0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Żeglowanie

Żeglowanie

Nie ma chyba piękniejszego widoku niż żaglówka na wodzie. Zwłaszcza, gdy żagle pracują, a jacht mknie w pełnym przechyle !

Sardynia - Korsyka rejs wzdłuż Szmaragdowego Wybrzeża

Żeglarski rejs trasą Sardynia - Korsyka to niezapomniana przygoda! Czy może być coś przyjemniejszego niż żeglowanie po lazurowych wodach Morza Śródziemnego, wdychanie przesyconego morskim aromatem powietrza, obserwowanie malowniczych zatoczek, spacerowanie po miękkim, nagrzanym przez słońce piasku malowniczych plaż? Przyjemniejsze może być tylko zanurzenie się w szmaragdową morską toń...

od 5500
 • Rekomendowane terminy
 • sty26° 17°
 • lut26° 17°
 • mar28° 19°
 • kwi29° 20°
 • maj30° 22°
 • cze31° 23°
 • lip32° 23°
 • sie32° 23°
 • wrz31° 23°
 • paź30° 22°
 • lis28° 20°
 • gru27° 18°
 • Sardynia - Korsyka rejs wzdłuż Szmaragdowego Wybrzeża - Dzień 1 a

  Dzień 1

  Zbiórka na lotnisku, przelot na Sardynię. Po przylocie - transfer z lotniska do mariny. Po dotarciu do mariny w Olbii- zaokrętowanie. Wieczorem spacer po miasteczku. OLBIA jest znanym ośrodkiem turystycznym i kąpieliskiem nadmorskim. W pobliżu miasta znajdują się słynne plaże Szmaragdowego Wybrzeża. Warto udać się do zabytkowego centrum miasta, by zwiedzić piękny kościół San Paolo z XVII w. oraz rzymskie mury i łaźnie. Jeśli chodzi o kuchnię- dumą miejscowych kucharzy są małże. Na uwagę zasługują także mięso i sery (capretto al mirto, zuppa cuata, mazza frissa).

 • Sardynia - Korsyka rejs wzdłuż Szmaragdowego Wybrzeża - Dzień 2 b

  Dzień 2

  PORTO CERVO - CANNIGIONE Porto Cervo- raj dla bogaczy, kurort tylko dla wybranych, synonim luksusu. Prywatne odrzutowce i setki luksusowych jachtów to codzienność tego miejsca. Całe Porto Cervo zaprojektowane zostało przez światowej sławy architektów według bardzo dokładnych wskazówek księcia Aga Khana. Z założenia wszystko ma ze sobą harmonizować, tworząc idealną całość. Żadna budowla nie może mieć więcej niż dwie kondygnacje, wieszanie plakatów reklamowych jest surowo zabronione, wszystkie kable i rury biegną pod ziemią, aby nie psuły widoku. Miasteczko przyciągało sławy już od samego początku.W pierwszej połowie lat 60. przyjeżdżała tu chętnie brytyjska księżna Małgorzata, Grace Kelly, Greta Garbo czy młodzi Beatlesi. Dzisiaj spotkać tu możemy Silvio Berlusconiego, Wladimira Putina czy Christiano Ronaldo. Wśród innych wpływowych postaci na stałe związanych z kurortem jest Flavio Briatore. Jego słynny 63-metrowy jacht Force Blue często cumuje w tutejszym porcie. To on, jak przed laty książę Aga Khan, skupia śmietankę towarzyską Porto Cervo, jest bowiem właścicielem klubu nocnego Billionaire -otwartego tylko w sezonie i słynącego z szalonych przyjęć i rautów. Jego gośćmi bywają Denzel Washington, Bruce Willis czy książę Rainer z Monako.

 • Sardynia - Korsyka rejs wzdłuż Szmaragdowego Wybrzeża - Dzień 3 c

  Dzień 3

  CANNIGIONE - PALAU Cannigione turystyczny port położony na północno-wschodnim wybrzeżu Sardynii, w pobliżu Costa Smeralda (Szmaragdowego Wybrzeża), słynącego z pięknych plaż rozciągających się na tle granitowych gór. Palau jest zdecydowanie jednym z najbardziej spektakularnych i wartych zobaczenia miast nadmorskich w rejonie Gallura, graniczy także ze Szmaragdowym Wybrzeżem. Nieskażone, jak ze snu zatoki oraz wyłaniające się z krystalicznie czystego morza małe skaliste wyspy nadają temu miejscu bajkowego charakteru.

