0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
City Tour

City Tour

Wyjazdy, których głównym celem jest zwiedzania miasta. Najczęściej są to jakieś stolice krajów lub po prostu miasta słynące ze swoich atrakcji turystycznych.

Japonia,Tokio – największe miasto świata

 • Liczba dni: 7 dni
 • Aktywność:
 • Region: Japonia
 • Organizator: FunSail
 • Czas dojazdu: 14h

Niegdyś niewielka osada rybacka, dzisiaj tętniące życiem miasto o tysiącu barw. Tokio może poszczycić się także tytułem największego miasta na całej kuli ziemskiej. Położone nad Oceanem Spokojnym, na największej z japońskich wysp Honsiu miasto, ukazuje nam swoje dwa oblicza. Z jednej strony harmonijna tradycja japońska, z drugiej strony wszechogarniająca nowoczesność. Jeżeli chcesz spróbować sake, potrenować sumo, czy też przemierzyć ulice Tokio na rowerze, ta oferta wpasuje się w Twoje oczekiwania.

od 8700
 • Rekomendowane terminy
 • sty3° -4°
 • lut5° -3°
 • mar9° 1°
 • kwi15° 6°
 • maj21° 11°
 • cze26° 17°
 • lip29° 20°
 • sie28° 19°
 • wrz24° 15°
 • paź18° 9°
 • lis12° 4°
 • gru6° -1°
 • a

  Dzień 1 – Wylot z Warszawy

  Lecimy z lotniska w Warszawie do Tokio. Na trasie czeka nas jedna przesiadka.

 • b

  Dzień 2 – Witamy w Tokio

  Po wylądowaniu w Tokio meldujemy się w hotelu, wrzucimy coś na ruszt i udajemy się na zasłużony krótki odpoczynek. Zwiedzanie zaczynamy od Muzeum Edo, w którym znajduje się XVIII-wieczna Shitamachi, czyli replika historycznego centrum. Następnie zobaczymy Rainbow Bridge (Tęczowy Most), który jest jedną z największych nowoczesnych atrakcji turystycznych Tokio. Most łączy sztuczną wyspę Odaiba z portem w Shibuya. Wędrują cpo mieście z pewnością nabierzemy apetytu na orientalny obiad. Wieczorem powrót do hotelu i kolacja.

 • c

  Dzień 3 – Wsiadamy na rowery

  Po śniadaniu czeka nas dużo aktywności. W tętniącej życiem metropolii spotkamy bardzo dobrze rozwiniętą sieć tras rowerowych a mieszkańcy uwielbiają korzystać z tego środka transportu. Biegnące przez niezliczoną ilość miejsc atrakcyjnych turystycznie, ale także relaksujących i wprawiających w błogi nastrój. Tak więc wsiadamy na rower i do zwiedzania! Na naszej drodze znajdzie się między innymi stara część Tokio: Asakusa i Ueno. W międzyczasie zatrzymamy się w jednej z tokijskich restauracji, by skosztować pysznego jedzenia i nabrać siły na więcej. Wieczorem wrócimy do hotelu by zjeść kolację i odpocząć, po wysiłku.

 • d

  Dzień 4 – Szlakiem japońskich świątyń

  Po śniadaniu czeka nas zwiedzanie licznych w tym miejscu świątyń. Zobaczymy Świątynię Sinto - Szram Hie z XV wieku, Świątynię Kiyomizu-do z 1631 roku oraz Tomioka Hachimangu - świątynię sintoistyczną. Zjemy też obiad, by mieć siłę na dalsze zwiedzanie. Wieczorem wjedziemy windą na sam szczyt jednego z najwyższych drapaczy chmur, by podziwiać panoramę miasta. Tokyo Midtown to wieżowiec położony w dzielnicy Minato o wysokości 248 m. Budynek otwarto w 2007, posiada 54 kondygnacje. Następnie na kolacji spróbujemy słynnej sake - wywodzącego się z Japonii napoju alkoholowego produkowanego z ryżu.

