0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Azerbejdżan

Azerbejdżan

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Azerbejdżan to z całą pewnością miejsce, które obowiązkowo musi się znaleźć na liście ambitnego turysty. Państwo należy do najbardziej zaludnionych państw kaukaskich i kojarzy się głównie ze złożami ropy naftowej. Jest to kraj dużych kontrastów, który warto odwiedzić, by przyjrzeć się mu z bliska.

Przede wszystkim należy odwiedzić stolicę kraju, czyli Baku. Miejsce to zaliczane jest do najpiękniejszych miast świata i nazywane jest Paryżem Wschodu. Miasto zachwyca zabytkami pochodzącymi często jeszcze z czasów panowania arabskiego czyli ok. VII wieku. Zabytki które trzeba zobaczyć, chociażby z powodu ich obecności na liście światowego dziedzictwa UNESCO to Pałac Szachów Szyrwanu, Baszta Dziewicza, meczet Mahammada oraz twierdza Iczeri-Szeher. Baku w połowie XIX wieku uważane było za jedno z najbogatszych miast na świecie. W mieście warto przespacerować się po Starym Mieście Iczer- Szeher, które tworzą liczne kręte uliczki. W mieście znajduje się też wiele sklepów, warsztatów rzemieślniczych oraz straganów. Najbardziej reprezentacyjną częścią miasta był kiedyś Bulwar Nafciarzy, który przebiegał wzdłuż morza. Obecnie znajduje się tam wiele instytucji handlowych oraz urzędów. Najbardziej spektakularne wrażenie robią w mieście Flame Towers czyli wieże -Płomienie. Trzy wysokie wieżowce w kształcie płomieni o wysokości 190 metrów są widoczne niemal z każdej części miasta. Nocą uroku dodaje im oświetlenie, które sprawia że raz lśnią tysiącem gwiazd, raz płoną a innym razem przedstawiają flagę Azerbejdżanu.

W odległości około 100 kilometrów od stolicy Azerbejdżanu Baku znajduje się Mauzoleum szejka Diri Baby wyrzeźbione w skale. W okolicy mieści się również islamski cmentarz z ok. XV wieku. Spod Mauzoleum ścieżką możemy dojść na szczyt wąwozu,z którego rozpościera się niesamowity widok na górską okolicę.

Niedaleko Mauzoleum Diri Baby warto odwiedzić Meczet Juma. Jego zabudowania pochodzą z 743 roku, a powstał na fundamentach wcześniejszej bazyliki lub świątyni chrześcijańskiej. Dlatego też meczet nie przypomina wyglądem typowego meczetu. Jego wnętrze bardziej przypomina kościół katolicki.

Rejon Qobustanu jest górzystą częścią wschodniego Azerbejdżanu i jest pod ochroną Parku Narodowego Qobustanu. W regionie tym zostały znalezione ślady artystycznej działalności prehistorycznych mieszkańców. Rejon jest również wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miejsce to stanowi jeden z najbardziej malowniczych fragmentów Kaukazu, w którym istnieje ponad 700 wulkanów błotnych utworzonych w miejscach występowania ropy naftowej.

Ciekawym miejscem jest też Mauzoleum Mo'mine Khatun. Świątynia została zbudowana w XII w. przez atabega na cześć jego żony. Ośmioboczna wieża, zdobiona bogatą dekoracją arabeskową wykonana jest w kamieniu. Mimo grubych murów, misterne zdobienia dodają jej lekkości i uroku.

Yanar Dar to wzgórze na Półwyspie Apszerońskim. Nazwa tego wzgórza oznacza” płonącą górę”,a to z powodu faktu że pod powierzchnią ziemi znajduje się złoże gazu. Gaz wydobywa się przez szczeliny w piaskowcu i ulegając samozapłonowi tworzy przepiękne płomienie. Podobnych płonących gór było więcej w Azerbejdżanie, niestety wraz z rozwojem przemysłu naftowego zaczęły znikać.

Miasto Quba położone jest w północno-wschodnim Azerbejdżanie. Mieszka tam największa społeczność żydowska w kraju. W mieście warto odwiedzić meczet Juma, cmentarz żydowski, lokalny targ oraz podziwiać wspaniałe okoliczne krajobrazy.

położenie: państwo znajduje się nad Morzem Kaspijskim, graniczy z Rosją, Gruzją, Armenią, Iranem i Turcją.

stolica: Baku

powierzchnia: 86 600 km2

ludność: około 9,5 mln mieszkańców

waluta: manat azerski

język: azerbejdżański

religia: islam

strefa czasowa: UTC +4 – zima/UTC +5 - lato

wiza: potrzebna wiza i paszport

szczepienia: brak obowiązkowych szczepień; zalecane – błonica, tężec, polio, wścieklizna, WZW A i WZW B

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Azerbejdżanu

Azerbejdżan, Baku, 2 Kichik Gala, AZ – 1000

Tel.: KONSULAT: + 994 12 497 47 08 Tel.: +994 12 492 01 14

Tel. dyżurny: +994 50 270 70 20 – czynny całą dobę Faks: +994 12 492 02 14

baku.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.baku.msz.gov.pl

KONSULAT:baku.amb.wk@msz.gov.pl

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home