0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Belize

Belize

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Belize należ do krajów, które nie zostały jeszcze do końca odkryte przez turystów. Kraj ten to tropikalne lasy pełne dzikich zwierząt i egzotycznej roślinności, bogate pozostałości cywilizacji Majów, przepiękne laguny i druga co do wielkości rafa koralowa na świecie. Belize było kiedyś kolonią brytyjską, w odróżnieniu od reszty Ameryki Środkowej, nie zostało skolonizowane przez Hiszpanów. Dlatego też językiem urzędowym w Belize jest język angielski. Mimo tego iż kraj ten jest niezależny od 1981r to pozostaje częścią Wspólnoty Brytyjskiej. Ciekawymi wyprawami w Belize są wyprawy w głąb lasów, w celu odwiedzenia poukrywanych w dżungli miasteczek i tajemniczych budowli Majów. Cieszy również fakt, że kraj ten nie jest jeszcze zadeptany przez turystów, więc brak tłumów, stanowi duży walor tego kraju. Jednakże największą atrakcją i bogactwem Belize jest świat podwodny i to co w sobie kryje. Druga co do wielkości rafa koralowa na świecie, nazywana podwodnym cudem świata przyciąga swoją niezwykłością szczególnie amatorów nurkowania. Linia brzegowa Belize oprócz atrakcyjnej rafy koralowej oferuje też białe plaże, turkusowe morze oraz około 200 małych wysp, które również ugoszczą nas równie malowniczymi krajobrazami. Małe belizyjskie cayes (wyspy) osłonięte rafą koralową, stwarzają idealne warunki dla snorkelingu, nurkowania i wędkarstwa.

Jedną z największych wysp należącą do Belize oraz miejscem, które przyciąga miłośników sportów wodnych z całego świata jest Ambergris Caye. Znajdziemy na niej białe, piaszczyste plaże i cudowną, krystalicznie czystą wodę. Wyspa ta stanowi również doskonałe miejsce wypadowe do zwiedzania pozostałych atoli. Kiedyś wyspa ta była znana z rybołówstwa i eksportu orzechów kokosowych, dziś jest popularnym miejscem nurkowym i turystycznym. Przez całą długość wyspy ciągnie się bariera z rafy koralowej. Dzięki temu jedyne miasto na wyspie San Pedro stało się stolicą sportów wodnych. W okolicy znajdują się jedne z najbardziej znanych na świecie miejsc do nurkowania m.in. Blue Hole, Atol Turneffe, Shark Ray Alley, Rezerwat Morski Hol Chan, Rafa Lighthouse. Bariera z rafy koralowej tworzy swego rodzaju wewnętrzne morze, które zapewnia niesamowite wrażenia podwodnego świata. Możemy znaleźć tam m.in. cudowne koralowe ogrody, podwodne ściany, gąbki, żółwie morskie, ławice ryb, manty, płaszczki, rekiny i wiele innych gatunków podwodnych roślin i zwierząt. W okolicy Ambergris Caye warto odwiedzić Shark Ray Alley i Hol Chan Marine Reserve. Jest to podwodne akwarium znajdujące się na głębokości 2 -10 metrów, w którym można skorzystać z możliwości pływania pomiędzy niesamowitymi koralowcami i egzotycznymi rybami. Tunel stworzony z koralowców prowadzi do morza i tam otwiera możliwość spotkania większych ryb takich jak barakudy, rekiny i płaszczki. Turneffe Atoll charakteryzuje się różnorodnością flory i fauny. Cały jest otoczony rafą i posiada wiele miejsc do nurkowania m.in. rozsławioną przez Jacques Cousteau – Blue Hole. Lighthouse Reef – Blue Hole jest jednym z naturalnych cudów Belize i jednym z bardziej niezwykłych miejsc na świecie. Jest to idealnie okrągła studnia morska o głębokości 140m i średnicy 300m. Jest ona widoczna z kosmosu i jest ogromną atrakcją dla nurkujących. Miejsce to zostało również wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Ciekawym miejscem jest również wioska rybacka znajdująca się na końcu południowego wybrzeża. Miejsce to ma wspaniałą lokalizacje, malownicze piaszczyste plaże oraz jest idealną bazą wypadową do zwiedzania innych wysp znajdujących się w okolicy. W okolicy Placenia warto odwiedzić Laughing Bird Caye, która jest niezamieszkałą wyspą otoczoną rafą koralową i stanowi wspaniałe miejsce na wypoczynek. Kolejnym ciekawym miejscem jest Cockscomb Basin Wildlife Sanctuary. Jest to ogromny rezerwat, który jako jedyny na świecie wziął pod swoją ochronę jaguary. Jednakże żeby je ujrzeć trzeba mieć nie lada szczęście, dlatego też rezerwat posiada inne równie interesujące gatunki zwierząt oraz wiele szlaków turystycznych, które prowadzą do ukrytych wodospadów.

