0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Syberia Rosja

Syberia Rosja

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Wycieczki na Syberię

Rosyjski region Syberia uznawany jest za jeden z najciekawszych na ziemi. To teren tak rozległy, że przebiega przez niego kilka stref klimatycznych i czasowych, a jednocześnie zaludnienie jest niezwykle małe. To ogromne przestrzenie, leśna głusza i pojedyncze osady. Większość dużych miast syberyjskich położona jest na południu regionu. Syberia to źródło surowców mineralnych, ale też cel wielu wyjazdów turystów z różnych stron świata, zwłaszcza tych, którzy lubią mierzyć się z siłami natury i własnymi słabościami.

 

Ciekawe miejsca na Syberii

Jezioro Bajkał to jedno z najsłynniejszych jezior na świecie - najgłębsze i największe jezioro na Syberii. Ma długość 640 km i 80 km szerokości, a jego wiek to około 25 mln lat. Bajkał to przede wszystkim unikalne gatunki flory i fauny, między innymi można zobaczyć tutaj nerpę, czyli słodkowodną fokę. Zimą jezioro jest skute lodem i jeżdżą po nim nawet autobusy, latem pływają po nim statki. Dodatkową atrakcją są okalające jezioro góry oraz znajdująca się na jeziorze wyspa Olchon, długa na 70 km.

 

Zabytki na Syberii

Jeśli mowa o zabytkach Rosji, to trzeba odwiedzić Irkuck. Przede wszystkim chodzi o starówkę, którą odbudowano w 1879 roku po wielkim pożarze. Są tutaj jeszcze ulice Marksa czy Dzierżyńskiego, a w domach, które przebudowywane są tak, jak sobie wymyślą mieszkańcy, wciąż można podziwiać chińską porcelanę czy bogato zdobione meble, dywany perskie. Piękne są także cerkwie, chociaż ucierpiały one w czasach komunizmu. Warto jednak zobaczyć cerkiew Kriestowozdwiżeńską ze względu na złocony ikonostas, freski i oryginalny wystrój oraz Znamienski katedralny sobór, gdzie na cmentarzu są nagrobki z XIX wieku.

Inną ciekawostką może być zacumowany na Jeziorze Bajkał, w dzielnicy Sołniecznyj, lodołamacz Angara z wystawą okolicznościową oraz oryginalnym wyposażeniem. Warte zobaczenia jest też:

 • Muzeum cerkwi prawosławnej w cerkwi Spasskaja
 • Muzeum przyrodnicze
 • Muzeum historyczne
 • Muzeum mineralogiczne na Politechnice Irkuckiej
 • nabrzeże Angary z bulwarami i rzecznym tramwajem.

Jednak największym miastem Syberii jest Władywostok, miasto położone na końcu świata… nad Morzem Japońskim, aż 9259 km od Moskwy. Aby dotrzeć do niego z Moskwy, trzeba jechać koleją transsyberyjską 7 dni. Władywostok nazywany jest rosyjskim San Francisco ze względu na malownicze położenie. Jednak miasto to przede wszystkim port oraz chińskie bary z jedzeniem, a życie miasta skupia się na ulicy Swietłańskiej i Alieuckiej, gdzie jest najwięcej hoteli, dobrych restauracji i sklepów. Zwiedzanie jednak warto zacząć od Dworca Kolejowego z 1912 r. Ciekawy jest styl dworca i bogate malowidła, a także parowa lokomotywa stale stojąca na drugim peronie. Nieopodal jest Dworzec Morski i pomnik Lenina oraz Plac Rewolucjonistów z pomnikiem Bojowników o Sowiecką Władzę na Dalekim Wschodzie.

W mieście warto też zobaczyć:

 • Muzeum okręt podwodny S-56,
 • Muzeum krajoznawcze im. Arsienjewa, przedstawiające przyrodę Kraju Nadmorskiego,
 • Muzeum Fortecy Władywostockiej,
 • Muzeum Wojsk Ochrony Pogranicza,
 • Kolejkę linowo-terenową wiodącą na wzgórza, gdzie można obejrzeć całą panoramę miasta.
 • Oceanarium
 • Pomnik admirała Stiepana Makarowa.

 

Pogoda na Syberii

Syberia należy do najchłodniejszych regionów Rosji. Opady zimą są niewielkie i pojawiają się tylko jako śnieg, ale zimy są bardzo mroźne i bardzo długie. Lata są krótkie, ale słoneczne i ciepłe. W mieście Wierchojańsk, które jest jednym z najzimniejszych miejsc na świecie, średnia temperatura roczna wynosi -17°C, w styczniu spada do -50°C, chociaż rekordem jest  -67,8°C.

Sezon letnich wyjazdów na Syberię trwa od końca czerwca do połowy września, jednak najlepszą porą jest przełom lipca i sierpnia. Zimowe wycieczki nad Jezioro Bajkał najlepiej planować od końca stycznia do końca marca, kiedy zamarznięta jest cała powierzchnia jeziora.

 

Federacja Rosyjska

położenie: państwo rozciągające się od wschodniej Europy poprzez północną część Azji po Ocean Spokojny

stolica: Moskwa

powierzchnia: 17 075 400 km/kw

ludność: 144 192 450

waluta: rubel

język: rosyjski

strefa czasowa: UTC +3 do +12

religia: prawosławie

wiza: móc wyjechać do Rosji musimy posiadać wizę

szczepienia: Przed wyjazdem zaleca się sprawdzenie kalendarza szczepień

ambasada: Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej

664003 Irkuck, ul.Suche-Batora 18

Tel. +7 3952 288-010

Fax. +7 3952 288-012

e-mail: irkuck.kg.sekretariat@msz.gov.pl

 

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home