0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Jordania

Jordania

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Wycieczki do Jordanii

Większości osobom ten kraj kojarzy się z kilometrami pustynnego piasku i Petrą, którą najczęściej zwiedza się podczas pobytu w Izraelu. Jednak dłuższa wycieczka właśnie do Jordanii, kraju na Bliskim Wschodzie, który sąsiaduje między innymi z Syrią, Irakiem i Arabią Saudyjską może nieco odmienić wyobrażenie o tej surowej, muzułmańskiej krainie. Bo w Jordanii można doświadczyć niesamowitych wrażeń pływając w Morzu Martwym, nurkując na rafie koralowej czy jeżdżąc na wielbłądach.

 

Ciekawe miejsca w Jordanii

Najpopularniejszym regionem wśród turystów jest Wadi Rum, gdzie wypoczywać można na wiele sposobów: zwiedzać pustynie, biwakować pod gołym niebem, ujeżdżać czystej krwi araby czy wspinać się po skałach. Wadi Rum to przede wszystkim zadziwiające kształty czerwonych skał oraz piaszczyste wydmy. Śpiąc tylko na piasku, zwłaszcza w sierpniu, można zaobserwować spadające gwiazdy.

Kto zamiast pustyni woli wodę, może wybrać się na rafę koralową w Akabie. To kilka kilometrów za miastem, a miejsce zwane jest Japanese Garden. Rafa koralowa ma niesamowite kolory i kształty, a zamieszkują ją miliony kolorowych ryb. Rafę można oglądać pływając ze zwykłą maską z rurką albo zdecydować się na rejs łódką ze szklanym dnem (chociaż to dno jest bardzo niewielkie). Osoby, które nie potrafią pływać, mogą z kolei pojechać nad Morze Czarne, w którym utonąć nie sposób. Jest tak zasolone, że ciało unosi się na wodzie. Jednocześnie na dnie morza leży błoto z właściwościami, które idealnie leczy choroby skóry.

 

Zabytki w Jordanii

Wręcz obowiązkowym miejscem, do którego trzeba jechać w Jordanii jest Petra - sztandarowy zabytek i znak rozpoznawczy tego kraju. Ta wykuta w skałach dawna stolica państwa nabatejskiego leży w południowo-zachodniej części Jordanii. Petra położona jest na terenie półpustynnym, wśród skał ciągnących się na odległość ok. 1,6 km, jest pełna znakomicie zachowanych  domów, grobowców, świątyń i ołtarzy ofiarnych. Na zwiedzanie Petry warto poświęcić więcej, niż jeden dzień, albo wracać przy okazji innych wizyt na Bliskim Wschodzie.

Dżerasz to z kolei założone przez Aleksandra Wielkiego miasto, do którego należą jedne z najlepiej zachowanych ruin starożytnego Rzymu. Najważniejsze zabytki to:

  • Świątynia Artemidy z lat 150-170,
  • Świątynia Zeusa (162 r.),
  • teatr rzymski północny (165r.), i lepiej zachowany teatr rzymski (południowy) zbudowany w latach 81-96,
  • hipodrom pochodzący z I-III w.,
  • Brama Południowa,
  • Owalne Forum,
  • kompleks łaźni rzymskich,
  • nimfeum (ok. 191), czyli bogato zdobiona fontanna,
  • ruiny kościołów chrześcijańskich.

Osoby, które do Jordanii przyjechały na kilka dni powinny także zobaczyć zamek Karak i miasto Madaba.

 

Pogoda w Jordanii

Najbardziej zatłoczony okres turystyczny w Jordanii zaczyna się w marcu i trwa do końca maja. Wtedy na pustyni kwitną kwiaty, a północ kraju jest zielona. Jednak zniechęcać w tym okresie mogą tłumy turystów. Zima z kolei  jest dobra by wypocząć nad Morzem Czerwonym, chociaż wtedy częste są ulewne deszcze, które mogą spowodować zamknięcie Petry dla zwiedzających. Z kolei latem, czyli w lipcu i sierpniu, temperatura powietrza jest bardzo wysoka, ale suche powietrze pozwala na zwiedzanie, a także spanie pod gołym niebem na pustyni.

 

Ile kosztuje wycieczka do Jordanii?

Osoby, które chcą bliżej poznać Jordanię, powinny spędzić w niej przynajmniej 7 dni, podróżować po pustyni, popływać w Morzu Martwym i zwiedzić najważniejsze zabytki. Takie wakacje w Jordanii to koszt od 8800 zł.

 

Jordania 

położenie: państwo znajduje się na Bliskim Wschodzie, położony w Azji Południowo- Zachodniej. Graniczy z Izraelem, Zachodnim Brzegiem Jordanu, Syrią, Irakiem i Arabią Saudyjską. Jordania posiada ograniczony dostęp do morza – Zatoki Akaba Morza Czerwonego

stolica: Amman

powierzchnia: 88 794 km2

ludność: ok. 6 mln mieszkańców

waluta: dinar jordański

język: arabski

religia: islam

strefa czasowa: UTC +2 – zima, UTC +3 - lato

wiza: wymagana wiza i paszport

szczepienia: brak obowiązkowych szczepień; zalecane – błonica, tężec, dur brzuszny, wścieklizna, WZW A i WZW B

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Jordańskim Królestwie Haszymidzkim

Jordania, Amman, 3, Mahmoud Seif al-Din Al- Irani Str., Al-Tla'Al- Sharqi, 11194

Tel.: +96 26 551256 Tel.: +96 26 5512594

Tel.: +96 26 5512593 Tel. dyżurny: + 962 79 94 40 663

amman.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.amman.msz.gov.pl

 

Konsulat Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Akabie

Jordania, Akaba, Aqaba Gulf Hotel, Cornish Street, P.O. Box 1312

Aqaba 77110

Tel.: +962 3 2016636 Faks: +962 3 2018246

mazen.kawar@petratours.com

mazen.kawar@pttco.com

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home