0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
City Tour

City Tour

Wyjazdy, których głównym celem jest zwiedzania miasta. Najczęściej są to jakieś stolice krajów lub po prostu miasta słynące ze swoich atrakcji turystycznych.

Japonia - Kraj Wschodzącego Słońca

 • Liczba dni: 9 dni
 • Aktywność:
 • Region: Japonia
 • Organizator: FunSail
 • Czas dojazdu: 12h

Dzięki połączeniu nowoczesności z tradycją podróżowanie po Japonii jest fascynującą przygodą, zapewniającą mnóstwo atrakcji.

od 9500
 • Rekomendowane terminy
 • sty10° 0°
 • lut10° 1°
 • mar13° 4°
 • kwi19° 9°
 • maj23° 14°
 • cze25° 18°
 • lip29° 22°
 • sie27° 20°
 • wrz21° 14°
 • paź21° 14°
 • lis17° 8°
 • gru12° 3°
 • Japonia - Kraj Wschodzącego Słońca - Dzień 1 a

  Dzień 1

  Spotkanie na lotnisku Okęcie, wylot z Warszawy.

 • Japonia - Kraj Wschodzącego Słońca - Dzień 2 b

  Dzień 2

  Przylot na lotnisko Kansai w Osace. Od V wieku miasto położone na szlaku morskim stanowiło bramę dla przybyszy z Azji kontynentalnej, przywożących ze sobą swoją wiedzę, doświadczenie, jak i towary. Osaka, miasto o tradycji kupieckiej, zachowała swój handlowy charakter również do dzisiaj i współcześnie jest jednym z najważniejszych ośrodków ekonomicznych, przemysłowych, kulturalnych, a także rozrywkowych. Bywa nazywana japońską "świątynią konsumpcjonizmu", gdzie można dobrze się zabawić, jak i dobrze zjeść. Odwiedzimy zamek w Osace, który odegrał ogromną rolę w japońskiej historii. Wybudowany w XVI wieku na zlecenie Toyotomi Hideyoshiego, był świadkiem wielu konfliktów wewnątrz państwa, a także padał ofiarą wielu klęsk żywiołowych i bombardowań w 1945 roku. Był wielokrotnie odbudowywany, a wersja zamku, którą można podziwiać dzisiaj ma niecałe dwadzieścia lat. Mimo że z zewnątrz zamek wygląda jak wyjęty z ówczesnej epoki, wnętrze jest murowane. Kolejna atrakcja to kolorowa, oświetlona tysiącami neonów dzielnica handlowo-rozrywkowa Osaki - Dotonbori. Znajdują się tu teatry i liczne sklepy z niezwykle szerokim asortymentem. Wieczorem przejazd do Kioto.

 • Japonia - Kraj Wschodzącego Słońca - Dzień 3 c

  Dzień 3

  Dzisiaj odwiedzimy Kioto, czyli dawną stolicę Japonii. Kioto to miasto z tradycjami, świątyniami, cel niemalże wszystkich podróży do Japonii. Wszystkie najsłynniejsze świątynie i budynki znajdują się właśnie tutaj. Odwiedzimy bambusowy las położony na górze Arashiyama, gdzie wysokość i gęstość bambusów pięknie kontrastuje z otaczającym krajobrazem miejskim, a przejście 300 metrowym szlakiem w otoczeniu sięgających 50 m wysokości drzew dostarcza niezapomnianych doznań wszystkim odwiedzającym to nietypowe miejsce. W Arashiyamie znajdują się także Świątynia Niebiańskiego Smoka, czyli Tenryu-ji, a także most Togetsukyo. Kolejne atrakcje dzisiejszego dnia to świątynia Kinkakuji, ?Świątynia Spokojnego Smoka Ryoanji, ?Świątynia Srebrnego Pawilonu Ginkakuji a wraz z nią ścieżka filozofów. Na koniec dnia odwiedzimy Dzielnicę Gion, czyli miejsce, w którym wciąż można poczuć klimat dawnej Japonii i spotkać gejsze, a także maiko - uczennice przygotowujące się do wykonywania zawodu gejszy.

