0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Kuba

Kuba

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Kuba przede wszystkim kojarzy się nam ze starymi stylowymi samochodami, cygarami i pięknymi plażami, ale to nie wszystko co ma do zaoferowania ten przepiękny kraj. Kuba pomimo wieloletniej izolacji od świata, zachował swoje największe walory i cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Kraj ten to nie tylko wspaniałe rafy koralowe i rajskie plaże ale również duże bogactwo kulturalne oraz oryginalny i niepowtarzalny charakter prowadzonego tam życia. Oprócz szmaragdowo czystej wody, możemy podziwiać również zabytki mieszającej się kultury hiszpańskiej z elementami afrykańskimi i karaibskimi. Zaskoczą nas również mieszkańcy Kuby, swoją otwartością i przyjaznym usposobieniem.

Stolicą Kuby jest Hawana i jest ona największym miastem na Karaibach. Miasto zazwyczaj budzi się po zmroku i wtedy zaczyna się wielka fiesta z niepowtarzalną kubańską muzyką i tańcami. Hawana zachwyca również przepięknymi zabytkami. Szczególne miejsce zajmuje stare miasto La Habana Vieja, które zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na starym mieście możemy zwiedzić katedrę San Cristobal( jeden z nielicznych liczących się zabytków architektury sakralnej w mieście). Trzeba koniecznie również zobaczyć Zamek i Fort Morro z XVI wieku, Zamek De La Real Fuerza z XVI wieku, budynek senatu i kapitolu z XVIII wieku, Katedra Niepokalanego Poczęcia, Klasztor Santa Clara, Kościół San Francisco, Wielki Teatr Garcia Lorca oraz Ratusz Miejski. W mieście można znaleźć najróżniejsze style architektoniczne oraz różnorodne zabudowania. Warto również zajrzeć do Muzeum Rewolucji oraz przyjrzeć się produkcji cygar w fabryce „Fabrica de Tabacos Partagas” albo produkcji rumu, z których to produktów słynie cała Kuba. Można również wybrać się do ogrodu zoologicznego, czy też obejrzeć muzeum poświęcone Ernestowi Hemingwayowi.

Turyści, którzy wybierają się na Kubę, głównie w celach wypoczynkowych, odwiedzają zazwyczaj miejscowości położone na Riwierze Tropikana, Matazsas, La Habana czy też najsławniejszą Varadero.

Varadero znajduje się nie daleko Hawany i stanowi centrum turystyki wypoczynkowej oraz jest głównym kurortem wakacyjnym na wyspie. Miejsce to słynie z piaszczystych plaż, szmaragdowo czystej wody oraz z aż 50 wysokiej jakości ośrodków wypoczynkowych i hoteli. . Możemy tam korzystać z aż 23 specjalnie wytyczonych miejsc do nurkowania, jak również spróbować swoich sił w innych sportach wodnych, dla których znajdziemy tam idealne warunki albo po prostu możemy relaksować się na plaży. Znajdziemy tam również najdroższe i najbardziej ekskluzywne hotele i restauracje. Warto zobaczyć też jaskinie Bellamar.

Jedną z bardziej popularnych atrakcji turystycznych na Kubie jest Vinales. Otaczająca go dolina, została wpisana na listę UNESCO. Krajobraz doliny zapiera dech w piersiach. Płaskie tereny porośnięte tytoniem i drzewami palmowymi przemieszane są z licznymi pagórkami i wzniesieniami. Płaskowyż w Vinales powstał miliony lat temu, gdy płynące wody wyżłobiły ten zdumiewający krajobraz. Oprócz samej doliny warto też zobaczyć Miejskie Muzeum, Ogrody Botaniczne Casa de Ciudad, wioskę Maroon oraz liczne piękne jaskinie znajdujące się w Parku Narodowym Vinales.

Kolejnym zachwycającym miastem jest Trinidad, zaliczane do zabytków UNESCO. Możemy w nim odnaleźć hiszpańską architekturę, a będąc tam mamy wrażenie jakby czas się zatrzymał. Możemy zachwycać się tamtejszymi pięknymi brukowanymi uliczkami oraz miejscami takimi jak : Muzeum Romantyzmu, Kolonialnej Architektury i Miejskie im. Palacio Cantero, rynek główny oraz Katedrę Iglesiasa De La Santisima Trinidad.

Miasto i dolinę Ingenios umieszczono na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Kolejnym niesamowitym kolonialnym miasteczkiem obok Trinidadu jest Remedios. W swoim centrum posiada dwa kościoły Iglesia San Juan Bautista de Remedios i Iglesia Buen Viaje. Jest to miejsce , w którym można odnaleźć spokój i prawdziwego ducha Kuby.

Drugie pod względem liczby ludności miasto to Santiago de Cuba. Otoczone jest górami Sierra Maestra, które przechodzą stopniowo ku Morzu Karaibskiemu. W mieście panuje niepowtarzalny klimat dzięki mieszającym się wpływom ludności hiszpańskiej oraz francuskiej. Możemy tam zaobserwować oryginalny sposób ekspresji muzycznej i tanecznej. Wizytówką miasta są liczne festiwale, bogate życie nocne oraz przyjazna ludność.

Pinar Del Rio słynie natomiast z pięknych widoków oraz licznych pól uprawnych tytoniu. Miasto jest uważane nawet za światowe centrum uprawy i produkcji tytoniu. Możemy być tam świadkami procesu przygotowywania najznakomitszych kubańskich cygar.

Kuba poza głównym lądem posiada około 1500 licznych wysepek. Wszystkie z nich są piękne, posiadają wspaniałe plaże i krystalicznie czystą wodę. Otaczają je rafy koralowe, bujna tropikalna roślinność, jest to prawdziwy raj dla turystów. Zdecydowanie warto odwiedzić m.in. wyspy Cayo Levisa, Cayo Guillermo, Cayo Largo, Cayo Coco, Cayo Saetia i Cayo Las Brujas.

 

położenie: państwo w Ameryce Środkowej położone jest na Morzu Karaibskim w archipelagu Wielkich Antyli. Państwo składa się z wyspy o nazwie Kuba oraz otaczających ją mniejszych wysepek, z których największą jest Isla de la Juventud.

stolica: Hawana

powierzchnia: 110 860 km2

ludność: ok. 11 mln mieszkańców

waluta: peso kubańskie

język: hiszpański

strefa czasowa: UTC-5 zima UTC-4 lato

religia: chrześcijaństwo ok. 55%, niereligijni, tradycyjne religie plemienne,

wiza: niezbędna wiza i paszport

szczepienia: zalecane – błonica, tężec, dur brzuszny, wścieklizna, WZW A i WZW B

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Kuby

Kuba, Hawana, calle G No. 452, esq. A 19, Vedado, 10400

Tel.:+53 7 8332440 Tel.:+53 7 8332439 Tel. dyżurny:+53 52805770

hawana.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.hawana.msz.gov.pl

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home