0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Żeglowanie

Żeglowanie

Nie ma chyba piękniejszego widoku niż żaglówka na wodzie. Zwłaszcza, gdy żagle pracują, a jacht mknie w pełnym przechyle !

Sardynia i Korsyka - jachtowy incentive samolotem

Wyjazd firmowy na żagle to jest to ! Żeglowanie po turkusowych wodach Sardynii i Korsyki od lat cieszy się dużą popularnością i dostarcza niezapomnianych wrażeń każdemu !

od 4500
 • Rekomendowane terminy
 • sty26° 17°
 • lut26° 17°
 • mar28° 19°
 • kwi29° 20°
 • maj30° 22°
 • cze31° 23°
 • lip32° 23°
 • sie32° 23°
 • wrz31° 23°
 • paź30° 22°
 • lis28° 20°
 • gru27° 18°
 • Sardynia i Korsyka - jachtowy incentive samolotem - Dzień 1 - lecimy na Sardynię a

  Dzień 1 - lecimy na Sardynię

  Spotykamy się na lotnisku Balice w Krakowie. Stąd wieczorem odlatujemy na Sardynię do miejscowości Cagliari (długość lotu 2,5 godz). Stąd autokarem jedziemy na najładniejsze, północne wybrzeże wyspy, do miejscowości Palau. Do mariny, gdzie czeka na nas katamaran docieramy już po północy, dlatego po szybkim zaokrętowaniu się, udajemy się na nocleg.

 • Sardynia i Korsyka - jachtowy incentive samolotem - Dzień 2 - La Maddalena - Lavezzi - Boniffacio b

  Dzień 2 - La Maddalena - Lavezzi - Boniffacio

  Rano, po prawdziwym żeglarskim śniadaniu - wypływamy ! Obieramy kurs na wyspę Lavezzi. Jest ona uważana za jedną z najbardziej fascynujących wysp, a lokalne kotwicowiska to jedne z najlepszych miejsc na Morzu Śródziemnym. Czas na kąpiel w morzu i plażowanie. Późnym popołudniem ruszamy w kierunku Korsyki. Przed nami spektakularny widok na miasteczko Boniffacio wręcz zjawiskowo osadzone na klifie na tle zachodzącego słońca. To robi wrażenie na każdym ! Wąskim kanałem pomiędzy skałami dopływamy do tego francuskiego miasteczka. Po zjedzeniu samodzielnie przyrządzonej przez wachtę na jachcie kolacji - zapraszamy na wieczorny spacer po Boniffacio.

 • Sardynia i Korsyka - jachtowy incentive samolotem - Dzień 3 - Boniffacio- Grota Napoleona - Budelli c

  Dzień 3 - Boniffacio- Grota Napoleona - Budelli

  Posileni śniadaniem, pontonami płyniemy do Groty Napoleona (ok. 20 min płynięcia). Wpływamy do tej ukrytej w klifie Boniffacio grocie by podziwiać kontrastujące białe skały na tle lazurowej morskiej wody. Po powrocie do miasteczka - obiad w portowej restauracji: Czeka nas tutejsza specjalność czyli małże w sosie Boniffacio. Po południu podpływamy do położonej nieopodal uroczej zatoczki na kąpiel w kuszącej morskiej wodzie. Wieczorem dopływamy do będącej częścią Parku Narodowego wyspy Budelli, gdzie na kotwicowisku spędzimy dzisiejszą noc.

 • Sardynia i Korsyka - jachtowy incentive samolotem - Dzień 4 - Budelli - Porto Cervo d

  Dzień 4 - Budelli - Porto Cervo

  Rano trochę poleniuchujemy. Czas na plażowanie i kąpiele i snorkling w morzu. Po obiedzie przygotowanym na jachcie obieramy kurs na Porto Cervo. Miasteczko zwane rajem dla bogaczy, kurort tylko dla wybranych, będące synonimem luksusu. Prywatne odrzutowce i setki luksusowych jachtów to codzienność tego miejsca. Całe Porto Cervo zaprojektowane zostało przez światowej sławy architektów według bardzo dokładnych wskazówek księcia Aga Khana. Miasteczko przyciągało sławy już od samego początku: przyjeżdżała tu chętnie brytyjska księżna Małgorzata, Grace Kelly, Greta Garbo czy młodzi Beatlesi. Dziś nazwisk polityków, koronowanych głów czy gwiazd show-biznesu, które spędzają tu wakacje, trudno się doliczyć. Wystarczy wymienić te najbardziej spektakularne: Silvio Berlusconi, Władimir Putin, który zagustował w tutejszym klimacie, czy król Hiszpanii Juan Carlos.

