0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Kostaryka

Kostaryka

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Kostaryka jest niewielkim krajem, jednakże przez wielu uważanym za najbardziej atrakcyjny przyrodniczo na świecie. Znajdziemy tu deszczowe lasy tropikalne, urocze plaże, aktywne wulkany, góry porośnięte dżunglą i ogromne rozlewiska. Na Kostaryce znajdziemy też najlepiej rozwinięty system ochrony przyrody na świecie. Prawie 30% kraju zajmują tereny chronione, a 14% cudowne parki narodowe. Jest to miejsce idealne dla miłośników przyrody, gdyż jest ona domem dla aż 4% wszystkich żyjących na Ziemi reprezentantów fauny i flory. Do najciekawszych możemy zaliczyć jaguary, leniwce, tukany, żółwie zielone i kolibry. Dzięki żyznym glebom wulkanicznym na Kostaryce znajduje się wiele plantacji kawy, bananów, owoców cytrusowych, fasoli, ryżu i kukurydzy. Na terenie Kostaryki znajdują się aktywne wulkany Arenal i Poas, las mgielny Monteverde, rozlewiska Tortuguero oraz parki narodowe Manual Antonio i Park Corcovado. Na Kostaryce znajdują się nie tylko świetne warunki do plażowania ale również do aktywnego wypoczynku. Znajdziemy tam wiele szlaków kajakowych, turystycznych i ratingowych oraz wiele wspaniałych miejsc do surfingu i nurkowania.

Do miejsc które warto odwiedzić będąc na Korsyce na pewno możemy zaliczyć Park Narodowy Tortuguero. Park ten znajduje się nad Morzem Karaibskim. Jego obszar to około 19 tys. hektarów rozlewisk i terenów bagiennych. Wyróżnia go też sieć kanałów, które przecinają bujną roślinność. We wnętrzach kanałów żyje wiele zwierząt m.in. małpy kapucynki, tukany, papugi, wyjce, żółwie i kajmany. Pensjonaty dla turystów ulokowane są nad brzegami kanałów i oferują ciekawe programy dla odwiedzających. Po parku poruszać można się tylko łodziami. Park jest również głównym miejscem lęgowym żółwi zielonych na Karaibach. W wiosce Tortuguero możemy odwiedzić Centrum Badań Historii Naturalnej, w którym można zobaczyć film edukacyjny oraz możemy podziwiać bogatą kolekcję eksponatów.

Na Kostaryce znajdują się również aktywne wulkany, jednym z nich jest Arenal. Jest on jednym z bardziej aktywnych wulkanów świata. Wznosi się nad jeziorem, o tej samej nazwie, a najciekawszy widok możemy podziwiać o zmierzchu – kolorowe erupcje, fajerwerki i rozżarzona lawa tworzą niezapomniany widok. Do dużych atrakcji okolicy wulkanu zaliczyć możemy również gorące źródła Tabacon. W ofercie jest tam kilka naturalnych basenów o temperaturze od 34 do 400 st. C. Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą skorzystać również z organizowanych trekingów, przejażdżek konnych oraz raftingu na wodach tamtejszych rzek.

Ciekawym miejscem jest również Park Narodowy Wulkanu Poas. Krater Wulkanu jest jednym z największych na świecie i można go zobaczyć z tarasu widokowego. W parku możemy też podziwiać wodospady La Paz i ogrody pełne kolorowych motyli, kolibrów i wielu gatunków orchidei.

Kolejnym niesamowitym miejscem jest również rezerwat w Monteverde. Znajdują się tam Lasy Mgielne i jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc na Kostaryce. Ma tam swój dom najbardziej kolorowy ptak tropików kwezal herbowy, który jest zagrożony wyginięciem. Poza tym w tamtejszych lasach pod ochroną jest 490 gatunków motyli, 100 gatunków ssaków oraz 2500 gatunków roślin.

