0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
City Tour

City Tour

Wyjazdy, których głównym celem jest zwiedzania miasta. Najczęściej są to jakieś stolice krajów lub po prostu miasta słynące ze swoich atrakcji turystycznych.

Rzym - dziedzictwo minionych wieków

 • Liczba dni: 4 dni
 • Aktywność:
 • Region: Włochy
 • Organizator: FunSail
 • Czas dojazdu: 3h

Firmowy wypad do Rzymu? Czemu nie! Ten wyjazd będzie jak filiżanka wyśmienitej kawy, która nie tylko dodaje energii, ale również rozjaśnia umysł i pobudza do działania!

od 3000
 • Rekomendowane terminy
 • sty12° 4°
 • lut13° 4°
 • mar16° 6°
 • kwi19° 8°
 • maj23° 12°
 • cze27° 16°
 • lip31° 18°
 • sie30° 18°
 • wrz27° 16°
 • paź22° 12°
 • lis17° 8°
 • gru13° 5°
 • Rzym - dziedzictwo minionych wieków - Dzień 1 a

  Dzień 1

  Zbiórka na lotnisku w Warszawie, wylot do Rzymu Fiumicino. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i chwila na odpoczynek po podróży, a następnie wyjście na wieczorny spacer, by przywitać się z Rzymem. Uroczysta powitalna kolacja we włoskim stylu.

 • Rzym - dziedzictwo minionych wieków - Dzień 2 b

  Dzień 2

  Dzisiejszy dzień przeznaczymy na zwiedzanie Rzymu. Tematem przewodnim będzie włoska miłość do kawy. Poza wielkimi zabytkami i placami jak Piazza Navona, Panteon, Plac Wenecki, Forum Romanum z Koloseum (z zewnątrz), Piazza Spagna i Watykanem zobaczymy słynne historyczne kawiarnie Cafe Greco, Canova Tadolini, Giolitti... Lunch w tawernie, gdzie spróbujemy wspaniałych włoskich specjałów. Dzień zakończymy na Zatybrzu. Jest to urocza dzielnica artystów przepełniona kawiarniami i klimatycznymi restauracjami, w jednej z nich zjemy przepyszną kolację i oddamy się klimatowi Włoch!

 • Rzym - dziedzictwo minionych wieków - Dzień 3 c

  Dzień 3

  Po śniadaniu hotelowym przejazd do palarni kawy. Prezentacja tradycyjnego procesu palenia, a następnie poznamy tajniki produkcji, oczywiście nie obejdzie się bez degustacji! Powrót do centrum i dalszy spacer po mieście. Nasz kolejny temat przewodni to kuchnia włoska. Zajrzymy do sklepu z makaronami, na jeden z najpiękniejszych historycznych targów na Campo dei Fiori, nie zabraknie też gelato. Podczas zwiedzania zjemy lunch. Po południu czas wolny. Pożegnalna kolacja w lokalnej restauracji będzie niestety naszym pożegnaniem z Rzymem. Ci, którym będzie jeszcze mało doznań zapewnimy zabawę do białego rana w rytmach włoskiej muzyki!

 • Rzym - dziedzictwo minionych wieków - Dzień 4 d

  Dzień 4

  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Powrót do Polski.

Wyjazd integracyjny Rzym

Rzym jest często nazywany kulturalną stolicą południowej Europy. Kojarzy nam się ze słońcem, gościnnymi Włochami i przepyszną kuchnią, pełną pomidorów, sera i dobrego mięsa oraz miłością - w końcu oryginalna nazwa miasta, Roma, czytana wspak to Amor, czyli miłość. Jak każde duże miasto skrywa wiele zagadek i ciekawostek.

Stolica Włoch jest miastem, którego dobrze udokumentowana historia sięga starożytności.

Miasto zostało zbudowane na siedmiu wzgórzach, znajdujących się na wschodnim brzegu Tybru. Legenda głosi, że założycielem Rzymu był Romulus. Romulus i Remus - to bracia, których w grocie Lupercal karmiła i pielęgnowała wilczyca. Zwierzę to stało się jednym z symboli miasta.

Najbardziej charakterystyczną budowlą Rzymu jest oczywiście Koloseum, czyli Amfiteatr Flawiuszów, dla 50 tys. widzów, na arenie którego odbywały się walki gladiatorów. Nazwa Koloseum wzięła się od potężnego posągu Nerona (kolos).

Obowiązkowo trzeba zobaczyć Bazylikę św. Piotra – największa świątynia chrześcijańska. Jest to miejsce kultu, tu odbywają się nabożeństwa z udziałem Papieża, a także znajduje się wiele zabytków kultury – malowidła, rzeźby i płaskorzeźby.

Ciekawostką i zabytkiem zarazem są Usta Prawdy – tajemnicza maska z marmuru, której legenda głosi, że osoba, która włoży dłoń do otwartych, kamiennych ust i skłamie, niestety nie będzie już mogła wyjąć ręki ze środka.

W mieście są także zabytki nieco młodsze, mało znane, których jednak nie sposób ominąć. Należy do nich chociażby Fontanna Di Trevi, która to stanowi pamiątkę z epoki baroku – na maleńkim placyku stoi monumentalna konstrukcja, w której dominuje postać Neptuna i dwóch trytonów obok.

Druga piękna i też barokowa Fontanna Czterech Rzek, która symbolizuje cztery rzeki: Nil, Ganges, Dunaj i Rio de la Plata z czterech wówczas znanych kontynentów.

Koniecznie trzeba zwiedzić  Muzeum Watykańskie i Kaplicę Sykstyńską. Warto też zobaczyć katakumby, czyli sieć podziemnych cmentarzy.

Poznawanie Rzymu, zwiedzanie tego wspaniałego miasta i okolic, rozbudza ciekawość i wyobraźnię.

 

OGÓLNE INFORMACJE O KRAJU:

położenie: państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim. Graniczy z Francją, Szwajcarią, Austrią i Słowenią. Wewnątrz terytorium Włoch znajdują się dwie enklawy: San Marino i Watykan.

stolica: Rzym

powierzchnia: 301 230 km2

ludność: ok 59 mln mieszkańców

waluta: euro

język: włoski

strefa czasowa: UTC +1 zima, UTC + 2 lato

religia: katolicyzm

wiza: do 90 dni pobytu nie potrzebna wiza, potrzebny paszport lub dowód osobisty

szczepienia: zalecane- błonica, tężec, WZW B

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Włoskiej

Włochy, Rzym, Via Pietro Paolo Rubens, 20, 00197

Tel.: +39 06 362 04 300 Tel.: +39 335 599 52 12 Tel.: +39 06 362 04 204 Tel. dyżurny: +39 06 362 04 200 Faks: +39 06 321 78 95 Faks: +39 06 362 04 322

rzym.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.rzym.msz.gov.pl

Wydział Konsularny Ambasady mieści się w odrębnym budynku przy ulicy Via San Valentino, 12, 00197 Roma. Telefon dyżurny po godzinach pracy: +39 335 599 52 12

 

 

Wyślij zapytanie.
Skontaktujemy się z Tobą

Alternatywne wyprawy

 • Brak ofert spejniających podane kryteria.
Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home