 • Sardynia - Korsyka rejs wzdłuż Szmaragdowego Wybrzeża - Dzień 4 d

  Dzień 4

  PALAU - BUDELLI - BONIFACIO Wypływamy z Palau w kierunku wysepki Budelli, która jest jedną z czterech wysp archipelagu Maddalena. Jest ona uważana za jedną z najpiękniejszych wysp na całym Morzu Śródziemnym. Szczególnym miejsce na wyspie jest Spiaggia Rosa (Różowa Plaża), która swój nietypowy kolor zawdzięcza mikroskopijnym fragmentom korali i muszli. Została ona uwieczniona przez reżysera Michelangelo Antonioniego, który nakręcił tutaj w 1964 roku słynną scenę z jego filmu "Czerwona pustynia". Wieczorem dopływamy do Bonifacio.

 • Sardynia - Korsyka rejs wzdłuż Szmaragdowego Wybrzeża - Dzień 5 e

  Dzień 5

  BONIFACIO - LAVEZZI - SANTA TERESA DI GALLURA Bonifacio jest bardzo atrakcyjnie położonym miasteczkiem na południowym wybrzeżu Korsyki. Zlokalizowane jest ono na na klifach, których wysokość sięga 70 metrów, nad Cieśniną Świętego Bonifacego. Miasteczko składa się z dwóch części: Górnego i Dolnego Bonifacio. W tej pierwszej można zobaczyć średniowieczne Stare Miasto z wąskimi uliczkami oraz cytadelą, w drugiej natomiast znajduje się port promowy, przystań dla jachtów, sklepiki z pamiątkami i tawerny. Jedną z atrakcji są Schody Króla Aragonii. Te składają się z niemal 200 stopni i prowadzą do morza. Legenda mówi, że zostały wykute w skałach w jedną noc przez wojska króla Aragonii Alfonsa V, po oblężeniu miasta w 1420 roku. Warty zobaczenia jest także niewielki cmentarz składający się z ciasno postawionych obok siebie kapliczek. Ze względu na skaliste podłoże stosuje się tu pochówek kasetowy. Położenie Bonifacio wśród zatoczek i grot skalnych powoduje, że cała okolica jest niezwykle malownicza. Z miasteczka roztacza się z niego panoramiczny widok na pobliską Sardynię. Wyspa Lavezzi jest to niewielki, bezludny archipelag wysp granitowych oraz raf usytuowanych w Cieśninie Świętego Bonifacego, która oddziela Korsykę od Sardynii. Jedna z najpiękniejszych zatok na wyspie to Cala Lazziana. Lavezzi jest nadal jedną z najbardziej fascynujących wysp, a lokalne kotwicowiska to jedne z najlepszych miejsc na Morzu Śródziemnym.

 • Sardynia - Korsyka rejs wzdłuż Szmaragdowego Wybrzeża - Dzień 6 f

  Dzień 6

  SANTA TERESA DI GALLURA - PORTO POLLO - PALAU - LA MADDALENA - OLBIA Santa Teresa di Gallura może pochwalić się jednymi z najpiękniejszych plaż Sardynii. Choć włoskie rodziny od lat wypoczywają na tutejszej pięknej plaży Rena Bianca , turyści spoza Włoch odkryli ten raj dopiero niedawno. Obok plaż znaleźć można niezliczone zatoczki i zatoki, z których każda charakteryzuje się unikalnymi cechami. W samym miasteczku panuje typowy włoski klimat. Porto Pollo położone jest niedaleko Palau. Długie białe piaszczyste plaże sprzyjają aktywności fizycznej dlatego też Porto Pollo jest rajem dla windsurfingu, kitesurfingu, żeglarstwa oraz nurkowania i wielu innych sportów wodnych. Wieczorem zapraszamy na pożegnalną śródziemnomorską kolację w lokalnej tawernie !

 • Sardynia - Korsyka rejs wzdłuż Szmaragdowego Wybrzeża - Dzień 7 g

  Dzień 7

  Po śniadaniu - wyokrętowanie. Transfer na lotnisko, skąd mamy powrotny lot do Polski.

Wycieczka na Sardynię i Korsykę - cena, koszt, atrakcje

Żeglowanie u wybrzeży Sardynii i Korsyki to śródziemnomorski raj!

Przejścia między rozsianymi wzdłuż Szmaragdowego Wybrzeża mniejszymi wyspami zazwyczaj są krótkie, dostarczające wielu przyjemności zarówno z żeglowania, jak i z zejścia na brzeg oraz odkrywania uroków na lądzie – można skosztować lokalnej kuchni, beztrosko siedzieć przy koktajlu w kawiarni i chłonąć piękno otaczającej przyrody.

Jachty na których najczęściej organizujemy rejsy i wyprawy dla firm - to jachty jedno i dwukadłubowe o długości 10 - 25 metrów. Na każdym znajduje się w pełni wyposażona kuchnia ( komplet garnków, sztućców, talerzy, szklanek), 1- 6 kabin dwuosobowych, 2- 6 toalet z prysznicami oraz pełne wyposażenie z zakresu nawigacji, bezpieczeństwa a także ponton, którym dopływamy do brzegu podczas postoju w zatokach...

