0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Monako

Monako

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Wycieczki do Monako

Zwane europejskim Las Vegas Monako, to drugie najmniejsze państwo świata. Powierzchnia kraju ze stolicą w Monte Carlo to 1,95 km kw. Państwo położone jest na Lazurowym Wybrzeżu i można do niego dojechać w 20 minut z Nicei. W całym Monako mieszka 95 tys. osób, w wśród nich przedstawiciele aż 119 narodowości, głównie rodowici Monegaskowie oraz Francuzi i Włosi. Chociaż wiele osób tak myśli, to Monako dostępne jest dla każdego, nie tylko dla bogaczy.

 

Ciekawe miejsca w Monako

W Monako, które musi na tak małym terenie pomieścić znaczną liczbę mieszkańców, nie może się pochwalić naturalną roślinnością, ale jest tak zaprojektowane, że nie brakuje w nim parków i ogrodów. Wśród tych najbardziej znanych są Ogrody Egzotyczne pełne skalistych zboczy gór porośniętych sukulentami. Dodatkową atrakcją ogrodów jest głęboka na 60 m jaskinia. W Fontvieille można zobaczyć Ogród Różany z niewielkim stawem, który otoczony jest palmami i drzewami oliwnymi. Zupełnie inny charakter ma Ogród Japoński w Monte Carlo, w którym przeważa typowo japońska architektura, drzewa, krzewy bonsai, ogród zen i jezioro.

Podczas pobytu w Monako, można też odwiedzić Muzeum Oceanograficzne, a w nim żółwie, meduzy,rzadkie gatunki ryb, rekiny oraz organizmy tworzące rafę koralową. Poza tym muzeum stoi na niemalże pionowej skale, która stromo wpada do morza. Komu za mało dzikich zwierząt, może też zobaczyć Ogród Zoologiczny, a w nim około 250 gatunków zwierząt.

Jednak Monako to kraj przede wszystkim dla miłośników szybkich samochodów. Od 1929 r. w mieście odbywa się Grand Prix Monako. Tor w Monako uznawany jest za najtrudniejszy i najniebezpieczniejszy w Formule 1. Jednak szybkie auta widoczne są też na ulicy. Tutaj rzadko jeździ się Fiatem czy Skodą, ale markami, które kosztują setki tysięcy dolarów.

Jedyną plażą w Monako, a jednocześnie najbardziej prestiżową na całym Lazurowym Wybrzeżu, jest Larvotto w Monte Carlo. Przychodzą tutaj przede wszystkim turyści, chociaż plaża jest zatłoczona i pokryta szarym żwirem. Atrakcyjna jest jednak infrastruktura, czyli sklepy, restauracje, ale także prysznice czy toalety. Woda, która jest idealnie czysta, wolna jest też od meduz, które oddzielone są specjalną siatką.

 

Zabytki w Monako

Aby podziwiać zabytki, najlepiej wybrać się do Monaco-Ville, położonej na skalistym i wysokim brzegu. Jest tutaj średniowieczna zabudowa, ale też deptaki, knajpki czy sklepy z pamiątkami. Warto zobaczyć Pałac Książęcy z 1215 r. otwarty dla zwiedzających. Podziwiać w nim można freski, kaplicę z XVII w., salę tronową, zabytkowe wyposażenie wnętrz oraz bogate dekoracje. Piękny jest też wewnętrzny dziedziniec. Wielu turystów czeka też codziennie na godzinę 11.55, kiedy to zmienia się warta gwardii honorowej. W pobliżu pałacu znajduje się katedra z XIX w. słynąca z ponad 500-letniego ołtarza. Obecnie Pałac jest zamieszkany przez księcia Alberta II.

 

Pogoda w Monako

Monako, świetnie osłonięte przez Alpy cieszy się stabilną pogodą. Przeciętne temperatury w ciągu roku osiągają 25 stopni C., ale rzadko przekraczają 34 stopnie. I chociaż zimą termometr może wskazać mróz, to jednak śnieg jest niezwykle rzadki, deszcz prawie nie występuje, za to świeci słońce.

Najpewniej na dni deszczowe trafimy w marcu, październiku i listopadzie, nie pada z kolei często w lipcu i sierpniu. I chociaż do Monako można przyjechać o każdej porze roku, to wiosna i jesień są najbardziej zielone. Osoby, które przede wszystkim chcą leżeć na plaży, powinny wybrać na czas podróży czerwiec, lipiec, sierpień albo wrzesień.

 

Monako

położenie: niewielkie miasto-państwo położone w Europie Południowej nad Morzem Śródziemnym w obrębie Riwiery francuskiej.

stolica: Monako

powierzchnia: 2,02 km2

ludność: około 30 tys. mieszkańców

waluta: euro

język: francuski

religia: katolicyzm

strefa czasowa: UTC +1 – zima, UTC +2 -lato

wiza: nie potrzebna do 90 dni pobytu; paszport/dowód osobisty

szczepienia: brak obowiązkowych szczepień; zalecane – błonica, tężec, WZW B

ambasada: brak polskiej placówki dyplomatycznej; państwo podlega kompetencji Ambasady RP w Paryżu (Francja)

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Francuskiej

Francja, Paryż, 1, Talleyrand, 75007 Paris, France

Tel.: +33 143173400 Tel. dyżurny: +33 680580220

Faks: +33 143173401

paryz.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.paryz.msz.gov.pl

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home