0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Czarnogóra

Czarnogóra

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Czarnogóra jest stosunkowo młodym państwem bałkańskim, w którym króluje słonce, lazurowe morze, stare gaje oliwne oraz wysokie skaliste góry. Piękne widoki, pogoda na którą zawsze można liczyć od maja do października i krystalicznie czysta woda przyciągają w te rejony co raz więcej turystów.

Do miejsc, które warto odwiedzić na pewno trzeba zaliczyć Zatokę Kotorską. Krajobraz przypomina nieco norweski fiord, z tą różnicą, że na brzegach Zatoki znajduje się bujna roślinność śródziemnomorska. Na brzegach znajdują się również zabytkowe miasta jak Kotor czy Herceg Novi, a całość dostarcza widoków zapierających dech w piersiach. Jednym z bardziej interesujących miast jest Herceg Novi. Możemy tam odwiedzić przepiękną starówkę, twierdzę Kani Kula, z której możemy podziwiać widok na Bokę Kotorską oraz na miasto. Warto zobaczyć również cerkiew św. Michała Archanioła oraz główny plac starówki Trg Herceg Stefana.

Podobno druga najpiękniejsza starówka Adriatyku (po Dubrowniku) należy do miasta Kotor. Charakteryzują go wąskie uliczki oraz czerwone dachy, natomiast jednymi z ciekawszych miejsc jest Trg sc. Luke oraz cerkiew św Michała. Miasto jest również wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Jednym z piękniejszych miast jest również Budva. Miasto może się pochwalić urokliwą starówką, wąskimi uliczkami, licznymi straganami z pamiątkami, kafejkami i restauracjami. Możemy odwiedzić też mury, na których szczycie znajduje się Cytadela, bądź też przespacerować się promenadą wzdłuż wybrzeża. Nad miastem natomiast znajduje się Twierdza Mogren, z której możemy podziwiać niepowtarzalne krajobrazy. Na uwagę zasługuje również katedra św. Jana, natomiast plaża Budvy należy do najlepszych nad Adriatykiem.

Jedną z najbardziej znanych wysp Czarnogóry jest Sveti Stefan. Wyspę tę stanowią wyrastające ze skał, urokliwe domy, które zajmują praktycznie całą powierzchnię wyspy. Obecnie znajduje się tam ekskluzywny hotel, który gości największe światowe osobistości.

Kolejnym znanym miastem jest miasto Bar. Słynie z pięknych drzew oliwnych oraz bogatej historii, której zawdzięcza piękne zabytki i uliczki. Z murów obronnych miasta możemy oglądać panoramę na góry, gaje oliwne oraz przepiękne morze. Będąc w tym mieście warto odwiedzić pałac króla Nikoli z malowniczymi ogrodami. Miasto posiada też plażę miejską w samym centrum, na której można odpocząć. Idealnym miejscem dla miłośników sportów wodnych i imprez będzie natomiast miasto Becici, które jest jednym z najstarszych miast adriatyckich. Miasto znane jest z piaszczystej plaży oraz przepięknych kolorów morza.

Nowoczesną turystyczną miejscowością jest natomiast Sutomore. Miasto znajduje się nad zatoką „Sutomorski Zaliv” i wyróżnia je duża plaża. Jest to miejsce idealne dla osób lubiących wypoczynek na plaży oraz relaks na łonie natury. Uroku dopełniają przytulne kawiarenki restauracje, gdzie można spróbować lokalnej kuchni. W okolicach miasta możemy zwiedzić ruiny zamku Haj-Nehaj, a z nich możemy podziwiać piękne widoki na wybrzeże.

Najbardziej atrakcyjną częścią Czarnogóry jest wybrzeże i ono przyciąga największa część turystów. Złociste plaże oraz góry schodzące do samego morza, skaliste wyspy z ruinami wież i zamków, to główne atrakcje na które czekają turyści odwiedzający Czarnogórę. Jednakże nie tylko osoby wybierające morze znajdą tam coś dla siebie. Również miłośnicy gór znajdą tam swoje miejsca. W północnej i wschodniej części Czarnogóry znajduje się Masyw Gór Dynarskich. Jednymi z ciekawszych miejsc jest masyw Durmitor, Komovi, Prokletije i Bjelasica.

położenie: państwo znajduje się w Europie południowej, leży na wybrzeżu Morza Adriatyckiego i graniczy z Serbią, Kosowem, Chorwacją, Bośnią i Hercegowiną oraz Albanią.

stolica: Podgorica

powierzchnia: 13 812 km2

ludność: ok. 620 tys. mieszkańców

waluta: euro

język: czarnogórski

strefa czasowa: UTC+1

religia: prawosławie

wiza: nie potrzebna wiza do 90 dni pobytu/ potrzebny paszport i/lub dowód osobisty do 30 dni

szczepienia: zalecane – błonica, tężec, WZW A i WZW B, wścieklizna

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Czarnogórze

Czarnogóra, Podgorica, Kozaracka 79, 81000

Tel.: + 382 20 608 320 Tel.: +382 20 608 321

Tel. dyżurny: +382 67 326 071 Faks: +382 20 658 581

podgorica.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.podgorica.msz.gov.pl

 

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home