0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Malediwy

Malediwy

Sprawdź ceny motywacyjnych wycieczek integracyjnych dla firm. Zapewniamy aktywny wypoczynek dla każdego!

10, 20, 50
Wyników:
Sortuj wg:
Znaleziono: (0)

Polecane podróże

Wycieczki na Malediwy

Malediwy to kraj muzułmański, położony około 500 km na południowy zachód od Indii. Cały archipelag Malediwów, który znajduje się prawie na środku Oceanu Indyjskiego składa się z 1200 wysp większych i małych wysepek. Wyspy wystają z oceanu na wysokość około 2 metrów, dlatego klimatolodzy alarmują, że wraz z ocieplaniem się klimatu mogą zostać w przyszłości całkowicie zalane…. Na razie jednak turyści przylatują na wyspy przede wszystkim po to, by nurkować i opalać się. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze można to robić w skąpym stroju kąpielowym.

 

Ciekawe miejsca na Malediwach

Malediwy to przede wszystkim białe, piaszczyste plaże, zielone palmy i turkusowo-niebieski ocean. Takie walory przyrodnicze sprawiają, że można tutaj do woli nurkować, kąpać się, żeglować, uprawiać snorkeling i windsurfing czy leżeć na plaży. Głównymi ośrodkami turystycznymi są między innymi: 

 • Atol Baa, luksusowy region turystyczny oddalony jest od stolicy, Male, o 110 km. Panuje tutaj spokój, a turyści oddają się nurkowaniu,
   
 • Atol Ari jest nieco mniejszy i dzieli się na część północną i południową, obejmuje około setkę wysepek. Panują tutaj idealne warunki do nurkowania i snorkelingu, a szczęściarze mogą natrafić na piękne wraki statków czy ławice ryb.
   
 • Atol Addu, które położone są na wyspach tworzących krzyż słynie z mostów, które łączą poszczególne wysepki. Czas spędzają tutaj przede wszystkim miłośnicy nurkowania,
   
 • Atol Male znajduje się 10 minut drogi statkiem od międzynarodowego lotniska w Male. Na wyspie znajduje się świetna baza sportowa, łącznie z centrum nurkowym. Na lagunie można korzystać z nart wodnych oraz windsurfingu,
   
 • Atol Lhaviyani przyciąga nurków, którzy chcą podziwiać turkusowe laguny, gdzie w przezroczystej wodzie widać rośliny i morskie zwierzęta. Plaży z białym piaskiem ciągną się przez 3 km.
   
 • Atol Rasdu położony jest w odległości 8 km od Atolu Ari. Nurkując można zobaczyć wiele zagrożonych gatunków ryb i wodnych zwierząt.

Ciekawym miejscem noclegowym, chociaż bardzo luksusowymi, może być podwodny hotel Conrad Maldives Rangali. Nie tylko pozwala na spanie w podwodnej sypialni, ale też na zjedzenie posiłku w zanurzonej szesnaście metrów pod wodą restauracji, w której można spróbować potraw lokalnych, jak i z kuchni europejskiej. Jedząc można podziwiać rafę koralową. Subsix at Niyama z kolei to pierwszy na świecie podwodny klub, w którym można potańczyć albo zrelaksować pod powierzchnią Oceanu Indyjskiego.

 

Zabytki na Malediwach

Chociaż większość osób odwiedzających Malediwy marzy o tym, by usiąść na piasku albo zanurkować w turkusowej wodzie, to warto także odwiedzić Male - stolicę kraju, siedzibę rządu, ale też ośrodek kulturalny i handlowy. Male zajmuje całą wyspę i przeciwieństwie do innych wysepek jest miejscem gwarnym i gęsto zaludnionym. Gdy zaś chodzi o zabytki, to szczyci się meczetem The Grand Friday Mosque - największym w całym kraju. Obok meczetu znajduje się minaret, a w centrum Male Pałac Prezydencki i Muzeum Narodowe, które przybliża historię kraju. To także raj dla osób, które uwielbiają zakupy: całe Male to olbrzymi wybór sklepów z różnymi towarami oraz targi ze świeżymi warzywami, owocami czy rybami, które codziennie są świeże.

 

Pogoda na Malediwach

Najlepszym okresem na podróżowanie po Malediwach są miesiące między grudniem a kwietniem, kiedy nie pada deszcz. Pora deszczowa zaczyna się w maju. Średnie temperatury w ciągu dnia, niezależnie od miesiąca, wynoszą od 30 °C do 32 °C. W nocy temperatura spada do 24 °C - 27 °C. Temperatura wody w rejonie Malediwów wynosi około 27°C, także niezależnie od miesiąca w roku. Do tego zawsze lekko wieje wiatr od strony oceanu, więc przebywanie na plażach jest niezwykle przyjemne.

 

Republika Malediwów

położenie: położone na Oceanie Indyjskim, ok. 500 km na południowy zachód od południowego krańca Indii.

stolica: Male

powierzchnia: 300 km/kw

ludność: 396 334

waluta: Rupia malediwska

język: malediwski z własnym, unikalnym alfabetem

strefa czasowa: UTC +5;

religia: islam

wiza:  Każdy turysta otrzymuje wizę ważną przez 30 dni bez wnoszenia opłat

szczepienia: zalecane szczepienia ochronne: błonica, tężec, poliomielitis, odra, dur brzuszny, WZW A, B.

ambasada: Brak polskiej placówki dyplomatycznej. Ambasador RP w New Delhi (Indie) akredytowany jest również na Malediwach.

Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home