 • Japonia - Kraj Wschodzącego Słońca - Dzień 4 d

  Dzień 4

  Kolejny dzień poświęcamy na zwiedzanie Kioto. W dzisiejszym programie znajduje się Zamek Nijo zbudowany w XVII wieku i początkowo służący szogunowi Tokugawa, na terenie którego znajduje się pałac Ninomaru ze słynną ?słowiczą? podłogą. Odwiedzimy również świątynią Sanjyusangendo. Świątynia w rzeczywistości nazywa się Rengeoin, a jego popularna nazwa Sanjusangendo oznacza ?Pawilon z 33 Przęsłami?. Liczba 33 jest dla buddyzmu święta, a jego wyznawcy wierzą, że ich mistrz chroni ludzkość objawiając się w 33 różnych postaciach. Kolejny zabytek to świątynia Fushimi Inari Taisha, znana przede wszystkim z tysiąca pomarańczowych bram torii, które postawione są wzdłuż ścieżek. Pomarańczowe bramy torii ufundowane są przez firmy, przedsiębiorców i osoby prywatne aby zyskać przychylność bogini oraz powodzenie w życiu lub biznesie. Na każdej z bram znajduje się inskrypcja z imionami fundatorów. Po południu przejazd słynnym japońskim pociągiem Shinkansen do Himeji. Pociągi te jeżdżą z prędkością do 320 km/h i są znane z punktualności (maksymalne opóźnienia to 36 sekund w skali roku).

 • Japonia - Kraj Wschodzącego Słońca - Dzień 5 e

  Dzień 5

  Dzisiejszy dzień poświęcimy an zwiedzanie Himeji. Miejscowość jest znana przede wszystkim z pięknego białego zamku, który zachował się w niemal nienaruszonym stanie przez kilkaset lat. Przetrwał amerykańskie naloty z drugiej wojny światowej, jak i trzęsienie ziemi z 1995, które zrównało z ziemią miasto Kobe. Niektórzy mieszkańcy miasta wierzą, że zamek jest chroniony przez siły boskie. Zamek składa się z pięciu pięter, każde z nich prezentuje historię zamku, zbroje i broń. W swojej historii zamek ten nigdy nie został oblężony, chociaż wieże strażnicze i strzelnice były przygotowane do ewentualnego ataku cały czas. Odwiedzimy także kompleks świątynny Shoshazan Engyoji, który ma ponad 1000 letnią historię, zbudowano ją wtedy, gdy Polska przyjęła chrzest, czyli w 966 roku. Ciekawostką jest, że to właśnie tutaj kręcono sceny do filmu ?Ostatni samuraj? z Tomem Cruisem w roli głównej. Wieczorem udamy się do Nagasaki.

 • Japonia - Kraj Wschodzącego Słońca - Dzień 6 f

  Dzień 6

  Nagasaki to miasto kojarzone przede wszystkim z atakiem jądrowym przeprowadzonym przez siły amerykańskie w 1945 roku, w którym zginęło 75 tysięcy ludzi. Nagasaki miało wyjątkowego "pecha", ponieważ początkowo cel miało stanowić miasto Kokura, jednak zasłaniały je ciężkie chmury i w związku z tym zdecydowano o ataku na Nagasaki. W pierwszej części dnia popłyniemy na wyspę jedną z najsłynniejszych opuszczonych wysp na świecie - Hashimę. Przez lata była niezamieszkana, ale w 1810 roku odkryto pod nią spore złoża węgla. Z czasem kilkusetmetrowa wyspa zamieniła się w tętniącą życiem betonową dżunglę. Mimo zrzucenia bomby atomowej na Nagasaki, wyspa nie została zniszczona, jednak jej znaczenie zaczęło Nagasaki i odwiedzamy miejsca upamiętniające atak jądrowy takie jak Park Pokoju, Hypocenter i Muzeum Bomby Atomowej. Po południu spacerujemy po ogrodach Glovera i odwiedzamy kościół Oura, czyli najstarszy drewniany kościół architektury gotyckiej w Japonii.

