0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Armenia

Armenia

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Armenia to niewielki kraj, który nadal pozostaje nieodkryty dla szerszego grona turystów, a w związku z tym wybierając się tam nie napotkamy tłumu turystów. Pomimo tego że kraj jest nie duży, ludzie którzy tam mieszkają to osoby o wielkich sercach. Kraj ten zachwyca przepięknym górskim krajobrazem oraz ogromem zabytków. Znajdziemy tam pierwsze kościoły oraz hellenistyczną świątynię. Krajobraz Armenii zdominowany jest głównie przez wulkaniczne płaskowyże, poprzecinane wąwozami oraz wygasłymi wulkanami. Od zachodu wznosi się natomiast biblijna góra Ararat, która jest symbolem chrześcijaństwa oraz bohaterskiej przeszłości Ormian. Niestety trudna historia tego kraju sprawiła, że Armenia straciła część zachodniego terytorium w tym górę Ararat. Obecnie góra znajduje się na terytorium Turcji, aczkolwiek widać ją z każdego miejsca Erywania. Jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Armenii jest klasztor Chor Wirap, który znajduje się w Kotlinie Ararackiej. Szczególnego uroku dodaje tło majestatycznego Araratu. Znajduje się tam świątynia Matki Bożej z XVII w. Architektonicznie kościół nie odbiega od typowych ormiańskich budowli sakralnych. Jednakże przepiękne zdobienia i ornamenty oraz widok na górę Ararat sprawiają że miejsce to przyciąga wielu pielgrzymów i turystów.

Wiele uroku ma południowo-wschodni rejon Armenii, w którego skład wchodzą regiony Wajoc Dzor i Sjunik. Wajoc Dzor to miejsce pełne małych jezior, winnic, wąwozów, pastwisk, postrzępionych stoków oraz szumiących rzek. Pośród tej przepięknej naturalnej przyrody, znajdziemy również starożytne zabytki oraz gościnnych mieszkańców. W krainie tej obowiązkowo należy odwiedzić monaster Norawank oraz piękne uzdrowisko Dżermuk. Stolicą regionu jest Jegegnadzor. Miasto znajduje się przy rzece Arpa i możemy w nim zobaczyć zabytki pochodzące z I tysiąclecia p.n.e. Do najciekawszych miejsc zaliczyć można Regionalne Muzeum, miejską galerię sztuki, most Paskiewicza oraz uniwersyteckie Muzeum Historii. W tym niedużym mieście znajduje się również minipark z ławeczkami, kafejki, karuzela, sklepy i apteki. W okolicach Dżermuk znajdują się natomiast ciepłe źródła, w których możemy zażyć leczniczej kąpieli oraz odpocząć po trudach górskich wędrówek.

Monastyr Norawank znajduje się na skalnej półce w wąwozie rzeki Arpa. Kompleks zyskuje dodatkowego uroku przy świetle zachodzącego słońca. Na uwagę zasługuje kościół św. Karapet, który jest najstarszym zabytkiem tego kompleksu, świątynia poświęcona św. Karapet, kościół św. Grzegorza. Natomiast najważniejsze miejsca tego kompleksu to zakrystia kościoła św. Karapet oraz kościół Matki Bożej. Na obszarze kompleksu możemy zobaczyć również kilka zachowanych jeszcze chaczkarów m.in. chaczkar Momika z 1308r, który cały pokryty jest rzeźbami.

Rejon Sjunik zwany inaczej Zangezur może poszczycić się przepięknym krajobrazem. Tworzą go wyniosłe góry, zielone doliny, rzeki, postrzępione kaniony, jaskinie oraz skalne piramidy. W tym regionie odnajdziemy też szeroki zakres stref klimatycznych – od tropikalnych po zimne. Znajduje się tam również wiele źródeł czystych oraz mineralnych wód. Zachwyca również gościnność mieszkańców oraz ich wyśmienita kuchnia. Szczególnie warto spróbować sera z Sisan, wódki z Karaundżu, chleba z Kapanu oraz fig z Mergri. Stolicą tego regionu jest Kapan. Miasto może poszczycić się malowniczymi widokami, ruinami twierdzy Halidzor z kościołem. Poza tym możemy zwiedzić lokalne muzeum, zobaczyć pomnik bojownika o wolność Davit'a Bek'a oraz atrakcję, którą jest karuzela oraz skosztować wyśmienitego ormiańskiego chleba o nazwie lawasz.

Miasto Sisian to idealne miejsce na bazę wypadową do atrakcji turystycznych znajdujących się w regionie Sjunik. Do najciekawszych możemy zaliczyć prehistoryczne rysunki na szczycie góry Ugtasar albo „ ormiańskiego Stonehenge” - Zorac Karer. W mieście znajduje się również dobra baza noclegowa. W mieście możemy odwiedzić kościół Sisawan oraz muzeum historyczne. Siedlisko Zorac Karer, nazywane „ormiańskim Stonehenge jest cmentarzem z epoki brązu, gdzie wokół dużych grobowców znajdują się ustawione stojące kamienie. W górskim rejonie Zangezur jak również w całej Armenii, znajdziemy wiele pamiątek z czasów prehistorycznych.

Ciekawym miejscem jest również Megri. Miasto należy do najcieplejszych obszarów w Armenii. Znajdziemy tam plantację fig oraz pomarańczy. Pod względem architektonicznym na uwagę zasługuje zabudowa miasta z przełomu XVIII i XIX w. oraz fresk w kościele Astwacacin. Miasto może poszczycić się ponadto przyjazną atmosferą oraz gościnnymi i miłymi mieszkańcami.

Do miejsc, które ponadto warto zobaczyć w Armenii to kościoły w Tatew, Worotnawank, Wahanawank, cuda natury Sew Licz, wodospady Szaki, Szikahog oraz jezioro Niebieskie.

 

położenie: państwo w Azji na Kaukazie Południowym. Graniczy od północy z Gruzją, od południa z Iranem i z azerską eksklawą Nachiczewan, od wschodu z Azerbejdżanem, od zachodu z Turcją.

stolica: Erywań

powierzchnia: 29 800 km2

ludność: ok. 3 mln mieszkańców

waluta: dram

język: ormiański

religia: chrześcijaństwo

strefa czasowa: UTC +4 – zima/UC +5 - lato

wiza: nie potrzebna wiza do 180 dni pobytu/ potrzebny paszport

szczepienia: brak obowiązkowych szczepień; zalecane – błonica, tężec, polio, wścieklizna, WZW A i WZW B

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Armenii

Armenia, Erywań, Hanrapetutan 44 a, 0010

Tel.: + 374 10 54 24 91 Tel.: +374 10 54 24 97

Tel. dyżurny: + 374 91 42 68 85

Faks: + 374 10 54 24 96; +374 10 54 24 98

erewan.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.erywan.msz.gov.pl

Telefon dyżurny placówki czynny całą dobę: +374 91 42 68 85

( w przypadku wybierania z telefonów armeńskich – 091 42 68 85)

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home