 • e

  Dzień 5 – Trochę nowoczesności

  Po śniadaniu ruszamy w miasto. Tego dnia zwiedzać będziemy nową część Tokio. Na celowniku mamy dzielnicę Harajuku oraz Shinjuku. Poza tym Ginza - modna dzielnica handlowa i jedną z najdroższych w Tokio. Znajduje się tam wiele markowych domów towarowych (np. Mitsukoshi, Matsuya), butików, restauracji i kawiarni. W jednej z nich zatrzymamy się na obiad. Zajrzymy też do niezwykłego i pięknego miejsca, jakim jest Park Ueno - park z tysiącem drzew wiśniowych. W porze kwitnienia wiśni - na przełomie marca i kwietnia przychodzą tu prawdziwe tłumy. Słynne hanami - oglądanie kwiatów - ma przede wszystkim charakter towarzyski. Ludzie siadają na kartonach lub na grubej folii, w gronie rodziny, znajomych ze szkoły lub pracy i upajają się rozmowami, smakując przy tym różne specjały. Wieczorem coś dla odprężenia i zapoznania się z Japońską sztuką, czyli wizyta w Narodowym Teatrze No. Zobaczymy tam na żywo teatr Kabuki. Po powrocie do hotelu kolacja i odpoczynek.

 • f

  Dzień 6 – Trening sumo

  Po śniadaniu czeka nas spora dawka adrenaliny. Sumo, czyli japoński sport narodowy kojarzy nam się raczej ze słusznej postury zawodnikami walczącymi na ringu. Czemu by jednak nie spróbować i przekonać się w praktyce, na czym tak naprawdę polega walka. Tego dnia będziemy mieli okazję poczuć się jak prawdziwi wojownicy. Poznamy prastarą japońską tradycję walk sumo. Staniemy twarzą w twarz z przeciwnikiem na japońskiej beya (stajni sumo) w Tokyo. W godzinach popołudniowych zjemy obiad, a później przewidziany jest czas wolny. Wieczorem nocleg i pożegnalna kolacja w hotelu.

 • g

  Dzień 7 – Polska wzywa...czyli czas jechać do domu

  Po śniadaniu wymeldowanie z hotelu. Potem wyruszamy na lotnisko. Wracamy do Polski.

Wyjazd integracyjny Japonia - Tokio

Tokio to stolica Japonii położona nad Oceanem Spokojnym na Honsiu – największej z Wysp Japońskich. Główny ośrodek największego zespołu miejskiego świata, który wraz z Jokohamą, Kawasaki, Saitamą i innymi miastami nad zatoką, skupia ponad 30 mln mieszkańców. Tokio dzieli się na 23 okręgi specjalne (dzielnice), 26 dużych miast, 5 mniejszych miast i 8 miasteczek. Stolica Japonii jest miejscem niezwykle atrakcyjnym turystycznie. Widać tu idealne połączenie nowoczesności z tradycją. Pnące się aż do samego nieba drapacze chmur rozbudzą naszą wyobraźnię, a otoczone zielenią ogrody i mistyczne świątynie wprawią w nastrój błogiego spokoju. Jeden dzień poświęcony będzie zwiedzaniu miasta popularnym w Japonii środkiem transportu – rowerem. W Tokio bez problemu można wynająć rower, co ułatwia przemieszczanie się. Bardzo dobrze rozwinięta jest sieć ścieżek rowerowych i parkingi dla rowerów.

Koniecznym elementem japońskiego życia kulturalnego jest TEATR KABUKI – jeden z rodzajów tradycyjnego teatru japońskiego, wywodzący się z XVII wieku. Teatr kabuki jest znany z bogatej oprawy przedstawień, silnej ekspresji i wyszukanej charakteryzacji aktorów. W 2005 roku został ogłoszony Arcydziełem Ustnego i Niematerialnego Dziedzictwa Ludzkości a w 2008 roku wpisany na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO. Scena kabuki posiada przedłużenie zwane hanamichi. Jest to pomost wchodzący w widownię, za pomocą którego rozgrywane są wejścia i wyjścia bohaterów. Sceny i teatry kabuki stopniowo stają się coraz bardziej wyrafinowane technologicznie. Innowacje takie jak obrotowa scena i zapadnie, wprowadzone w XVIII wieku, znacznie wzbogaciły inscenizację sztuk kabuki. W kabuki, podobnie jak w niektórych innych rodzajach japońskiej sztuki scenicznej, sceneria zmienia się niekiedy podczas trwania sceny, z aktorami pozostającymi na scenie i przy podniesionej kurtynie. Obsługa wchodzi na scenę, dodając i usuwając rekwizyty, tła i inne elementy scenerii. Członkowie obsługi, zawsze ubrani całkowicie na czarno, tradycyjnie są uważani za "niewidzialnych".

