0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
USA Zachodnie Wybrzeże

USA Zachodnie Wybrzeże

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Wycieczki do USA - zachodnie wybrzeże

Ogromny teren, miliony mieszkańców, zimna Alaska i gorące Los Angeles. Stany Zjednoczone Ameryki Północnej to marzenie wielu podróżników i zwykłych turystów. Pobyt na Dzikim Zachodzie może okazać się niesamowitym przeżyciem, zarówno dla tych, którzy poszukują widoków jak z westernu, jak i tych, którzy liczą na spotkanie wielkiej gwiazdy podczas zwiedzania najbogatszych miejskich dzielnic. Zachodnia część USA to miejscowości wypoczynkowe, stacje narciarskie, Góry Kaskadowe i Sierra Nevada, parki narodowe i uzdrowiska, które gwarantują niezapomniane wrażenia.

 

Ciekawe miejsca w USA

Odcięta od Stanów Zjednoczonych Alaska graniczy z Kanadą, a przez Cieśninę Beringa z Rosją. Olbrzymia powierzchnia, na której mieszka niewiele osób, dzikie lasy iglaste i tajgi oraz wiecznie leżący śnieg to cechy charakterystyczne Alaski. Tutaj też znajduje się najwyższy szczyt USA - McKinley. Alaska to nie jest kraina dla osób lubiących ciepło i słońce, ale ci, którzy kochają surowy klimat i trekking po dziczy będą zachwyceni.

Nieco mniej dzikim, ale równie ciekawym i położonym w bardziej przyjaznej strefie klimatycznej jest Yellowstone National Park. Położony w stanach Wyoming, Montana i Idaho wpisany jest na listę UNESCO i słynie z gejzerów, gorących źródeł, wulkanów błotnych i wodospadów. Warto zobaczyć w parku wodospad Firehole, gorące źródła Grand Prismatic Spring, gejzer Old Faithful i jezioro Yellowstone. To najchętniej odwiedzany park narodowy w USA. Innym jest Yosemite National Park w Kalifornii. Kiedyś był to dom dla Indian Miwok i Pajatów, którzy żyli w nim do czasów wybuchu gorączki złota. Obecnie turystów przyciągają strome, pionowe skały i wodospady wysokie na 1600 m.

Jednak największym cudem natury po zachodniej stronie USA jest Wielki Kanion Kolorado. To najbardziej spektakularny przełom rzeki na świecie, który co roku milionom turystów dostarcza naprawdę mocnych wrażeń, także za sprawą “Skywalk”, czyli przeszklonego tarasu widokowego wybudowanego 1219 m nad ziemią.

 

Zabytki w USA

Zachodnie stany USA to przede wszystkim San Francisco oraz Los Angeles - miasta, o które trzeba zahaczyć podróżując po Ameryce. Położone nad Oceanem Spokojnym San Francisco leży na uskoku tektonicznym, przez co narażone jest na trzęsienia ziemi, jednak to wielki port handlowy i ośrodek handlu.

Najciekawszymi miejscami w San Francisco są: Lombard Street na osiedlu Russian Hill, centra handlowo – rozrywkowe: Union Square i Pier 39, Chinatown, Little Italy, most i park Golden Gate, więzienie na wyspie Alcatraz oraz Palace of Fine Arts. Atrakcją są także stare tramwaje ciągnięte przez liny umieszczone pod powierzchnią ulicy.

Jednak zachód to przede wszystkim Miasto Aniołów. Niestety Los Angeles to najmniej bezpieczne miasto Ameryki. Największe znaczenie ma tutaj produkcja filmów, programów telewizyjnych i nagrań muzycznych, ale także przemysł kosmiczny i lotniczy, wydobycie i przetwórstwo ropy naftowej. Wśród zabytków architektury znajdziemy: kościół Nuestra Senora de la Reina de Los Angeles i Lugo House, stare domy mieszkalne, ale też nowoczesne budynki, liczne muzea i galerie sztuki. Częścią LA jest Hollywood - dzielnica, w której można zwiedzać wytwórnie filmowe, elegancka dzielnica Beverly Hills, w której mieszkają gwiazdy filmowe czy Disneyland - park rozrywki.

Do innych ciekawych miejsc na zachodnim wybrzeżu USA należą:

  • Las Vegas w stanie Nevada, światowe centrum rozrywki i hazardu
  • Seattle
  • San Diego
  • Reno
  • Hawaje
  • Death Valley National Park
  • Zion National Park
  • Rainbow Bridge
  • Haleakala National Park

 

Pogoda w USA

Podróż do zachodnich stanów USA najlepiej zaplanować na wiosnę lub wczesną jesień. Latem nie dość, że jest bardzo gorąco, to jeszcze wszelkie atrakcje są oblegane także przez amerykańskich turystów. Osoby, które wybierają się w Góry Skaliste powinny wyruszyć wczesnym latem, bo wiosna przychodzi tam bardzo późno.

 

Ile kosztuje wycieczka do USA?

Po USA można podróżować miesiącami, ale jeśli chcemy wybrać się na aktywny urlop, możemy zdecydować się na 6-11 dniową wycieczką. Koszt wyprawy do USA zaczyna się od 7000 zł i obejmuje przelot samolotem.

 

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej

położenie: państwo znajduje się w Ameryce Północnej. Graniczy od północy z Kanadą, od południa z Meksykiem, od zachodu z Oceanem Spokojnym, od północnego zachodu z Oceanem Arktycznym oraz od wschodu z Oceanem Atlantyckim.

stolica: Waszyngton

powierzchnia: 9 373 967 km2

ludność: ok. 317 mln mieszkańców

waluta: dolar amerykański

język: nie ma oficjalnego języka na poziomie federalnym, najczęściej używanym jest oczywiście angielski i jest on de facto językiem narodowym, jednak w użyciu jest jeszcze wiele innych języków. Drugim najczęściej używanym jest język hiszpański.

strefa czasowa: UTC -5 do-11 zima/ UTC – 4 do -10 lato

religia: chrześcijaństwo

wiza: wymagana wiza oraz paszport

szczepienia: zalecane - błonica, tężec, WZW B

 

Ambasada Rzeczyspospolitej Polskiej w stanach Zjednoczonych Ameryki

Stany Zjednoczone, Waszyngton, 2640 16th Street, N.W., 20009

Tel.: +1 202 499 1700 Tel. dyżurny: +1 202 368 4102

waszyngton.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.waszyngton.msz.gov.pl

 

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home