0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Rumunia

Rumunia

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Rumunia przede wszystkim kojarzy się z Transylwanią – krainą legendarnego przerażającego hrabiego Drakuli. Największym magnesem jest Sighisoara, czyli średniowieczne miasteczko, w którym urodził się Drakula oraz miejscowość Penari, w którym znajdują się ruiny zamku należącego do hrabiego.

Warto odwiedzić również miasto Konstanca, które leży na wybrzeżu Morza Czarnego, a jego historia sięga 2500 lat wstecz. Miasto jest obecnie największym portem morskim Rumunii. Konstanca została założona w VI wieku przed naszą erą przez greckich osadników z Miletos. Oprócz funkcji ekonomicznej, jaką spełnia to miasto, jest również chętnie odwiedzanym kurortem. W mieście możemy zobaczyć pozostałości rzymskich łaźni wraz z ciekawymi mozaikami, Wielki Meczet z ogromnym perskim dywanem i 50-metrowym minaretem oraz Kasyno. W okolicy Konstancy warto też zobaczyć ruiny greckiego miasta Histria, najstarszej osady greckiej w Rumunii. Znajdują się tam również pozostałości Świątyni Zeusa, Afrodyty, łaźni i innych publicznych budynków. Niedaleko znajduje się też jezioro Sinoe, które jest miejscem godnym polecenia szczególnie dla miłośników obserwowania ptaków, gdyż znajduje się ich tam aż 267 gatunków.

Najstarszym i największym resortem nad Morzem Czarnym jest Mamaia. Resort położony jest niedaleko Konstancy. Plaża ma 8km długości, przy czym jest dość wąska. Inne znane kurorty nad Morzem Czarnem to Mangalia, Cernavoda, Ovidia, Neptun, Jupiter.

Kolejnym przystankiem w podróży do Rumunii jest Braszów. Miasto położone jest w centrum kraju i zostało założone w 1211 roku przez Krzyżaków. Jest to jedno z częściej odwiedzanych miast Rumunii. Zawdzięcza to m.in. interesującemu połączeniu architektury gotyckiej, barokowej i renesansowej. Jednym z ciekawszych zabytków miasta jest Czarny Kościół. Jest on piękną gotycką budowlą, górującą nad miastem. Swą nazwę zawdzięcza wielkiemu pożarowi w 1689 roku, po którym ściany kościoła od płomieni zmieniły kolor na czarny. We wnętrzu możemy podziwiać witraże, balkony, tureckie dywany i ogromne organy. Warto zobaczyć też fortyfikacje Braszowa, które zostały postawione między 1400 a 1650 rokiem i do tej pory robią imponujące wrażenie. Niedaleko Braszowa warto też odwiedzić Zamek Bran oraz skorzystać z oferty kurortu narciarskiego Poiana Brasov.

W północnej części kraju znajduje się miasto Sybin, które w epoce komunizmu przeżywało okres świetności. W architekturze dominuje tam gotyk – wąskie uliczki i strzeliste wieże, aczkolwiek możemy tam odnaleźć też elementy renesansu, secesji i baroku. Centrum miasta tworzą dwa place Duży i Mały, który stanowią swego rodzaju podwójny rynek. Chętnie odwiedzanym miejscem w mieście jest również pałac Brukenthala, w którym znajduje się również najstarsze rumuńskie muzeum sztuki. Godnymi uwagi są również fortyfikacje miasta, składające się z 39 wieżyczek obronnych i 4 bram.

Rumunia to kraj wielu zamków i fortec. Jedne zdumiewają potęgą i wytrzymałością, drugie zaś zdobieniami. Jednym z popularniejszych zamków jest Zamek Bran, który błędnie był uznawany za zamek hrabiego Drakuli. Kiedyś służył jako rezydencja królewska, a dziś znajduje się w nim muzeum. Zamek ma 60 pokojów, liczne podziemne przejścia oraz zbrojownie. Jednym z najpiękniejszych siedmiogrodzkich zamków jest Zamek Corvinesti, który został zbudowany przez ród Anjou. Kiedyś służył jako warownia, później został przebudowany w przepiękny zamek, którego wnętrze jest dosyć dobrze zachowane. Natomiast Zamek Peles to natomiast perełka niemieckiego renesansu. Ma 160 pokojów z efektywnymi wnętrzami z witrażami, ścianami wyłożonymi skórą i kryształowymi żyrandolami. Zamek ten jest pierwszym zamkiem w Europie całkowicie oświetlanym energią elektryczną (która w dodatku pochodzi z własnych źródeł). Poza zamkami w Rumunii znajdziemy wiele warownych kościołów, z czego należy wyróżnić kościół w wiosce Biertan, wybudowany w stylu późnogotyckim. Organy w kościele składają się z 1290 rur, duże wrażenie robią też wieże otaczające kościół, szczególnie Zegarowa i Dzwonnicza.

Należy również zaznaczyć że w Rumunii znajduje się 12 Parków Narodowych oraz 9 parków natury oraz najbardziej znane pasmo Karpat Południowych czyli Góry Fogarskie oraz Góry Bucegi – najpopularniejsze wśród turystów ze względu na dobry dojazd, dobrze rozwiniętą bazę noclegową oraz z bardzo dobrze oznakowanymi szlakami.

położenie: państwo położone jest w południowo-wschodniej części Europy. Graniczy z Węgrami i Serbią na zachodzie, Bułgarią na południu wzdłuż Dunaju oraz Ukrainą i Mołdawią na północy. Kraj ma dostęp do Morza Czarnego.

stolica: Bukareszt

powierzchnia: 238 391 km2

ludność: ok. 19 mln mieszkańców

waluta: lej

język: rumuński

strefa czasowa: UTC +2 zima, UTC +3 lato

religia: prawosławie

wiza: nie wymagana do 90 dni pobytu/potrzebny paszport i/lub dowód osobisty

szczepienia: zalecane - błonica, tężec, WZW A i WZW B

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Rumunii

Rumunia, Bukareszt, Aleea Alexandru 23, 011821

Tel. dyżurny: +40 21 3082200 Faks: +40 21 2303252

bukareszt.wpe@msz.gov.pl

www.bukareszt.msz.gov.pl

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home