0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Słowenia

Słowenia

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Słowenia to niewielkie państwo, które zachwyca pięknym krajobrazem, architekturą oraz przyjaznymi, otwartymi mieszkańcami. Mimo tego iż państwo nie jest zbyt rozległe, charakteryzuje się znacznym zróżnicowaniem klimatu. Państwo znajduje się na granicy strefy umiarkowanej i podzwrotnikowej, krajobraz jest w większości górzysty, a około połowę powierzchni tego państwa zajmują lasy. Ze względu na bliskość morza występuje też roślinność śródziemnomorska .

W Słowenii możemy zwiedzić liczne muzea i galerie sztuki m.in. Muzeum Narodowe, Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Pierwszej Wojny Światowej w Kobarid. W Słowenii znajduje się również wiele zamków, które zostały zmienione w muzea i hotele. Położone są w pięknych miejscach, a jednym z najczęściej odwiedzanych zamków jest zamek w Bled, który dodatkowo oferuje niesamowity widok na jezioro w Bled oraz otaczające go góry. Słowenia ma również do zaoferowania cuda natury jakimi są Jaskinie Skocjańskie. Jest to szereg głębokich dolin oraz wapiennych jaskiń. Występuje tam około 6 kilometrów korytarzy oraz liczne wodospady. Jest to jedno z najistotniejszych miejsc na świecie, w którym prowadzone są badania nad zjawiskami krasowymi.

Zdecydowanie warto odwiedzić stolicę kraju Lublanę, która ma wiele do zaoferowania odwiedzającym je turystom. Jedną z większych atrakcji stolicy jest wzgórze zamkowe, które znajduje się w zakolu rzeki Liubljanicy, która otacza je z trzech stron. Interesująca jest kaplica św. Jerzego z XV wieku z freskami i tarczami herbowymi książąt Carnioli i wystawy archeologiczne. Z zamkowych tarasów i z wieży zegarowej możemy podziwiać krajobraz pobliskich wzgórz i wijącą się w dole rzekę, szeroką panoramę miasta, a przy dobrej pogodzie nawet Alpy. Największy ruch w mieście panuje na placu Preserena, który jest otoczony barokowym kościołem i klasztorem Franciszkanów oraz pięknymi budynkami secesyjnymi. Spore wrażenie robią też katedra św Mikołaja, która szczyci się obszernymi barokowymi wnętrzami, bogatymi we freski, rzeźby i złocień, zwieńczonymi kopułą. Najpiękniejszy plac w mieście to Mestni trg ze wspaniałym ratuszem zwieńczonym smokiem, który jest symbolem Lublany. Ozdobą placu jest fontanna z 1751 roku, która zbudowana jest z trzech dzbanów symbolizujących trzy rzeki: Sawę, Krkę i Ljubljanicę. Atrakcję turystyczną stanowi też potrójny most, który jest ewenementem architektury na skalę światową.

Oprócz stolicy warto też odwiedzić Portoroż. Miasto jest typowym nadmorskim kurortem, wyjątkowo zadbanym. Luksusowego wyglądu dodają mu jachtowa przystań, ekskluzywna nadmorska promenada, kwiatowe ogrody oraz palmy. W miejscowości możemy skorzystać z rozległej, czystej, piaszczystej plaży a w miejscowym uzdrowisku Terme Palace, możemy skorzystać z kąpieli błotnych oraz wodnych. Miasto gwarantuje wiele atrakcji, bogate życie nocne oraz jedno z największych kasyn w Europie.

Kolejnym urokliwym i malowniczym miastem jest miasto Izola. Jest to największy port rybacki w Słowenii. Architektura miasta przypomina włoskie miasteczka portowe. Charakteryzuje się dużą ilością wąskich uliczek na Starym Mieście, wiekowymi domami oraz kamienicami. Centralną część Starówki stanowi rynek miejski z pięknym ratuszem. W niedalekiej odległości znajduje się pałac Manzoli w stylu weneckiego gotyku. W mieście znajdziemy też liczne małe restauracyjki, które gwarantują najlepszą jakość i ogromną różnorodność potraw rybnych z całej Słowenii.

W Słowenii warto zobaczyc Kras – wapienny płaskowyż, który rozciąga się od Novej Goricy do granicy z Chorwacją na południowym wschodzie, do zatoki Triesteńskiej na zachodzie i na wschodzie do Vipavskiej Doliny.

Jedną z bardzie znanych atrakcji turystycznych jest również Postojnska Jama, która zaliczana jest do największych jaskiń na świecie.

Kolejną atrakcją jest również okresowo zanikające jezioro, które znajduje się nieopodal miasta Cerknica oraz park regionalny.

Warta uwagi jest również Dolina Logarska, w której znajduje się ponad 30 jaskiń, źródeł, szczytów i wodospadów.

Wartym odwiedzenia miejscem jest również Kranjska Gora, usytuowana między Alpami Julijskimi i Karavankami nad rzeką Sava Dolinka, niedaleko granicy z Austrią i Włochami. Niesamowity obszar Triglavskiego Parku Narodowego oferuje wiele tras wspinaczkowych i turystycznych. Ciekawą atrakcje stanowi również przejazd przez przełęcz Vrsic, natomiast w mieście warto zwiedzić kościół WNMP oraz dom z XVII wieku „Liznjekova hisa”.

położenie: państwo położone w Europie Środkowej, z dostępem do Morza Adriatyckiego. Graniczy z Austrią, Chorwacją, Węgrami i Włochami.

stolica: Lublana

powierzchnia: 20 273 km2

ludność: ok. 2 mln mieszkańców

waluta: euro

język: słoweński

strefa czasowa: UTC +1 zima UTC +2 lato

religia: katolicyzm

wiza: nie potrzebna wiza do 90 dni pobytu/ wymagany paszport i/lub dowód osobisty

szczepienia: zalecane – błonica, tężec, WZW A i WZW B

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Słowenii

Słowenia, Lublana, Bezigrad 10, 1000

Tel.: +386 1 436 47 18 Tel.: +386 1 436 47 12

Tel. dyżurny: +386 41 750 508

lublana.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.lublana.msz.gov.pl

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home