 • Sardynia i Korsyka - jachtowy incentive samolotem - Dzień 5 - Porto Cervo - La Maddalena e

  Dzień 5 - Porto Cervo - La Maddalena

  Rano trochę snorklingu w jednej z zatoczek. Potem kierujemy się stronę mariny w La Maddalena. Po dopłynięciu czas na spacer po miasteczku, pamiątkowe zakupy, plażowanie. Dla chętnych (za dodatkową opłatą) kilkugodzinna, pełna adrenaliny przejażdżka łodzią motorową RIB pomiędzy tutejszymi wysepkami. Wieczorem spotkamy się w lokalnej tratorii na pożegnalną kolację śródziemnomorską.

 • Sardynia i Korsyka - jachtowy incentive samolotem - Dzień 6 - Żegnaj Sardynio ! f

  Dzień 6 - Żegnaj Sardynio !

  Rano wyokrętowujemy się z jachtów. Autokarem jedziemy na lotnisko w Cagliarii, skąd czeka nas popołudniowy lot do Krakowa. Do zobaczenia podczas następnego wspólnego wyjazdu !

Wyjazd integracyjny Sardynia i Korsyka

Sardynia jest drugą co do wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym. Można uznać, że wyspa znajduje się trochę na uboczu włoskich szlaków turystycznych, ponieważ niewielu ludzi decyduje się dobić do jej brzegów, w odróżnieniu od Sycylii, Kalabrii czy Toskanii, które są popularnymi regionami i magnesem dla czarterujących jachty turystów
Charakterystyczne dla niej jest wysokie, skaliste wybrzeże z urozmaiconą linią brzegową. Sardynię porastają wieczne zielone zarośla.

Korsyka to sąsiadująca, górzysta wyspa położona północ od Sardynii. Piękne plaże  z białym piaskiem położone w półkolistych zatokach obmywa krystalicznie czysta woda. Zachodnie wybrzeże wyspy zachwyca przepięknymi nadmorskimi pejzażami. Turystów przyciąga łagodny klimat oraz przesympatyczni mieszkańcy.

Żeglowanie na Sardynii i Korsyce na Morzu Tyrreńskim to śródziemnomorski raj. Już po 20 minutach od wypłynięcia z mariny jesteśmy wśród naprawdę spektakularnych i zapierających dech w piersiach malowniczych rejonach. Przejścia między rozsianymi wzdłuż Szmaragdowego Wybrzeża wyspami zazwyczaj są krótkie, nie wyczerpują nawet początkujących żeglarzy i  dostarczają wielu przyjemności zarówno z żeglowania, jak i z zejścia na brzeg oraz odkrywania uroków na lądzie. W miasteczkach portowych można skosztować lokalnej kuchni, beztrosko siedzieć przy lampce włoskiego wina czy koktajlu w kawiarni i chłonąć piękno Sardynii.  

Zapraszamy na rejs na pokładzie katamaranu. Są to bardzo prestiżowe jachty - w porównaniu z jachtami jednokadłubowymi są bardziej stabilne, małe zanurzenie pozwala na komfortową żeglugę w płytszych rejonach i kotwiczenie w płytkich zatokach niedostepnych dla zwykłych jachtów. Bardzo ważną zaletą jest też komfort użytkowania - katamarany są przestronne wewnątrz i na zewnątrz.Pomiędzy kadłubami, na dziobie rozciągnięta jest duża siatka - na której może jednocześnie przebywać kilka osób, chłodząc sie w morskiej bryzie.  Podczas rejsu jacht staje sie naszym domem: na nim nocujemy w dwuososobowych kabinach, przygotowujemy część posiłków - ponieważ każdy jacht wyposażony jest w niezbędny do gotowania sprzęt. 

Od uczestników nie jest wymagane żadne doświadczenie żeglarskie. Wszystkie nasze rejsy obywają się pod opieką młodych i dynamicznych skiperów z niezbędnymi uprawnieniami, dużym doświadczeniem i bardzo dobrą znajomością tutejszych akwenów. Na jachcie bezpieczeństwo i komfort uczestników to podstawa, dlatego zawsze przed wypłynięciem skiper szkoli uczestników z zasad bezpieczeństwa na jachcie. Korzystamy również z bezpiecznych, zadbanych i serwisowanych jachtów, zawsze zaopatrzonych w niezbędny sprzęt ratunkowy.

