0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Dominica

Dominica

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Dominika to kraj dla ludzi ceniących sobie spokój. Jest to idealne miejsce dla ludzi pragnących odpocząć w zacisznych miejscach, wypełnionych egzotyką i tropikalnym klimatem. Zachwyt wśród odwiedzających wzbudzają również góry które kontrastując z pasem nizinnego nadbrzeża tworzą razem malownicze pejzaże. Najwyższy szczyt to Morne Diablotin, który warto nie tylko zobaczyć ale i zdobyć..Na Domince nadal zachowała się populacja rdzennych Indian Arawak i Karibów. Około 300 z nich żyje nadal na wyspie kultywując rdzenne tradycje. Większość mieszkańców Dominiki to jednak czarni potomkowie niewolników przywiezionych z Afryki. Dominika jest jednym ze słabiej rozwiniętych krajów Małych Antyli i nie jest zbyt bogata pod względem ekonomiczny. Jej największym bogactwem jest przyroda która przyciąga wielu turystów. Dzięki atrakcyjności wyspy rozwija się turystyka, która przybiera na gospodarczym znaczeniu dla kraju. Głównym atutem kraju jest jego nieskazitelna przyroda, przepiękne krajobrazy oraz wiele unikalnych gatunków zwierząt i roślin w tym symbol narodowy – kwiat Bwa Carib. Turystów może zachęcić też coroczny karnawał „The Real Mas”, na którym prezentowane są unikalne regionalne maski i kolorowe stroje. Można również wybrać się na wyprawę po Atlantyku gdzie można podziwiać wieloryby i delfiny.

Stolica wyspy to Roseau. Kiedyś było nazywane Charlotte Town, a dziś jest ważnym ośrodkiem przemysłowo-handlowym wyspy. Znajduje się tam lotnisko, duży port morki i rybacki oraz główne centrum turystyczno-wypoczynkowe. Ciekawym miejscem jest też ogród botaniczny oraz ogród „ State House”. W mieście tym jako w jedynym w regionie Karaibów znajduje się tak duża ilość zielonych terenów w obrębie miasta. Roseau stanowi również idealną bazę wypadową do organizowanych jeep safari w głąb kraju oraz spływów kajakowych.

Portsmouth to miasto będące kiedyś stolicą wyspy. Znajduje się nad Zatoką Księcia Ruperta i jest głównym ośrodkiem edukacyjnym wyspy. Z tego miasta warto wybrać się na wyprawę łodzią po Indiańskiej Rzece (Indian River), która poprowadzi nas w dżunglę.

Pięknym miejscem jest Park Narodowy Morne Tori Pitons, który znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Będąc tam warto zobaczyć Dolinę Rozpaczy, gdzie znajdują się małe gejzery, gorące źródła oraz wodospady Middleham, Titou Gorge i Trafalgar. Zachwycają również lasy tropikalne oraz jeziora Emerald Pool i Boiling Lake. Ciekawe są również Jezioro Freshwater i Jezioro Boeri , które jest jeziorem kraterowym i znajduje się na wysokości 869 metrów. Przepiękną zieloną doliną jest również Dolina Spustoszenia czyli The Valley of Desolation. Znajduje się nieopodal Jeziora Boiling i jest bogata w faunę i florę, wiele jest tam siarkowo-wulkancznych skał, porośniętych mchem oraz liczne gorące źródła i gejzery. Wody które przepływają przez dolinę tworzą wodospad Wiktorii i Białą Rzekę.

Drugim co do wielkości parkiem jest Park Narodowy Cabrits. Położony jest na północ od Portsmouth. Jego główną zaletą jest również przepiękna przyrodna oraz Fort Shirley. W forcie tym znajduje się wiele fortec oraz starych zabytkowych armat. Dużą część parku stanowią piękne wybrzeża wyspy oraz podwodny świat raf koralowych. Wyśmienite warunki do nurkowania znajdziemy w Zatoce Douglas.

Interesującym miejscem jest również Wioska Karaibów czyli „ The Kalinango Barana Aute”. Jest ona rezerwatem pradawnej ludności wyspy, w którym możemy obejrzeć jak kiedyś było prowadzone życie. W rezerwacie żyje około 3000 osób, którzy żyją w zgodzie dawną kulturą i tradycją. Jest to idealne miejsce by przeżyć podróz w czasie i podziwiać wspaniała kulturę Karaibów.

położenie: państwo znajduje się na wyspie o nazwie Dominika na Morzu Karaibskim w grupie Wysp Zawietrznych (małe Antyle), pomiędzy Gwadelupą i Martyniką.

stolica: Roseau

powierzchnia: 754km2

ludność: ok. 71 tys. mieszkańców

waluta: dolar wschodniokaraibski

język: angielski

strefa czasowa: UTC -4

religia: katolicyzm - 58,1%

wiza: nie potrzebna wiza do 60 dni pobytu, potrzebny paszport

szczepienia: zalecane – błonica, tężec, dur brzuszny, WZW A i WZW B

ambasada: brak polskiej placówki dyplomatycznej/ Ambasador RP w Caracas (Wenezuela) akredytowany jest również we Wspólnocie Dominiki


Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Boliwariańskiej Republice Wenezueli

Wenezuela, Caracas, Ave. Nicolas Copernico, Qta. Ambar, Sector

Valle Arriba, Urbanizacion Las Mercedes, 1060

Tel.: +58 212 991 6167 Tel. dyżurny: +58 412 262 21 65

Faks: + 58 212 992 2164

caracas.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.caracas.msz.gov.pl

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home