 • Japonia - Kraj Wschodzącego Słońca - Dzień 7 g

  Dzień 7

  Kolejny dzień na zwiedzanie Nagasaki. Dzisiaj zobaczymy jeden z najstarszych kamiennych mostów w Japonii, a jednocześnie jeden z najbardziej znanych mostów w Japonii w ogóle. Niedaleko mostu znajduje się kamień w kształcie serca i każdy kto go znajdzie, może liczyć na szczęście w miłości. Później zwiedzimy Kotaiji, to buddyjską świątynię zen. Z kolei świątynia Kofukuji to pierwsza w Japonii świątynia buddyjskiej sekty zen Obaku. Światynia Sofukuji ma chińskie pochodzenie, o którym świadczy już samo wejście. Ma ono kształt bramy, która według wierzeń prowadzi do chińskiego podmorskiego raju. Na koniec dnia wjeżdżamy na górę Inasa. Punkt obserwacyjny z góry Inasa jest zaliczany do jednego z trzech najlepszych punktów obserwacyjnych oferujących nocne widoki. Na szczycie znajduje się kilka anten radiowych i telewizyjnych, a także restauracji oferujących niezapomniany widok.

 • Japonia - Kraj Wschodzącego Słońca - Dzień 8 h

  Dzień 8

  W godzinach porannych centrum handlowe Yumesaito i Hamanomachi Shopping Arcade- możliwość zaopatrzenia się w pamiątki. Po południu przejazd na lotnisko i wylot do Polski.

 • Japonia - Kraj Wschodzącego Słońca - Dzień 9 i

  Dzień 9

  Powrót do Polski.

Japonia to kraj, w którym “przepraszam” można wyrazić 20 różnymi słowami, a wybór odpowiedniego w danym momencie uzależniony jest od sytuacji.
Kraj, w którym produktów nie pakuje się w tzw. czteropaki, ponieważ liczba cztery to odpowiednik naszej pechowej 13.
Kraj, w  którym żyje ponad 50 000 osób, które przekroczyły setny rok życia.
Kraj, w którego stolicy jest więcej małych zwierząt domowych, niż dzieci.
Kraj, w którym zużywa się więcej papieru do drukowania mang niż do produkcji papieru toaletowego.
Kraj, w którym czarny kot "przynosi szczęście".
Kraj, w którym nie tylko chrześcijanie obchodzą Boże Narodzenie, a świąteczny obiad je się w ... KFC.
 
OGÓLNE INFORMACJE O KRAJU:
 
położenie:  Japonia to państwo usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag składa się z czterech głównych wysp: Hokkaido, Honsiu, Sikoku i Kiusiu( które stanowią 97% obszaru lądowego) oraz 6848 mniejszych wysp.
stolica: Tokio
powierzchnia: 377 834 km2
ludność: ok. 127 mln mieszkańców
waluta: jen
język: japoński
strefa czasowa: UTC +9
religia: buddyzm, shinto
wiza: nie wymagana wiza do 90 dni pobytu/ paszport
szczepienia: zalecane – błonica, tężec, japońskie zapalenie mózgu, WZW B
 
Ambasada Rzeczypospolitej Poslkiej w Japonii
Japonia, Tokio, 2-13-5 Mita, Meguro-ku, 153-0062
Tel.:+813 57947020 Tel.:+813 57947040 w godzinach pracy
Tel. dyżurny: + 81 08046107020 Faks:+813 57947024
tokio.amb.sekretariat@msz.gov.pl
www.tokio.msz.gov.pl

Wyślij zapytanie.
Skontaktujemy się z Tobą

Alternatywne wyprawy

 • Brak ofert spejniających podane kryteria.
Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home