0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Bangladesz

Bangladesz

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Bangladesz należy do jednych z najbiedniejszych i najbardziej zaludnionych miejsc na świecie. Z pewnością nie jest to miejsce dla każdego podróżnika. Jest to miejsce dość specyficzne, do tego często szaleją tam tajfunu i cyklony, a i wielkich atrakcji turystycznych tam brak. Jednakże Ci którzy sprostają trudom podróżowania po tym kraju będą mogli ujrzeć niezwykłe piękno tego miejsca, a rzeczy godnych podziwu jest sporo. Każdy biały turysta jest tam sporą atrakcją i wzbudza duże zainteresowanie, co chwilami może być dosyć męczące. Jednakze to właśnie ludzie są największym skarbem tego kraju. Są niezwykle ciekawi, a przy tym niezwykle gościnni oraz uprzejmi. Bangladesz urzeka niesamowitą przyrodą m.in lasami tropikalnymi, które w znacznej części są pod wodą. Lasy namorzynowe można oglądać w Bangladeszu przemieszczając się na specjalnych łódkach lub statkach. Najbardziej popularne miejsce pod tym względem to region delty Sundarbanów u ujścia Gangesu. Jest to największy las tego rodzaju na całym świecie, który jest również legowiskiem tygrysa bengalskiego. Poza tym znajduje się tam wiele ciekawych okazów fauny i flory.

Najważniejszym ośrodkiem kulturowym kraju jest jego stolica czyli Dhaki. Miasto jest położone w delcie rzeki Ganges i Brahmaputra. Miasto oczywiście jest przeludnione i panuje tam bieda, jednakże znajduje się tam kilka miejsc które wart zobaczyć. Hinduistyczna Świątynia Shakeśwari jest dużym kompleksem świątynnym znajdującym się w centrum miasta i została zbudowany prawdopodobnie w XI wieku. Kolejnym zabytkiem który warto zobaczyć jest Bara Katra, która jest budynkiem pałacowym znajdującym się niedaleko Chawk Bazar. Inne ciekawe miejsce to świątynia Hoseni Dalan pochodząca z XVIII wieku, która powstała dla upamiętnienia męczeństwa al-Husajna. Do grona miejsc które jeszcze warto zobaczyć w stolicy zaliczyć można Fort Lal Bagh inaczej zwany Twierdzą Czerwonego Ogrodu, budynek zgromadzenia narodowego Bangladeszu – Jatiya Sangsad Bhaba.

Obok stolicy, kolejnym najczęściej odwiedzanym miastem jest Chittagong. Znajduje się w pobliżu ujścia rzeki Karnaphuli do Zatoki Bengalskiej. Miasto jest najbardziej naturalnie pięknym miastem Bangladeszu a to za sprawą jego położenia oraz obecności morza, rzek, wzgórz oraz zielonych równin. Znajduje się tam wiele zabytków z czasów panowania Portugalczyków, jak również wiele budowli w wiktoriańskim stylu. W mieście znajduje się kilka grobowców i świątyń religijnych m.in. Pomnik sułtana Bayazid Bostami, Meczet Jame Shah. Warto również zobaczyć muzeum etnologiczne w Agrabad z II wojny światowej, Cmentarz Wojskowy. W mieście znajdują się również piękne plaże.

Głównym ośrodkiem wypoczynkowo- turystycznym Bangladeszu jest Cox's Bazar. Znajduje się na brzegu Zatoki Bengalskiej i słynie z najdłuższych i najmniej zatłoczonych plaż. Osoby zainteresowane wypoczynkiem w tej okolicy powinny pomyśleć o tym nieco wcześniej albowiem miejsce jest dość popularne i wielu jest chętnych na odpoczynek w tym miejscu, a niestety hoteli nie ma tam zbyt wiele. Do atrakcji możemy zaliczyć obserwowanie plaży i morza od wschodu do zmierzchu, oraz zmieniających się przy tym kolorów jak również powracających rybaków od których można kupić świeże ryby i owoce morza.

położenie: państwo znajduje się w Azji Południowej położone jest nad Zatoką Bengalską, graniczy z Indiami oraz Mjanmą (Birmą)

stolica: Dhaka

powierzchnia: 144 00 km2

ludność: ok. 150 mln mieszkańców

waluta: taka

język: bengalski

religia: islam

strefa czasowa: UTC +6

wiza: wymagana wiza i paszport

szczepienia: brak obowiązkowych szczepień; zalecane – błonica, tężec, dur brzuszny, japońskie zapalenie mózgu, polio, wścieklizna, WZW A i WZW B

ambasada: brak polskiej placówki dyplomatycznej. Ambasador RP w New Dehli (Indie) akredytowany jest również w Bangladeszu

 

Konsulat Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Dhace

Bangladesz, Dhaka, 18 Kemal Ataturk Avenue Banani, Dhaka – 1213

Tel.:(00 8802) 9821422-23 Tel. dyżurny: + 8802 9821426, +88029821422-23

Faks: +880 28822244

polocondhaka@gmail.com

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Indii

Indie, New Delhi, 50-M Shantipath, Chanakyapuri, 110 021

Tel.: +91 11 41496901 Tel. dyżurny: Z PL +91 9910999477;

IN 0 9910 999 477 Faks:+ 91 11 26871914

newdelhi.polemb.info@msz.gov.pl

www.newdelhi.msz.gov.pl

 

 

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home