Charakterystyczna specyfika żeglarskich rejsów morskich zachęca, aby wykorzystywać go dla budowania zespołów. Żeglarstwo pomaga w lepszym poznaniu siebie i innych członków zespołu a szkolenia i treningi przygotowywane w trakcie rejsów firmowych wspomagają ten proces. Nikt nie wie, co to znaczy zgrany i skuteczny zespół tak dobrze, jak żeglarze. Wszyscy mają jeden cel. Żeglowanie to praca grupowa - zmusza do współpracy, nie znosi indywidualności i podejmowania nieprzemyślanych decyzji- mogą się skończyć tragicznie w skutkach. Podobnie jest w firmie. Aby odniosła sukces, wszyscy pracownicy muszą grać w jednej drużynie mając jeden jasno nakreślony cel.

Podczas rejsów dla firm, każdy z załogantów ma przydzielone zadania od których wykonania zależy dobro pozostałej części zespołu.
- jeżeli zaopatrzeniowiec nie zapewni wyżywienia- wszyscy będą głodni
- jeżeli osoba odpowiedzialna za wodę nie napełni zbiorników przed wyjściem z portu lub nie zdobędzie wody na wyspie...wszyscy to odczują
- jeżeli wachta pływająca nie będzie pilnowała trasy i dokładnie płynęła wyznaczonym kursem przegracie
- jeżeli kłopoty Waszego kolegi będą Waszym zmartwieniem i wspólnie pokonacie problem wygracie
- jeżeli cel grupy będzie celem jednostki staniecie się silnym zespołem gotowym by odebrać nagrodę
 
Wspólne przebywanie na jachcie przez kilka dni, wymusza nowe dla niektórych umiejętności jak kompromis i wspólne działanie w rozwiązywaniu ciągle powstających problemów i zagadek. Żeglarstwo jako sport zespołowy, realizowany w specyficznych warunkach morskich, pozwala na szybkie przełamanie biurowych barier oraz integrację zespołu poprzez wspólną pracę na jachcie. Dobra praktyka morska promuje i kształtuje takie cechy jak: umiejętność współpracy i organizacji, komunikacji i kierowania zespołem, otwartość i szybkość działania, zaufania i polegania na sobie. A więc te, które są niezbędne również w działalności biznesowej.
 
Cena wyjazdu zawiera:
- Przelot na trasie Kraków- Olbia- Kraków
- Transfer lotnisko - marina - lotnisko 
- Miejsce na jachcie (kabiny 2- osobowe)
- Wyżywienie, napoje na jachtach
- Dwie kolacje w restauracjach
- Sprzątanie końcowe jachtów
- Opiekę polskiego skippera
- Ubezpieczenie KL i NNW
- Opłaty portowe i administarcyjne
- Paliwo do jachtu
- Pamiątkowe koszulki  z rejsu
 
Cena rejsu nie zawiera:
- Kosztów dodatkowych atrakcji
 
 
 
OGÓLNE INFORMACJE O REGIONIE PODRÓŻY:
 
położenie: Sardynia  jest to skalista wyspa, druga pod względem wielkości na Morzu Śródziemnym, po Syceylii. Wraz z pobliskimi wyspami tworzy region administracyjny we Włoszech.

stolica: Cagliari

powierzchnia: 24 090 km2

ludność: ok. 1 mln mieszkańców

waluta: euro

język: sardyński i włoski

strefa czasowa: UTC +1

religia: katolicyzm

wiza: nie wymagana do 90 dni pobytu/paszport i/lub dowód osobisty

szczepienia: brak obowiązkowych, zalecane -błonica, tężec, WZW B

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Włoskiej

Włochy, Rzym, Via Pietro Paolo Rubens, 20, 00197

Tel.:+39 06 362 04 300 Tel.: +39 335 599 52 12

Tel.: +39 06 362 04 204 Tel. dyżurny: +39 06 362 04 200

Faks:+39 06 321 78 95 Faks:+39 06 362 04 322

rzym.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.rzym.msz.gov.pl

 

 

Wyślij zapytanie.
Skontaktujemy się z Tobą

Alternatywne wyprawy

 • Brak ofert spejniających podane kryteria.
Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home