0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Szkocja

Szkocja

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Wycieczki do Szkocji

Szkocja, wchodząca w skład Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, leży na północnej części wyspy oraz na archipelagach: Hebrydy, Orkady i Szetlandy. Słynie przede wszystkim z mrocznych legend, deszczowej pogody oraz pięknych krajobrazów, na które składają się wyżyny i góry. Stolicą Szkocji jest Edynburg, chociaż największym miastem Glasgow. Dzięki połączeniom lotniczym i brakowi barier językowych, Szkocja stała się miejscem, które chętnie odwiedzają mieszkańcy innych krajów Europy, ale jednocześnie wciąż jest to rejon spokojny i nieco dziki.

 

Ciekawe miejsca w Szkocji

Kto z nas nie słyszał o potworze zamieszkującym szkockie jezioro? Loch Ness położone jest w środkowej części Szkocji, 20 km od Inverness i jest miejscem, które trzeba odwiedzić. To największe jezioro w Wielkiej Brytanii, a jego sława wzrosła bardzo w pierwszej połowie XX wieku, kiedy to lotem błyskawicy rozeszła się wieść, że jest zamieszkiwane przez potwora, pieszczotliwie nazywanego Nessie. Prawdą jest jednak, że najstarsze wiadomości o stworzeniu z długą szyją i garbem pochodzą już z VI i VII wieku. A ponieważ wody jeziora są bogate w torf i przez to bardzo mętne, trudno nawet skutecznie prowadzić poszukiwania Nessie. Ale to nie przeszkadza naukowcom i zwykłym turystom na odwiedzanie okolic i podziwianie jeziora z ruin zamku Urquhart oraz na zwiedzanie Loch Ness Monster Visitor Centre. Tam znaleźć można materiały: zdjęcia i filmy przedstawiające mieszkańca szkockiego jeziora.

 

Zabytki w Szkocji

Niewątpliwie chcąc poznać historię Szkocji, trzeba wybrać się do jednego z najpiękniejszych miast Europy, czyli do Edynburga. Miasto wybudowane zostało na stromym wzgórzu, a starówka jest świetnie zachowanym zespołem średniowiecznych zabytków. Turyści kierują swoje pierwsze kroki właśnie na starówkę albo na Zamek Królewski, w którym mieszkała Maria Stuart, ukochana przez Szkotów. Do zamku można wejść, ale warto także przejść się na zamkowe wzgórze, z którego widać całe piękne miasto i z którego zejść można do ulicy Royal Mile, a nią do Pałacu Holyrood. Ulica Royal Mile to przede wszystkim piękne zaułki, które gościły na łamach wielu książek, między innymi “Doktor Jekyll i Pana Hyde”. Warto też wejść do Muzeum Edynburga, by zobaczyć dom Johna Knoxa. Ciekawy jest też majątek Gladstone'a, czyli jeden z najstarszych budynków na starówce oraz wspomniany już Pałac Holyrood. W Edynburgu warto zostać na dłużej, niż jeden czy dwa dni, bo w kolejce do zwiedzania są też:

  • Szkocki Parlament
  • Park Holyrood, z którego widać dużą część miasta
  • Cmentarz Greyfriars
  • Princess Street Gardens
  • Nowe Miasto, z gregoriańską dzielnicą, która powstawała w XVIII wieku dla bogatych mieszkańców miasta
  • Rose Street dla osób, które chcą posłuchać celtyckiej muzyki i napić się piwa
  • Ogród Botaniczny - położony na wzgórzu, dostępny dla każdego

Kolejnym zabytkiem, który jest symbolem Szkocji jest malowniczy zamek Eilean Donan. Widać go praktycznie w każdym przewodniku, folderze czy kalendarzu ze Szkocji. Zamek połączony jest z lądem kamiennym mostem. Został wzniesiony w XIII wieku przez szkockiego króla Aleksandra II, niedaleko miejscowości Dornie. Sam zamek jest ciekawy, ale dodatkowo na turystach robią wrażenie Góry Kaledońskie. Zamek służy bardzo często jako tło w filmach.

 

Pogoda w Szkocji

Właściwie nie ma pory roku, w której nie warto przyjechać do Szkocji, bo pogoda… jest zawsze niestabilna i niezbyt przyjemna. Można jednak szybko się przyzwyczaić, poza tym i tak jest tutaj cieplej, niż na przykład w Skandynawii. Zimą temperatura w Szkocji spada do zera, ale zwykle jest w granicach do +5 stopni. W lecie średnie temperatury w Szkocji wynoszą 13-16 stopni. Na zachodzie Szkocji, gdzie zwykle bywa cieplej, jest za to mokro, bo roczne opady wynoszą ok. 3000 mm.

 

Ile kosztuje wycieczka do Szkocji?

Sześciodniowa wycieczka do Szkocji, która obejmuje zwiedzanie licznych zamków i miejsc historycznych, kosztuje od 3000 zł.

 

Szkocja

położenie: część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, dawniej niezależne królestwo. Obejmuje część wyspy Wielkiej Brytanii oraz Hebrydy, Orkady i Szetlandy. Na południu graniczy z Anglią

stolica: Edynburg

powierzchnia: 78 782 km2

ludność: około 5mln mieszkańców

waluta: funt szterling

język: szkocki gaelicki, angielski, scots

religia: kalwinizm

strefa czasowa: UTC 0

wiza: nie jest potrzebna do 180 dni pobytu; paszport/dowód osobisty

szczepienia: brak obowiązkowych szczepień; zalecane – błonica, tężec, WZW B

 

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Edynburgu

Wielka Brytania, Edynburg, 2 Kinnear Road, EH3 5PE

Tel.:+44 131 552 0301 Faks: +44 131 5517135

edinburgh@msz.gov.pl

www.edynburg.msz.gov.pl

Telefon dyżurny po godzinach pracy placówki i w dni wolne: +44 7713488246

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Zjednoczonym

Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej

Wielka Brytania, Londyn, 47 Portland Place, W1B 1JH

Tel.: +44 2072913543 Tel.: +44 2072913520 Tel.: +44 2072913900 Tel.: +44 2072913934 Tel.: +44 2072913914

Faks: +44 2072913576 Faks: +44 2072913575

london@msz.gov.pl

www.londyn.msz.gov.pl

Telefon dyżurny po godzinach pracy placówki: +44 7939594278

 

 

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home