City Tour
Wyjazdy, których głównym celem jest zwiedzania miasta. Najczęściej są to jakieś stolice krajów lub po prostu miasta słynące ze swoich atrakcji turystycznych.
Japonia,Tokio – największe miasto świata
Niegdyś niewielka osada rybacka, dzisiaj tętniące życiem miasto o tysiącu barw. Tokio może poszczycić się także tytułem największego miasta na całej kuli ziemskiej. Położone nad Oceanem Spokojnym, na największej z japońskich wysp Honsiu miasto, ukazuje nam swoje dwa oblicza. Z jednej strony harmonijna tradycja japońska, z drugiej strony wszechogarniająca nowoczesność. Jeżeli chcesz spróbować sake, potrenować sumo, czy też przemierzyć ulice Tokio na rowerze, ta oferta wpasuje się w Twoje oczekiwania.
- Rekomendowane terminy
- sty3° -4°
- lut5° -3°
- mar9° 1°
- kwi15° 6°
- maj21° 11°
- cze26° 17°
- lip29° 20°
- sie28° 19°
- wrz24° 15°
- paź18° 9°
- lis12° 4°
- gru6° -1°
-
a
Dzień 1 – Wylot z Warszawy
Lecimy z lotniska w Warszawie do Tokio. Na trasie czeka nas jedna przesiadka.
-
b
Dzień 2 – Witamy w Tokio
Po wylądowaniu w Tokio meldujemy się w hotelu, wrzucimy coś na ruszt i udajemy się na zasłużony krótki odpoczynek. Zwiedzanie zaczynamy od Muzeum Edo, w którym znajduje się XVIII-wieczna Shitamachi, czyli replika historycznego centrum. Następnie zobaczymy Rainbow Bridge (Tęczowy Most), który jest jedną z największych nowoczesnych atrakcji turystycznych Tokio. Most łączy sztuczną wyspę Odaiba z portem w Shibuya. Wędrują cpo mieście z pewnością nabierzemy apetytu na orientalny obiad. Wieczorem powrót do hotelu i kolacja.
-
c
Dzień 3 – Wsiadamy na rowery
Po śniadaniu czeka nas dużo aktywności. W tętniącej życiem metropolii spotkamy bardzo dobrze rozwiniętą sieć tras rowerowych a mieszkańcy uwielbiają korzystać z tego środka transportu. Biegnące przez niezliczoną ilość miejsc atrakcyjnych turystycznie, ale także relaksujących i wprawiających w błogi nastrój. Tak więc wsiadamy na rower i do zwiedzania! Na naszej drodze znajdzie się między innymi stara część Tokio: Asakusa i Ueno. W międzyczasie zatrzymamy się w jednej z tokijskich restauracji, by skosztować pysznego jedzenia i nabrać siły na więcej. Wieczorem wrócimy do hotelu by zjeść kolację i odpocząć, po wysiłku.
-
d
Dzień 4 – Szlakiem japońskich świątyń
Po śniadaniu czeka nas zwiedzanie licznych w tym miejscu świątyń. Zobaczymy Świątynię Sinto - Szram Hie z XV wieku, Świątynię Kiyomizu-do z 1631 roku oraz Tomioka Hachimangu - świątynię sintoistyczną. Zjemy też obiad, by mieć siłę na dalsze zwiedzanie. Wieczorem wjedziemy windą na sam szczyt jednego z najwyższych drapaczy chmur, by podziwiać panoramę miasta. Tokyo Midtown to wieżowiec położony w dzielnicy Minato o wysokości 248 m. Budynek otwarto w 2007, posiada 54 kondygnacje. Następnie na kolacji spróbujemy słynnej sake - wywodzącego się z Japonii napoju alkoholowego produkowanego z ryżu.
-
e
Dzień 5 – Trochę nowoczesności
Po śniadaniu ruszamy w miasto. Tego dnia zwiedzać będziemy nową część Tokio. Na celowniku mamy dzielnicę Harajuku oraz Shinjuku. Poza tym Ginza - modna dzielnica handlowa i jedną z najdroższych w Tokio. Znajduje się tam wiele markowych domów towarowych (np. Mitsukoshi, Matsuya), butików, restauracji i kawiarni. W jednej z nich zatrzymamy się na obiad. Zajrzymy też do niezwykłego i pięknego miejsca, jakim jest Park Ueno - park z tysiącem drzew wiśniowych. W porze kwitnienia wiśni - na przełomie marca i kwietnia przychodzą tu prawdziwe tłumy. Słynne hanami - oglądanie kwiatów - ma przede wszystkim charakter towarzyski. Ludzie siadają na kartonach lub na grubej folii, w gronie rodziny, znajomych ze szkoły lub pracy i upajają się rozmowami, smakując przy tym różne specjały. Wieczorem coś dla odprężenia i zapoznania się z Japońską sztuką, czyli wizyta w Narodowym Teatrze No. Zobaczymy tam na żywo teatr Kabuki. Po powrocie do hotelu kolacja i odpoczynek.