Monkey River to natomiast główna rzeka Belize, po której można poruszać się za pomocą małych łodzi. Przyroda, z którą mamy możliwość tam obcować jest oszałamiająca. Szczególnie ze względu na to, że możemy spotkać tam takie zwierzęta jak jaguar, ocelot, wyjec gwatemalski, tygryska nagobroda, krokodyl Moreleta (meksykański), węże z rodziny żmijowatych oraz manatowate.

W oderwaniu od morskich przygód warto odwiedzić też San Ignacio. Miasto znajduje się na granicy z Gwatemalą i jest to idealne miejsce wypadowe do zwiedzania największych ruin Majów – ruin w Tikal. Wapienne wzgórza San Ignacio są pokryte dżunglą w której kryje się wiele jaskiń oraz ruin budownictwa Majów które są warte zobaczenia. W okolicach San Ignacio warto odwiedzić Caracol. Jest to niesamowite miasto Majów, choć odosobnione i odwiedzane przez nielicznych turystów. Na południe od San Ignacio znajduje się rezerwat leśny Mountain Pine Ridge. Jest on wypełniony lasami, wodospadami oraz ogromną ilością błękitnych motyli. Xunantunich to natomiast niewielkie ruiny Majów ale z cudownymi fryzami i hieroglifami. Ze szczytu świątyni El Castillo podziwiać można natomiast imponujący widok na rzekę Mopan. Miejscem wartym zobaczenia jest również „ Jaskinia Kryształowej Dziewicy” czyli Actun Tunichil Muknal (ATM). Jest niesamowita przyrodnicza i archeologiczna atrakcja w Ameryce Środkowej. Kiedyś jaskinia ta była dla Majów miejscem szczególnym, świętym. To w tej jaskini były składane ofiary z ludzi i zwierząt i to tam modlono się do bogów i tworzono im liczne ołtarze. Obecnie w jaskini można zobaczyć przedmioty użytku codziennego oraz dobrze zachowane szczątki szkieletów ludzkich. Możemy zobaczyć też idealnie zachowany szkielet młodej kobiety, złożonej w ofierze za oczekiwany deszcz. Znajduje się on w mniejszej grocie i nazywany jest „Kryształową Dziewicą” ze względu na proces zwapnienia, który pokrył szkielet krystalicznym pyłem, co sprawia że błyszczy niczym kryształ.

położenie: państwo znajduje się w Ameryce Środkowej leży na półwyspie Jukatan, nad Morzem Karaibskim. Od północy graniczy z Meksykiem, a na zachodzie z Gwatemalą.

stolica: Belmopan

powierzchnia: 22 966 km2

ludność: ok. 327 tys. mieszkańców

waluta: dolar Belize

język: angielski

strefa czasowa: UTC -6

religia: katolicyzm ok 39%, protestantyzm ok. 30%-35%

wiza: nie potrzebna wiza do 30 dni pobytu/ potrzebny paszport

szczepienia: zalecane – błonica, tężec, dur brzuszny, wścieklizna, WZW A i WZW B

ambasada: brak polskiej placówki dyplomatycznej. Ambasador RP w Meksyku (Meksyk) akredytowany jest również w Belize.


Konsulat Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Belize City

Belize, Belize City, 35 New Road PO Box 1846, Belize City, Belize Box 1846

Tel.: +501 223 00 88 Tel. dyżurny: +501 6102961

Faks: +501 223 64 03

info@belizelaw.bz


 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Meksykańskich Stanach Zjednoczonych

Meksyk, Meksyk, Cracovia 40, Col. San Angel, 01000

Tel. dyżurny: +52 55 54812050 Faks:+52 55 56167314

meksyk.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.meksyk.msz.gov.pl


 


 


 


 


 


 


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home