0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
USA Wschodnie Wybrzeże

USA Wschodnie Wybrzeże

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Wycieczki do USA - wschodnie wybrzeże

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej mają około 317 mln mieszkańców i powierzchnię 9 373 967 km2. Żeby zwiedzić je całe, potrzebne byłyby miesiące, jeśli nie lata, dlatego najlepiej podzielić sobie podróżowanie po USA na etapy. Pierwszym może być wschodnie wybrzeże, które rozpościera się od stanu Maine na północy, po słoneczną Florydę. Jadąc wzdłuż wschodniego wybrzeża miniemy Nizinę Atlantycką, zielone Appalachy, tereny Nowej Anglii oraz Nizinę Nadbrzeżną, a każdy z tych rejonów ma inny, ale równie piękny krajobraz. Najwięcej turystów skupia się na terenach najbliższych dużym miastom, takim jak Nowy Jork, Waszyngton, Filadelfia czy Baltimore, ale nie brakuje tutaj także naturalnych atrakcji.

 

Ciekawe miejsca w USA

Gdy chodzi o wschodnie wybrzeże USA, to nie można być tutaj i nie zobaczyć Wodospadu Niagara. Niagara to także duże miasto położone nad rzeką o tej samej nazwie, która jest naturalną granicą między USA a Kanadą. Wodospad zaś to największa atrakcja turystyczna. Będąc tutaj można zdecydować na rejs statkiem, zobaczyć Jaskinię Wiatrów, ale także zagrać w kasynie. Niewykluczone jest także nocne zwiedzanie, bo wodospady są znakomicie podświetlone. Niagarę warto też zobaczyć z obu stron: amerykańskiej i kanadyjskiej.

Na pograniczu Kanady i USA znajdują się też Wielkie Jeziora polodowcowe:

Górne, powierzchnia lustra wody 82 101 km²,

 • Huron, 59 610 km²,
 • Michigan, 57 800 km²,
 • Erie, 25 700 km²,
 • Ontario, 18 960 km²

Ich wody razem stanowią drugi, po jeziorze Bajkał, największy zbiornik słodkiej wody na ziemi. Jeziora połączone są ze sobą cieśninami, rzekami i siecią kanałów, a dookoła gęsto wyrosły domy i miasteczka.

 

Zabytki w USA

Trudno Europejczykom myśleć o amerykańskich zabytkach, gdyż kraj ten powstał pod koniec XVIII wieku, ale są w nim miasta, które koniecznie trzeba zobaczyć. Zwłaszcza to największe i najatrakcyjniejsze, czyli Nowy Jork. NY odwiedza rocznie około 39 mln turystów, którzy swoje kroki kierują do pięciu najbardziej znanych dzielnic: Manhattanu, Brooklynu, Oueens, Bronxu czy Richmond. Jednak tą najbardziej popularną jest oczywiście Manhattan - nowojorskie city. To na Manhattanie mieszczą się najwyższe biurowce i siedziby światowych koncernów, a także znane hotele, restauracje, bary.

Warto zobaczyć:

 • Rockefeller Center,
 • Empire State Building,
 • Times Square,
 • Radio City Music Hall,
 • Wall Street,
 • strefę Ground Zero,
 • zespół gmachów ONZ,
 • Brooklyn Bridge
 • Statuę Wolności na wyspie Liberty.

W Nowym Jorku jest też bardzo dużo obszarów zielonych, między innymi słynny Central Park o powierzchni 341 ha. Na terenie parku jest też muzeum Metropolitan.

Drugim ważnym miastem jest Boston nad Zatoką Massachusetts. To jedno z najstarszych miast USA. Boston bardzo przypomina europejskie miasta łącząc tradycję z nowoczesnością. Najważniejsze punkty dla turysty w Bostonie to: Christian Science Center, Prudential Center, Boston Public Library, Coplay Square, Public Garden, Beacon Hill, Boston Common, Massachusetts State House, Old State House, Holocaust Memorial, Long Wharf, Charles River, Harvard University oraz Massachusetts Institute of Technology. W Bostonie znajduje się także dom, w którym urodził się prezydent Kennedy - obecnie jest to muzeum.

Inne ważne miasta na wschodnim wybrzeżu USA to:

 • Atlantic City
 • Filadelfia
 • Waszyngton
 • Louisville
 • Memphis
 • Nowy Orlean
 • Miami
 • Orlando

A miejsca, do których warto zajrzeć po drodze:

 • The Great Smoky Mountains National Park
 • Pomnik Konfederacji "Stone Mountain
 • Everglades national Park
 • Dollywood - park rozrywki

 

Pogoda w USA

Stany Zjednoczone, w tym także wschodnie wybrzeże, są piękne o każdej porze roku, ale szczególnie warto polecić je na wiosnę. Latem w wielu atrakcjach turystycznych jest po prostu tłoczno, z kolei jesienią dni są krótkie, a podróżowanie o zmroku nie daje wiele radości. Zimą, w szczególności na północy kraju, dni są mroźne, a niskie temperatury i opady śniegu mogą utrudnić przemieszczanie się, bo niektóre mosty bywają zamykane.

 

Ile kosztuje wycieczka do USA?

Oferta podróży na wschodnie wybrzeże USA jest niezwykle bogata i warto wybrać się do Stanów kilkakrotnie na krótsze, 4-8 dniowe, wycieczki. Cena jednej zaczyna się od 8000 zł i obejmuje przelot samolotem.

 

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej

położenie: państwo znajduje się w Ameryce Północnej. Graniczy od północy z Kanadą, od południa z Meksykiem, od zachodu z Oceanem Spokojnym, od północnego zachodu z Oceanem Arktycznym oraz od wschodu z Oceanem Atlantyckim.

stolica: Waszyngton

powierzchnia: 9 373 967 km2

ludność: ok. 317 mln mieszkańców

waluta: dolar amerykański

język: nie ma oficjalnego języka na poziomie federalnym, najczęściej używanym jest oczywiście angielski i jest on de facto językiem narodowym, jednak w użyciu jest jeszcze wiele innych języków. Drugim najczęściej używanym jest język hiszpański.

strefa czasowa: UTC -5 do-11 zima/ UTC – 4 do -10 lato

religia: chrześcijaństwo

wiza: wymagana wiza oraz paszport

szczepienia: zalecane - błonica, tężec, WZW B

 

Ambasada Rzeczyspospolitej Polskiej w stanach Zjednoczonych Ameryki

Stany Zjednoczone, Waszyngton, 2640 16th Street, N.W., 20009

Tel.: +1 202 499 1700 Tel. dyżurny: +1 202 368 4102

waszyngton.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.waszyngton.msz.gov.pl

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home