-
f
Dzień 6 – Trening sumo
Po śniadaniu czeka nas spora dawka adrenaliny. Sumo, czyli japoński sport narodowy kojarzy nam się raczej ze słusznej postury zawodnikami walczącymi na ringu. Czemu by jednak nie spróbować i przekonać się w praktyce, na czym tak naprawdę polega walka. Tego dnia będziemy mieli okazję poczuć się jak prawdziwi wojownicy. Poznamy prastarą japońską tradycję walk sumo. Staniemy twarzą w twarz z przeciwnikiem na japońskiej beya (stajni sumo) w Tokyo. W godzinach popołudniowych zjemy obiad, a później przewidziany jest czas wolny. Wieczorem nocleg i pożegnalna kolacja w hotelu.
-
g
Dzień 7 – Polska wzywa...czyli czas jechać do domu
Po śniadaniu wymeldowanie z hotelu. Potem wyruszamy na lotnisko. Wracamy do Polski.
Wyjazd integracyjny Japonia - Tokio
Tokio to stolica Japonii położona nad Oceanem Spokojnym na Honsiu – największej z Wysp Japońskich. Główny ośrodek największego zespołu miejskiego świata, który wraz z Jokohamą, Kawasaki, Saitamą i innymi miastami nad zatoką, skupia ponad 30 mln mieszkańców. Tokio dzieli się na 23 okręgi specjalne (dzielnice), 26 dużych miast, 5 mniejszych miast i 8 miasteczek. Stolica Japonii jest miejscem niezwykle atrakcyjnym turystycznie. Widać tu idealne połączenie nowoczesności z tradycją. Pnące się aż do samego nieba drapacze chmur rozbudzą naszą wyobraźnię, a otoczone zielenią ogrody i mistyczne świątynie wprawią w nastrój błogiego spokoju. Jeden dzień poświęcony będzie zwiedzaniu miasta popularnym w Japonii środkiem transportu – rowerem. W Tokio bez problemu można wynająć rower, co ułatwia przemieszczanie się. Bardzo dobrze rozwinięta jest sieć ścieżek rowerowych i parkingi dla rowerów.
Koniecznym elementem japońskiego życia kulturalnego jest TEATR KABUKI – jeden z rodzajów tradycyjnego teatru japońskiego, wywodzący się z XVII wieku. Teatr kabuki jest znany z bogatej oprawy przedstawień, silnej ekspresji i wyszukanej charakteryzacji aktorów. W 2005 roku został ogłoszony Arcydziełem Ustnego i Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości a w 2008 roku wpisany na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Scena kabuki posiada przedłużenie zwane hanamichi. Jest to pomost wchodzący w widownię, za pomocą którego rozgrywane są wejścia i wyjścia bohaterów. Sceny i teatry kabuki stopniowo stają się coraz bardziej wyrafinowane technologicznie. Innowacje takie jak obrotowa scena i zapadnie, wprowadzone w XVIII wieku, znacznie wzbogaciły inscenizację sztuk kabuki. W kabuki, podobnie jak w niektórych innych rodzajach japońskiej sztuki scenicznej, sceneria zmienia się niekiedy podczas trwania sceny, z aktorami pozostającymi na scenie i przy podniesionej kurtynie. Obsługa wchodzi na scenę, dodając i usuwając rekwizyty, tła i inne elementy scenerii. Członkowie obsługi, zawsze ubrani całkowicie na czarno, tradycyjnie są uważani za "niewidzialnych".
Podczas naszego wyjazdu zapoznamy sie także z innym japońskiem symbolem - SUMO. Jest to tutaj sport narodowy znany od początku VIII wieku. Stylem walki przypomina zapasy. W dosłownym tłumaczeniu "sumo" oznacza szybkie przeciwdziałanie uderzeniom przeciwnika. Walka odbywa się na dohyo, podwyższonym ringu wykonanym z mieszaniny gliny i piasku. Walka polega na wypchnięciu przeciwnika poza pole walki (tawara) lub przewróceniu go za pomocą odpowiednich rzutów, pchnięć i uderzeń ciałem. Przed rozpoczęciem pojedynku zawodnicy - posiadający dużą masę ciała, nawet ponad 150 kg - rzucają przed siebie garść soli, aby oczyścić arenę i następnie wykonują tzw. shiko. Czynność ta polega na przenoszeniu ciężaru ciała z nogi na nogę, podnoszeniu ich kolejno w górę i opuszczaniu z mocnym uderzeniem w podłoże. Robią to, aby przepędzić złe moce. Następnie wchodzą do środka kręgu, kłaniają się i przyjmując pozycję kucną wykonują chirochozu - rytuał oczyszczania rąk.
stolica: Tokio
powierzchnia: 377 834 km2
ludność: ok. 127 mln mieszkańców
waluta: jen
język: japoński
strefa czasowa: UTC +9
religia: buddyzm, shinto
wiza: nie wymagana wiza do 90 dni pobytu/ paszport
szczepienia: zalecane – błonica, tężec, japońskie zapalenie mózgu, WZW B
Ambasada Rzeczypospolitej Poslkiej w Japonii
Japonia, Tokio, 2-13-5 Mita, Meguro-ku, 153-0062
Tel.:+813 57947020 Tel.:+813 57947040 w godzinach pracy
Tel. dyżurny: + 81 08046107020 Faks:+813 57947024
tokio.amb.sekretariat@msz.gov.pl
www.tokio.msz.gov.pl
.