Aby z nami popłynąć nie są wymagane absolutnie żadne uprawnienia oraz umiejętności żeglarskie. Na jachcie znajduje się polski skipper, który odpowiada za bezpieczne prowadzenie jachtu.

Charakterystyczna specyfika żeglarskich rejsów morskich zachęca, aby wykorzystywać go do wyjazdów firmowych i motywacyjnych. Żeglarstwo pomaga w lepszym poznaniu siebie i innych członków zespołu a szkolenia i treningi przygotowywane w trakcie rejsów firmowych wspomagają ten proces. Nikt nie wie, co to znaczy zgrany i skuteczny zespół tak dobrze, jak żeglarze. Wszyscy mają jeden cel. Żeglowanie to praca grupowa - zmusza do współpracy, nie znosi indywidualności i podejmowania nieprzemyślanych decyzji- mogą się skończyć tragicznie w skutkach.

Podobnie jest w firmie. Aby odniosła sukces, wszyscy pracownicy muszą grać w jednej drużynie mając jeden jasno nakreślony cel.Wspólne przebywanie na jachcie przez kilka dni wymusza nowe dla niektórych umiejętności jak kompromis i wspólne działanie w rozwiązywaniu ciągle powstających problemów i zagadek Żeglarstwo jako sport zespołowy, realizowany w specyficznych warunkach morskich, pozwala na szybkie przełamanie biurowych barier oraz integrację zespołu poprzez wspólną pracę na jachcie. Dobra praktyka morska promuje i kształtuje takie cechy jak: umiejętność współpracy i organizacji, komunikacji i kierowania zespołem, otwartość i szybkość działania, zaufania i polegania na sobie. A więc te, które są niezbędne również w działalności biznesowej.

Charakterystyczne dla tego rodzaju rejsów jest: wspólna żegluga w sciśle wyznaczonych wachtach przygotowywanie posiłków - trzeba wykazać się kreatywnością by posiłek był smaczny, ładnie podany i w ciekawym otoczeniu... zabawa codziennie nowo poznawane miejsca niespotykane na codzień trudności ciągłe wyzwania jakie stawiają przd Wami nasi Instruktorzy czas, którego nie macie jedzenie, które jeszce pływa w wodzie...tak blisko a tak daleko...a pora obiadu nadchodzi... umiejętności, których brakuje wspólne działanie by osiągnąć cel budowanie silnych relacji i integracja grupy Efektem rejsu bedzie zgrana ekipa, zmotywowana do współdziałania w osiągnięciu zamierzonego celu.

Rejsy w zależności od potrzeb organizujemy na róznych pod względem stopnia trudności akwenach.Dzięki długoletniej pracy i kontaktom mamy do dyspozycji prawie 7000 jachtów na wszystkich akwenach świata. Stawiamy na celowość i jakość działań, aktywne formy, naukę przez doświadczenie, zadowolenie uczestników i jasne obiektywne rezultaty. Zapewniamy profesjonalizm poparty wieloletnim doświadczeniem, niezapomniane wrażenia, silne emocje, zabawę i stale podniesiony poziom adrenaliny na najpiękniejszych i najciekawczych akwenach

 

OGÓLNE INFORMACJE O KRAJU:

położenie: państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim. Graniczy z Francją, Szwajcarią, Austrią i Słowenią. Wewnątrz terytorium Włoch znajdują się dwie enklawy: San Marino i Watykan.

stolica: Rzym

powierzchnia: 301 230 km2

ludność: ok 59 mln mieszkańców

waluta: euro

język: włoski

strefa czasowa: UTC +1 zima, UTC + 2 lato

religia: katolicyzm

wiza: do 90 dni pobytu nie potrzebna wiza, potrzebny paszport lub dowód osobisty

szczepienia: zalecane- błonica, tężec, WZW B

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Włoskiej

Włochy, Rzym, Via Pietro Paolo Rubens, 20, 00197

Tel.: +39 06 362 04 300 Tel.: +39 335 599 52 12 Tel.: +39 06 362 04 204 Tel. dyżurny: +39 06 362 04 200 Faks: +39 06 321 78 95 Faks: +39 06 362 04 322

rzym.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.rzym.msz.gov.pl

Wydział Konsularny Ambasady mieści się w odrębnym budynku przy ulicy Via San Valentino, 12, 00197 Roma. Telefon dyżurny po godzinach pracy: +39 335 599 52 12

Wyślij zapytanie.
Skontaktujemy się z Tobą

Alternatywne wyprawy

 • Brak ofert spejniających podane kryteria.
Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home