0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Albania

Albania

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Albania nie należy do popularnych kierunków turystycznych, a szkoda bo jest to kraj, który ma wiele do zaoferowania turystom. Oczywiście nie jest to kierunek turystyczny dla każdego, ponieważ daleko mu jeszcze do nowoczesnych europejskich kurortów. Nie rzadko Albania pełna jest brudu, kurzu, biedy, bałaganu, niedokończonych budowli, dziurawych dróg oraz śmieci na plaży. Z drugiej strony kraj ten oferuje też piękne góry, ciepłe morze, piękne plaże i ciekawe zabytki. Jest to kraj kontrastów. Z jednej strony znajdziemy miejsca, które odpychają, a z drugiej takie, które zapierają dech w piersiach. Wybierając się do Albanii warto pamiętać o dwóch stronach, które będziemy mieli okazję poznać, nie tylko tą pełną uroku ale również tą pełną mankamentów.

Do miejsc, które na pewno trzeba odwiedzić należy stolica kraju Tirana. Jest to dość młode miasto, które również jest najbardziej zaludnionym miastem Albanii. Za sprawą pełnienia funkcji stolicy jest to najważniejsze polityczne i gospodarcze centrum kraju. Miejsca, które warto tam zobaczyć to Plac Skanderbega, Wieża Zegarowa, meczet Ethem Beja, Narodowe Muzeum Historyczne, Narodowy Teatr Opery i Baletu, Biblioteka Narodowa, pomnik narodowego bohatera Gjergj Kastrioti Skenderbeu. Niedaleko od centrum warto też odwiedzić Park Młodzieży a w nim wielką restaurację z fontannami. Miasto ciągle się rozwija i unowocześnia dościgając wyglądem inne europejskie metropolie.

Drugim co do wielkości miastem Albanii jest miasto Durres. Miasto jest umiejscowione na wybrzeżu Adriatyku, w związku z czym jest również ważnym dużym portem oraz stocznią. Pomimo faktu, że nie jest największą metropolią Albanii, Durres należy do grona najstarszych miast europejskich. W czasach Imperium Rzymskiego miasto było ważnym ośrodkiem handlowym oraz głównym portem morskim na wschodnim wybrzeżu Adriatyku. W średniowieczu natomiast miasto było podbijane przez wiele różnych państw z całej Europy. W mieście warto odwiedzić muzeum archeologiczne, Centrum Kultury z teatrem Aleksandra Moisiu, Muzeum Historii, dom rodzinny Aleksandra Moisiu.

Elbasan to miejsce znajdujące się nad rzeką Shkumbin, które jest centrum handlowym kraju. W mieście warto zobaczyć twierdzę z IV wieku, plac w centrum miasta z pomnikiem Usta Isufa Myzyri, lokalnego artysty. W okół placu możemy zobaczyć XVII – wieczne uliczki i domy mieszkalne. Następnym interesującym zabytkiem jest wieża zegarowa, wybudowana z kamienia setki lat temu. Warto zobaczyć również najstarszy w mieście Meczet Królewski z 1492 roku oraz klasztor św. Jana z XIV wieku, katedra Albańskiej Autokefalicznej Cerkwi Prawosławnej p. w. Najświętszej Marii.

Miasto Szkodra jest położone nad brzegiem jeziora o tej samej nazwie, które jest największym jeziorem na Bałkanach. Miasto należy do najstarszych w Albanii. Pierwsze ślady osadnictwa sięgają 4 wieku p.n.e. Oprócz niewątpliwej wartości historycznej tego miejsca, Szkodra to również centrum edukacji, kultury i handlu. Niegdyś miasto było bardzo zaniedbywane ale obecnie jest w rozkwicie. Jest to również miejsce niezwykłe pod względem religijności. Z jednej strony jest to albańskie centrum katolicyzmu, z drugiej zaś znajdziemy tam wyznawców wszystkich religii występujących w Albanii. Miasto jest dobrym przykładem tolerancji między religiami. Do największych atrakcji miasta zaliczyć możemy zamek Rozafa, który znajduje się u zbiegu rzek Bunes, Drin i Kir. U podnóża góry na której został wzniesiony zamek, znajduje się jeden z największych meczetów w Albanii – Meczet Ołowiany.

Miasto Vlora oferuje przyjezdnym piaszczyste plaże z łagodnym brzegiem oraz plaże kamieniste z głęboką wodą od samego początku. Charakterystyczną częścią miasta jest długa i szeroka aleja palmowa, wzdłuż której mieści się większość hoteli i restauracji miasta. W czasach starożytnych miasto było jednym z największych ośrodków gospodarczych regionu oraz największym centrum chrześcijaństwa. Niedaleko Vlory znajduje się urocza Riwiera Albańska. Miejsce to jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc przez Albańczyków, ze względu na przejrzystą, błękitną wodę, piaszczysto-kamienistą plażę oraz prawie zawsze niezawodną pogodę.

Gjirokaster to miasto w południowej Albanii. Jest to miasto muzeum, ze względu na ciągle zamieszkiwane stare kamienne domki starówki. Miasto zostało również wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest również nazywane „Miastem Tysiąca Schodów”, ze względu na liczne strome uliczki. Nad miastem znajduje się stara, średniowieczna twierdza, a w niej muzeum Narodowe Broni. Z zamku można przyjrzeć się miastu oraz okolicy. Dość specyficzna jest zabudowa miasta ze względu na fakt, iż zostało ono wzniesione na wzgórzu. Budynki mieszkalne mają formę średniowiecznych wież, połączonych ze sobą w zespół. Gjirokastra to również rodzinne miasto pisarza albańskiego Ismaila Kadare oraz albańskiego dyktatora Envera Hodży. Dom jego urodzenia został odrestaurowany i obecnie jest udostępniony zwiedzającym.