Następny Park , który warto zobaczyć to Park Narodowy Manuel Antonio. Mieści się tam wiele plaż w licznych zatoczkach oraz ośrodki wypoczynkowe. Najpopularniejsze z nich to Jaco i Quepos. Oprócz idealnych warunków do wypoczynku i relaksu, turyści mogą skorzystać z możliwości uprawiania sportów wodnych. Klify znajdujące się nad plażami parku są porośnięte gęstą dżunglą, która zamieszkana jest przez małpy kapucynki, legwany, leniwce oraz liczne gatunki ptaków takie jak pelikany i fregaty.

Najdzikszym miejscem na Kostaryce jest Półwysep Nicoya. Znajdują się tam dziewicze i niesamowite lasy deszczowe z piaszczystymi plażami i skalistymi przylądkami. Znajduje się tam również Park Narodowy Corcovado, który ma pod ochroną najtrudniej dostępne lasy deszczowe. W parku tym mieszka 6 gatunków dzikich kotów m.in. jaguary, pumy oraz największa populacja papug szkarłatnych w Ameryce Środkowej oraz motyli i tapirów. Ciekawym miejscem jest również wyspa Cano, na której od grudnia do kwietnia przebywają 40-tonowe humbaki by odbyć tam gody.

Oprócz niezwykłych walorów przyrodniczych warte zobaczenia są również miasta Kostaryki. Cartago do dawna stolica kraju i jedno z najstarszych jego miast. Można zobaczyć tam kolonialne budowle oraz najważniejszą z nich Bazylikę Cartago z posągiem Czarnej Madonny. Obecna stolica to San Jose. Jest ona finansowym i kulturowym centrum, w którym znajdziemy wiele sklepów, restauracji, barów oraz parków. Znajduje się tam też duża atrakcja dla najmłodszych – ZOO Simona Bolivara. Możemy też odwiedzić liczne muzea, katedrę i Teatr Narodowy.

Na Korsyce znajdują się też dwa główne miasta portowe Limon i Puntarenas. Port Limon położony jest na wschodnim wybrzeżu, i to właśnie tam zatrzymał się Kolumb przybywając na ziemie Nowego Świata. Niedaleko portu znajduje się park narodowy Cahuita, w którym możemy zobaczyć dawne życie i ślady cywilizacji Indian. Drugi istotny port znajduje się na zachodzie kraju i nazywa się Puntarenas. Z tego portu wypływają statki, z najważniejszym produktem eksportowym kraju czyli kawą. Niedaleko portu znajdują się malownicze miasteczka Puerto Plata i San Vito, w których możemy podziwiać włoską architekturę.

położenie: państwo znajduje się w Ameryce Środkowej nad Morzem Karaibskim i Oceanem Spokojnym. Graniczy od północy z Nikaraguą i od południa z Panamą

stolica: San Jose

powierzchnia: 51 100 km2

ludność: ok. 4 mln mieszkańców

waluta: colon

język: hiszpański

strefa czasowa: UTC -6

religia: katolicyzm ok. 67%, protestantyzm ok. 23%

wiza: nie potrzebna wiza do 90 dni pobytu/ potrzebny paszport

szczepienia: zalecane – błonica, tężec, dur brzuszny, WZW A i WZW B

ambasada: brak polskiej placówki dyplomatycznej. Państwo podlega kompetencji terytorialnej Ambasady RP w Meksyku.


 

Konsulat Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w San Jose

Kostaryka, San Jose, San Jose, Curridabat, Granadilla Norte, #

710. Del Instituto de la Mujer (INAMU), 500 metros al Este.,

Tel.: 00(506)2253-4646, 00(506) 2273-7978, 00(506)

Tel.dyżurny: 00(506)8382-0325

consuladopol@gmail.com


 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Meksykańskich Stanach Zjednoczonych

Meksyk, Meksyk, Cracovia 40, Col. San Angel, 01000

Tel. dyżurny: +52 55 54812050 Faks: +52 55 56167314

meksyk.amb.sekreariat@msz.gov.pl

www.meksyk.msz.gov.pl


 


 


 


 


 

 

 

 

 

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home