie. Ejlat to również wspaniałe miejsce do obserwowania ptaków, gdyż znajduje się tam ponad 400 gatunków.

Tel Awiw-Jafa jest drugim co do wielkości miastem Izraela. Ponieważ ONZ nie uznaje Jerozolimy jako stolicy to większość ambasad i placówek dyplomatycznych znajduje się właśnie tutaj. W mieście znajdziemy wspaniałe plaże oraz doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych. Oprócz wypoczynku warto również zwiedzić Białe Miasto, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, Port w Jafie oraz Meczet Mahamoudia.

Ciekawym miejscem jest też miasto Akka, które na przestrzeni wieków znajdowała się pod panowaniem Fenicjan, Greków i Rzymian. Znajduje się tam wiele dość dobrze zachowanych zabytków m.in.: stare mury obronne, wykuty w skale Tunel Templariuszy, meczet Ahmeda al-Jazzara, kościół św. Jana i klasztor Franciszkanów.

Nazaret to miejsce które kojarzy się z Jezusem Chrystusem i jest położone na terenie Galilei. Jest to miejsce gdzie dorastał Syn Boży i dlatego też jest to ważne miejsce pielgrzymkowe dla chrześcijan. Do ważniejszych zabytków w Nazarecie należy Kościół Zwiastowania, Kościół św. Józefa, świątynia Mensa Christi. Nieoficjalnie miasto jest stolicą Arabów zamieszkujących Izrael.

Trzecim największym miastem Izraela jest Haifa. Mieści się tam główny port kraju i jest również jego gospodarczym centrum oraz ważnym ośrodkiem badawczym, naukowym i kulturalnym. Miasto znajduje się u stóp góry Karmel. Warto odwiedzić tam świątynię Bahaistów oraz Ogród Rzeźb. Warto odwiedzić też. Małą Szwajcarię czyli park narodowy umiejscowiony na zboczach góry Karmel.

położenie: państwo na Bliskim Wschodzie w Azji Zachodniej na wschodnim brzegu Morza Śródziemnego. Graniczy z Libanem, Syrią, Jordanią i Egiptem. Przylega do niego również Palestyna oraz Strefa Gazy. Zewnętrzne granice Palestyny są kontrolowane przez władze izraelskie.

stolica: Jerozolima

powierzchnia: 22 072 km2

ludność: ok. 8 mln mieszkańców

waluta: nowy szekel izraelski

język: hebrajski, arabski

religia: judaizm

strefa czasowa: UTC +2 zima/ UTC +3 lato

wiza: nie jest wymagana wiza do 90 dni pobytu, wymagany jest paszport

szczepienia: brak obowiązkowych szczepień; zalecane – błonica, tężec, WZW A i WZW B

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Państwie Izrael

Izrael, Tel Awiw, Soutine 16, 64684

Tel.: +972 3 725 3111 Tel. dyżurny: +972 547 444 106 (po godzinach pracy placówki)

telaviv.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.telawiw.msz.gov.pl

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home