0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Słowacja

Słowacja

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Wycieczki na Słowację

Ten graniczący z Polską kraj jest idealnym miejscem dla miłośników zamkowych ruin oraz wysokich Tatr, w których, w przeciwieństwie do tych po polskiej stronie, nie ma tłoku. Przystępne ceny i podobny do naszego język, wiele atrakcji na dosyć niewielkim terenie i smaczne jedzenie oraz bezpieczeństwo to dodatkowe atuty Słowacji jako kraju niezwykle atrakcyjnego turystycznie.

 

Ciekawe miejsca na Słowacji

Słowacja to przede wszystkim góry i zamki. Z niektórych pozostały tylko ruiny, ale i tak zapierają dech w piersiach, zwłaszcza, gdy można wdrapać się na wieżę, z której rozpościera się widok na okolicę. Takim miejscem jest perła średniowiecznej architektury, czyli Zamek Spiski. Jego mury zaczęły powstawać w XII wieku na wzgórzu, na wysokości 634 m n.p.m. Zamek był administracyjną stolicą Spiszu i obronną twierdzą, dzisiaj wraz z innymi ruinami, które znajdują się w Kotlinie Spiskiej, jest na liście UNESCO. Oprócz oglądania ruin, można zobaczyć także niewielką wystawę historyczną, prezentującą średniowieczną broń.

Komu zamków za mało, może zobaczyć ruiny zamku Devin w Bratysławie. Położone są na skale, w miejscu, w którym rzeka Morawy wpływa do Dunaju. Na zamku znajduje się Muzeum Miasta Bratysławy.

Ponieważ słowackie Tatry przyciągają zarówno letnich piechurów, jak i zimowych narciarzy, zawsze warto zobaczyć Szczyrbskie Jezioro, które znajduje się na wysokości 1346 m n.p.m. To jedno z najpopularniejszych miejsc wędrówek, dlatego w okolicy znaleźć można nocleg w pensjonatach i hotelach, jest także skocznia narciarska. Nie można jednak po jeziorze pływać. Warto jednak podziwiać jego piękno z którejś z ustawionych ławeczek.

 

Zabytki na Słowacji

Oprócz ruin zamku, Słowacja może poszczycić się dużym i nowoczesnym miastem, jakim jest Bratysława. To jedyne miasto na świecie, które graniczy z dwoma państwami: Austrią i Węgrami. Jest siedzibą władz państwowych i stanowi centrum życia politycznego, gospodarczego, społecznego i kulturalnego. Oprócz atrakcyjnej zabudowy i gwarnego życia, oferuje także dużo atrakcji na poziomie zabytków. Między innymi Katedrę św. Marcina, najważniejszy, ale też największy kościół na Słowacji. Przez 300 lat to tutaj koronowane były najważniejsze głowy węgierskich monarchów. Poza tym jest XIV-wieczna Brama Michalska, czyli jedyna zachowana brama miejska w Bratysławie. Biała brama posiada 51-metrową wieżę z czterema tarczami zegarowymi i cebulastym hełmem. Stojąc pod nią, można dojrzeć na jej szczycie rzeźbę Michała Archanioła, którą stworzono w XVIII wieku.

Ważnym miejscem dla mieszkańców Bratysławy, jak i turystów jest Kościół św. Elżbiety, zwany też Niebieskim kościółkiem, bo taki kolor mają jego zewnętrzne ściany. Ale wyróżnia się też nietypowym kształtem i eliptyczną wieżą o wysokości prawie 37 metrów. Kościół powstał na początku XX wieku. Warto zwrócić uwagę na ciekawe formy ceramiczne, neoromańskie filary z elementami orientalnymi czy mozaikę nad głównym wejściem. A wychodząc z kościoła można podejść do ulicy Grösslingovej, na której znajdują się secesyjne budynki gimnazjum.

Inne zabytki, które trzeba zobaczyć będąc w Bratysławie to:

 • Zamek Bratysławski z XIV–XV wiek. To najważniejszy obiekt na starówce oraz jedna z głównych atrakcji Słowacji. Stoi na wzgórzu o wysokości 262 m n.p.m., w pobliżu Dunaju.
 • gotycki kościół franciszkański Zwiastowania Pana z 1297 roku;
 • barokowy kościół (obecnie cerkiew prawosławna) św. Mikołaja z 1661 roku;
 • barokowy kościół Trynitarzy;
 • gotycki ratusz;
 • Hlavné námestie (rynek) z XVI-wieczną studnią, otoczony zabytkowymi budynkami;
 • Uniwersytet Bratysławski
 • klasycystyczny pałac prymasowski z 1781 roku;
 • barokowy letni pałac arcybiskupi;
 • Pałac Grassalkovicha – obecnie siedziba prezydenta Słowacji;
 • eklektyczny Słowacki Teatr Narodowy wybudowany w 1886 roku;
 • „Wąski dom”;
 • Nový most (Nowy Most);
 • Starý most (Stary Most);
 • Synagoga z 1926 roku.

 

Pogoda na Słowacji

Pogoda na Słowacji niewiele różni się od tej na południu naszego kraju. Lata są jednak upalne, a mieszkańcom często dokucza susza. Zimy jednak są bardziej śnieżne. Sezon narciarski trwa od grudnia do marca, a typowe zwiedzanie zabytków dobrze jest rozpocząć wiosną lub jesienią, kiedy upały nie są dokuczliwe i nie ma dużo turystów.

 

Ile kosztuje wycieczka na Słowację?

Słowacja, dzięki temu, że jest blisko, nie jest krajem drogim i niedostępnym. Pięciodniowy pobyt na Słowacji, ze zwiedzaniem najważniejszych zabytków, kosztuje już od 2000 zł

 

Słowacja

położenie: państwo śródlądowe w Europie Środkowej. Graniczy z Austrią, Polską, Czechami, Ukrainą oraz Węgrami

stolica: Bratysława

powierzchnia: 49 035 km2

ludność: ok. 5 mln mieszkańców

waluta: euro

język: słowacki

religia: katolicyzm

strefa czasowa: UTC +1 – zima; UTC +2 - lato

wiza: nie potrzebna do 90 dni pobytu; potrzebny paszport/dowód osobisty

szczepienia: brak obowiązkowych szczepień; zalecane – błonica, tężec, WZW A i WZW B

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Słowackiej

Słowacja, Bratysława, Hummelova 4, 814 91

Tel.: +421 2 59490211 Tel. dyżurny: +42 911133853

bratyslawa.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.bratyslawa.msz.gov.pl

 

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home