0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Chiny

Chiny

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Wycieczki do Chin

Trzecie co do wielkości państwo na ziemi i drugie pod względem gospodarki. Pierwsze natomiast, gdy chodzi o liczbę mieszkańców. To w Chinach mieszka prawie 19 procent wszystkich ludzi żyjących na naszej planecie, co daje populację przekraczającą 1,3 miliarda. To kraj wielu skrajności - z jednej strony z prężnie rozwijającą się gospodarką, z drugiej z biedą na prowincji, wyzyskiem robotników i reżimowym ustrojem. Jednak rozwój cywilizacji na terenie starożytnych Chin pozostawił po sobie wielkie zdobycze architektoniczne, a wiele wynalazków znanych do dzisiaj (np. zegar, cegła, proch) stworzono właśnie na terenie Azji.

 

Ciekawe miejsca w Chinach

Ponieważ to olbrzymi kraj w wielotysięczną historią, trudno jest wskazać tylko kilka miejsc, do których warto pojechać. Poniższe to typowe “must have” wycieczki do Chin początkującego podróżnika. Bo większość wypraw do Państwa Środka kieruje się do Pekinu - stolicy i drugiego co do wielkości miasta Chińskiej Republiki Ludowej. W architekturze miasta odbijają się wszystkie religie i systemy filozoficzne obecne w Chinach od wieków: taoizm, konfucjanizm, buddyzm.

Szczególną atrakcją jest plac Tienanmen, czyli plac Niebiańskiego Spokoju. To jeden z największych placów na świecie, od wieków świadek najważniejszych wydarzeń w historii Chin. To tutaj w 1989 roku zginęło 5 tysięcy protestujących osób, które rządowe wojsko stratowało czołgami. Na placu znajduje się Muzeum Narodowe Historii Chin i mauzoleum Mao Tse-tunga. Ciało wodza zmarłego w 1976 roku można nawet zobaczyć.

Brama Tienanmen (Brama Niebiańskiego Spokoju) jest „bramą” do Zakazanego Miasta, które niegdyś było niedostępne dla zwiedzających. Znajduje się tutaj Pałac Cesarski - ostatnia siedziba dynastii chińskich Ming i Qing. Zakazane miasto zajmuje powierzchnię 720 tys. m2 i składa się na nie ok. 800 pałaców. Świątynia Nieba jest symbolem Zakazanego Miasta.  Ma ona 30 metrów średnicy i 30 metrów wysokości.

Inne ciekawe miasta w Chinach to między innymi Szanghaj czy Hong-Kong.

Park Narodowy Zhangjiajie położony jest w pobliżu miasta o tej samej nazwie. Słynie z prawdziwie bajecznych krajobrazów, z których czerpali twórcy filmu “Avatar”. To przede wszystkim olbrzymie skały kształtowane przez miliony lat przez wodę i wiatr.

 

Zabytki w Chinach

Nie sposób w tym miejscu nie wymienić dwóch najbardziej znanych zabytków. Pierwszy to Wielki Mur Chiński, który powstał w VIII w. p.n.e., ale do dzisiaj zachowały się jego fragmenty o długości 2400 km. Chociaż razem z bocznymi częściami mur ma dzisiaj 21196 km. To najdłuższa budowla świata, która w okresie świetności miała długość 7600 km i największa budowla wzniesiona przez człowieka. Mur Chiński ma szerokość 6,5 m u podstawy, 9 metrów wysokości, na górze szerokość 5,5 metra wystarczała do przejścia 10 żołnierzy w szeregu albo 5 na koniach. Jednak wbrew temu, co mówią także w szkołach, wcale nie widać go gołym okiem z kosmosu. Trzeba zrobić zdjęcia satelitarne przy użyciu podczerwieni oraz poddać go obróbce, by wydobyć z nich widok Chińskiego Muru.

Mur służył jako wał obronny przed najeźdźcami, ale jednocześnie stał się grobem dla około miliona pracujących przy jego budowie robotników. Tylko trzech na dziesięciu wracało do domu…

Terakotowa Armia została odkryta zupełnie przypadkiem w 1974 przez trzech robotników kopiących studnię. Dopiero po rozpoczęciu prac archeologicznych ukazała się armia. Szacuje się, że w przykrytych dołach znajdować się może ponad 8000 żołnierzy, 130 rydwanów z 520 końmi oraz 150 kawalerii konnej wykonanych pieczołowicie z terakoty przez robotników na rozkaz  cesarza Qin Shi Huang Di w III wieku p.n.e.

Inne zabytki Chin:

 • Baiheliang
 • Bezeklik
 • Chengde
 • Groty Dziesięciu Tysięcy Buddów
 • Feilai Feng
 • Groty Yungang
 • Jaskinie Maijishan
 • Jaskinie Mogao
 • Lushan
 • Most Anji
 • Pagoda Liaodi
 • Pałac Letni w Pekinie
 • Qufu
 • Rzeźby skalne w Dazu
 • Shi Cheng
 • Sobór św. Zofii w Harbinie
 • Świątynia Bingling
 • Świątynia Harmonii i Pokoju
 • Świątynia Nieba
 • Tianyige
 • Wielki Budda z Leshan
 • Wutai Shan

 

Pogoda w Chinach

Chiny to kraj tak duży, że trudno opisać nawet jego klimat, bo można trafić zarówno do regionu gorącego tropikalnego, jak i zimnego górskiego. Dlatego, wybierając się do Chin, należy sprawdzić pogodę w konkretnym regionie. Zwykle jednak najlepszą porą na zwiedzanie jest maj i czerwiec oraz wrzesień i październik. Temperatury są przyjemne, opady deszczu niskie.

 

Ile kosztuje wycieczka do Chin?

Po Chinach można podróżować miesiącami i nie zobaczyć wszystkich miejsc, które są warte obejrzenia, ale można wybrać się chociaż do jednego z miast, by poznać samą metropolię, jak i jej okolice. Ośmiodniowa wycieczka do Pekinu, Szanghaju czy Hong-Kongu to koszt od 8000 zł z uwzględnieniem przelotu z Warszawy.

 

Chińska Republika Ludowa

położenie: państwo znajduje się w Azji Wschodniej, obejmuje historyczne Chiny (bez Tajwanu) oraz Tybet i inne ziemie w Azji Środkowej zamieszkane przez 56 grup etnicznych. ChRL graniczy z państwami: Afganistan, Bhutan, Indie, Kazachstan, Kirgistan, Korea Północna, Laos, Mjanma, Mongolia, Nepal, Pakistan, Rosja, Tadżykistan, Wietnam.

stolica: Pekin

powierzchnia: 9 596 960 km2

ludność: ok. 1.3 miliarda mieszkańców

waluta: 1 yuan

język: mandaryński

religia: bez religii (52,2%), religie chińskie (21,9%), buddyzm (18,2%)

strefa czasowa: UTC +8 (nie ma czasu letniego)

wiza: potrzebna wiza i paszport

szczepienia: brak obowiązkowych szczepień; zalecane – błonica, tężec, dur brzuszny, japońskie zapalenie mózgu, polio, wścieklizna, WZW A i WZW B

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Chińskiej Republice Ludowej

Chińska Republika Ludowa, Pekin, 1 Ritan Lu, Jianguomenwai, 100600

Tel.: +861065321235 (w godzinach pracy placówki)

Tel. dyżurny: + 8613810175087 (po godzinach pracy placówki)

Faks: + 861065321745

pekin.amb.sekretariat2msz.gov.pl

www.pekin.msz.gov.pl

 

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home