0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
St Petersburg

St Petersburg

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

St Petersburg – miasto Carów, zwane też Wenecją Północy to drugie co do wielkości miasto Rosji. Jest to szczególne miejsce, które stanowi również centrum kulturowe tego państwa. Jest to miasto niezwykłe które zaskakuje bogactwem miejsc i obiektów, które warto zwiedzić. Imponuje pod wieloma względami, swą architekturą, bogactwem jak również największym bałtyckim portem oraz olbrzymim węzłem kolejowym i drogowym. Dlatego też UNESCO umieściło Sankt Petersburg na ósmym miejscu wśród najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast świata. Zjawiskiem niezwykłym, które koniecznie trzeba zobaczyć, szczególnie będąc pierwszy raz w St Petersburgu są białe noce. Wtedy zmierzch i świt wydłużają się do tego stopnia, iż łączą się ze sobą, nie pozostawiając miejsca na mrok nocy. Białe noce trwają od 25 maja do 16 lipca, a ich apogeum można zaobserwować od 11 czerwca do 2 lipca. W czasie trwania białych nocy po ulicach Petersburga spaceruje mnóstwo ludzi zarówno o 12 w południe jak i o 12 w nocy.

W mieście tym znajduje się największe rosyjskie muzeum Ermitaż. W nim natomiast zgromadzona została ogromna kolekcja malarstwa, która liczy około 3 milionów eksponatów. Główny budynek Państwowego Muzeum Ermitażu stanowi barokowy Pałac Zimowy. W kolekcji muzeum znajdziemy arcydzieła takich artystów jak Rembrandt, Rubens, Picasso, Monet i wielu wielu innych. Obecnie muzeum to należy do największych muzeów sztuki w Europie.

Najstarszym budynkiem w Petersburgu jest Twierdza Pietropawłowska, która została założona przez Piotra I na Wyspie Zajęczej i miała służyć do obrony przed Szwedami. Budynek Twierdzy Pietropawłowskiej wyróżnia się wysoką na 122 metry złotą iglicą. W jego wnętrzu znajduje się sobór św. Piotra i Pawła, w którym pochowani są wszyscy carowie Rosji. Na terenie twierdzy mieści się również siedziba Państwowego Muzeum Historii Sankt Petersburga. Do własności Muzeum należy również kilka budynków znajdujących się w obszarze twierdzy, m.in. Dom Komendantów, Dom Inżyniera oraz Bastion Trubetskoy.

Newski Prospekt to główna ulica Petersburga. Otoczona jest budowlami z okresu radzieckiego,oraz wspaniałymi kamienicami. W okolicy warto odwiedzić również ulicę Małaja Morskaja i dom w którym umarł Czajkowski, sobór Kazański, most Bankowski, Grand Hotel Europe, kościół ormiański niedaleko ulicy Michajlowskiej oraz wieżę zegarową. Niedaleko znajduje się również plac Ostrowski, Rosyjska Biblioteka Narodowa, Teatr Puszkina. Przy rzece natomiast znajduje się Pałac Aniczkowa oraz Pałac Szeremietiewa z dwoma muzeami: Sztuk Teatralnych i Muzycznych oraz Muzeum Achmatowej.

W Petersburgu zachwyca również kompleks pałacowy Peterhof, znajdujący się nad brzegiem Morza Bałtyckiego. Za najważniejszy budynek Peterhofu uważany jest pałac z dwoma, bogatymi cerkwiami. Komnaty urządzone są z prawdziwym przepychem, w których nie brak pamiątek po Piotrze Wielkim. Kompleks pałacowy z pewnością jest perłą nie tylko rosyjskiej ale też światowej architektury i sztuki. Wielki Pałac Peterhof przez wielu jest uznawany za najpiękniejszy i najbogatszy pałac całego świata. Oprócz samego Pałacu, znajdują się tam również dwa parki Dolny i Górny, przedzielone długim tarasem. By dopełnić atrakcji na terenie kompleksu znajdują się 144 fontanny, niektóre są złote oraz cztery zabytkowe.

Oprócz wspomnianych wyżej miejsc, które warto zobaczyć, warto dodać również m.in.: Plac Teatralny, Wyspy Kirowskie , Plac Pałacowy.

położenie: miasto znajduje się w Rosji, w delcie Newy nad Zatoką Fińską na terytorium zawierającym ponad 40 wysp.

powierzchnia: 1399km2

ludność: ok. 5 mln.

waluta: rubel rosyjski

język: rosyjski

religia: prawosławie

wiza: potrzebna wiza i paszport

szczepienia: brak obowiązkowych szczepień, zalecane – błonica, tężec, japońskie zapalenie mózgu, polio, wścieklizna, WZW A i WZW B

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Federacji Rosyjskiej

Rosja, Moskwa, Klimaszkina 4, 115127
Tel.: +7495 2311500 Tel. dyżurny: +7916 6989941 Faks: +7495 2311515
moskwa.amb.sekretariat@msz.gov.pl

 

Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Sankt Petersburgu

Rosja, Sankt Petersburg, 5-ja Sowietskaja 12, 191036
Tel.: +78123363142 (sekretariat) Tel. dyżurny: +78123363141 (w godzinach pracy placówki) Tel. dyżurny: +79215730950 (po godz. pracy i w dni wolne) Faks: +7812 2744318
sanktpetersburg.kg.sekretariat@msz.gov.pl

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home