Podczas naszego wyjazdu zapoznamy sie także z innym japońskiem symbolem - SUMO. Jest to tutaj sport narodowy znany od początku VIII wieku. Stylem walki przypomina zapasy. W dosłownym tłumaczeniu "sumo" oznacza szybkie przeciwdziałanie uderzeniom przeciwnika. Walka odbywa się na dohyo, podwyższonym ringu wykonanym z mieszaniny gliny i piasku. Walka polega na wypchnięciu przeciwnika poza pole walki (tawara) lub przewróceniu go za pomocą odpowiednich rzutów, pchnięć i uderzeń ciałem. Przed rozpoczęciem pojedynku zawodnicy - posiadający dużą masę ciała, nawet ponad 150 kg - rzucają przed siebie garść soli, aby oczyścić arenę i następnie wykonują tzw. shiko. Czynność ta polega na przenoszeniu ciężaru ciała z nogi na nogę, podnoszeniu ich kolejno w górę i opuszczaniu z mocnym uderzeniem w podłoże. Robią to, aby przepędzić złe moce. Następnie wchodzą do środka kręgu, kłaniają się i przyjmując pozycję kucną wykonują chirochozu - rytuał oczyszczania rąk.

Pobyt w Japonii to także doskonała okazja do spróbowania słynnej KUCHNI JAPOŃSKIEJ uznawanej za jedną z najzdrowszych kuchni świata - dominują w niej warzywa, owoce morza i świeże ryby. To dzięki takiemu menu Japończycy są długowieczni i szczupli. Podstawą jest ryż, z którego przygotowuje się sushi, a także soja - a z niej tofu i pasta miso.
Kuchnia japońska to zupełnie inna kuchnia niż nasza. Mięso pojawia się rzadko, raczej wołowina niż wieprzowina. Najbardziej ceniona jest wołowina japońska, od krów... pojonych piwem i masowanych. Krucha i równomiernie przerośnięta tłuszczem wyglądem przypomina marmur. Niestety, bardzo wysoka cena sprawia, że nie każdego na nią stać.
Pamiętajmy, że Japończycy jedzą pałeczkami. Nakrywając do stołu, po lewej stronie stawiają miseczkę z ryżem, po prawej - z zupą. Pałeczki leżą równolegle przed nimi. Zupę pije się prosto z miseczki, do innych talerzy sięga się pałeczkami. Przed rozpoczęciem jedzenia, w momencie otrzymywania dań mówi się po japońsku: "Itadakimasu", a dziękując po spożyciu posiłku: "Gochisō-sama deshita".
 
 
 
OGÓLNE INFORMACJE O KRAJU:
 
położenie:  Japonia to państwo usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag składa się z czterech głównych wysp: Hokkaido, Honsiu, Sikoku i Kiusiu( które stanowią 97% obszaru lądowego) oraz 6848 mniejszych wysp.

stolica: Tokio

powierzchnia: 377 834 km2

ludność: ok. 127 mln mieszkańców

waluta: jen

język: japoński

strefa czasowa: UTC +9

religia: buddyzm, shinto

wiza: nie wymagana wiza do 90 dni pobytu/ paszport

szczepienia: zalecane – błonica, tężec, japońskie zapalenie mózgu, WZW B

 

Ambasada Rzeczypospolitej Poslkiej w Japonii

Japonia, Tokio, 2-13-5 Mita, Meguro-ku, 153-0062

Tel.:+813 57947020 Tel.:+813 57947040 w godzinach pracy

Tel. dyżurny: + 81 08046107020 Faks:+813 57947024

tokio.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.tokio.msz.gov.pl

 
 

.

 

 
 
 

Wyślij zapytanie.
Skontaktujemy się z Tobą

Alternatywne wyprawy

 • Brak ofert spejniających podane kryteria.
Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home