Miasto Pogrades znajduje się w południowo-wschodnie części kraju przy jeziorze Ohryd, które jest najgłębszym jeziorem na Bałkanach. Jest to piękne miasto ze starożytną historią. Miasto jest jednym z częściej wybieranych ośrodków turystycznych w Albanii. Miejsce to cechuje łagodny klimat, malownicze krajobrazy oraz dużo propozycji spędzania wolnego czasu np. pływanie, wędkarstwo czy też sporty wodne. Jezioro Ohryd oraz jego okolice jak również okolice wypływającej z jeziora rzeki Drilon są miejscem zamieszkania wielu rzadkich gatunków zwierząt, ptaków oraz przepięknej roślinności.

Saranda to niewielkie miasto na południowym krańcu Albanii, naprzeciwko wyspy Korfu oraz niedaleko od granicy Grecji. Miasto należy do najczęściej odwiedzanych miast Albanii. Miejsce może się poszczycić przyjaznym klimatem, średnio 290 słonecznych dni w roku, temperatury rzadko przekraczają 30 st. Do miejscowych atrakcji należy zamek Lekursi, klasztor 40 Świętych, klasztor św. Jerzego, ruiny starożytnego miasta w Finiq, zameczek Ali Paszy we wsi Vrine, kościół bizantyjski św. Mikołaja we wsi Mesopotam, malownicze jeziorko zwane „ Niebieskie Oko” oraz przepiękne miejsce do wypoczynku plaże Ksamil.

Berat należy do najpiękniejszych miast na Bałkanach. Znajduje się w środkowej Albanii nad rzeką Osum. Z uwagi na charakterystyczną zabudowę na wzgórzach miasto zwane jest „miastem tysiąca okien”. Pod względem architektury, kultury i historii jest to jedno z najbardziej atrakcyjnych miast Albanii. Berat ma swoje miejsce u podnóża góry Tomorri na prawym brzegu rzeki Osum. Jest to niesamowite miasto o tureckim charakterze z wieloma oryginalnymi zachowanymi budynkami z tamtego okresu. Fragment starego miasta zabudowany jest domami jeden przy drugim, na wzgórzu co jest powodem nazywania tego miejsca „ miastem tysiąca okien”. Na terenie zamku w historycznych budowlach, wciąż mieszkają ludzie, którzy oprowadzają turystów po twierdzy oraz sprzedają pamiątki. Na szczycie wzgórza znajduje się cytadela i dawna dzielnica chrześcijańska, tarasy na zboczach tworzą dzielnicę Mangalemi, natomiast dolina rzeki Osum stanowi nowe miasto. W mieście warto również zobaczyć muzeum słynnego malarza ikon z XVI w. Onufrego.

Kruja to małe miasto znajdujące się na zboczu góry o tej samej nazwie, które posiada bogatą historię. Miasto zostało założone przez albańskiego bohatera narodowego Skanderbega, a zamek na wzgórzu miasta jest symbolem średniowiecznych walk Albańczyków. Kiedyś miasto nazywało się Arberia, skąd wywodzi się obecna nazwa państwa Albania. W Kruji zachwyt wzbudza pięknie położona budowla warowna, a w niej muzeum Skanerbega.

Butrint to niewielkie miasto, które zachwyca swoim wyglądem. Miasteczko jest zadbane, otoczone parkiem narodowym. W 1992 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W początkach swego istnienia Butrint był kolonią grecką, potem rzymską oraz bizantyjską. W dzisiejszych czasach możemy podziwiać pozostałości wszystkich okresów istnienia miasta. Do miejsc szczególnie wartych uwagi zaliczyć możemy starożytny amfiteatr z III wieku p.n.e., ruiny domów i baptysterium z VII wieku, ruiny łaźni rzymskich i kaplicy z V wieku oraz pozostałości XIV zamku weneckiego.

położenie: państwo znajduje się w południowo-wschodniej Europie na Bałkanach. Kraj na zachodzie ma dostęp do Morza Adriatyckiego, a na południowym zachodzie do Morza Jońskiego. Od Włoch oddziela ją cieśnina Otranto o szerokości ok. 72 km. Łączna długość granic lądowych wynosi 720 km, natomiast wybrzeża morskiego – 362 km. Graniczy z Grecją, Czarnogórą, Macedonią, Serbią/Kosowem.

stolica: Tirana

powierzchnia: 28 748 km2

ludność: ok. 2,8 mln mieszkańców

waluta: lek

język: albański

strefa czasowa: UTC +1 – zima, UTC +2 - lato

religia: islam

wiza: nie potrzebna wiza do 90 dni pobytu/ potrzebny paszport lub dowód osobisty

szczepienia: zalecane – błonica, tężec, WZW A i WZW B

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Albanii

Albania, Tirana, Rruga e Durresit 123,

Tel.: +355 4 4510020 Te. Dyżurny: +355 694022011

Faks: +355 4 2233364

tirana.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.tirana.msz.gov.pl


 

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home