0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Objazdówka

Objazdówka

Podróżujemy z miejsca na miejsce, zatrzymując się w najciekawszych miejscach. W krótkim czasie poznajemy "esencję" danego rejonu.

Japonia - Kraj Kwitnącej Wiśni

 • Liczba dni: 7 dni
 • Aktywność:
 • Region: Japonia
 • Organizator: FunSail
 • Czas dojazdu: 16h

Japonia zwana Krajem Kwitnącej Wiśni lub Krajem Wschodzącego Słońca to idealne miejsce dla podróżników głodnych wrażeń. Zapraszamy! To będą niezapomniane przeżycia!

od 9000
 • Rekomendowane terminy
 • sty3° -4°
 • lut5° -3°
 • mar9° 1°
 • kwi15° 6°
 • maj21° 11°
 • cze26° 17°
 • lip29° 20°
 • sie28° 19°
 • wrz24° 15°
 • paź18° 9°
 • lis12° 4°
 • gru6° -1°
 • Japonia - Kraj Kwitnącej Wiśni - Dzień 1 a

  Dzień 1

  Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Przelot do Tokio z przesiadką w jednym porcie tranzytowym.

 • Japonia - Kraj Kwitnącej Wiśni - Dzień 2 b

  Dzień 2

  Przylot do Tokio, stolicy Kraju Wschodzącego Słońca, niezwykle barwnego, kosmopolitycznego miasta, w którym postaramy się rozwikłać zagadkę unikalnego japońskiego mariażu tradycji z nowoczesnością. Po krótkim odpoczynku spacer po dzielnicy Asakusa, która zachowała charakter dawnego Tokio, połączony ze zwiedzaniem świątyni Sensoji. W dzielnicy drapaczy chmur Shinjuku wjazd na 45. piętro tokijskiego ratusza i obserwowanie panoramy miasta. Wieczorna wizyta w Kabuki-cho - słynnej dzielnicy "czerwonych latarni". Nocleg w Tokio.

 • Japonia - Kraj Kwitnącej Wiśni - Dzień 3 c

  Dzień 3

  Wycieczka do Nikko, słynnego mauzoleum rodu Tokugawa, namiestników wojskowych rządzących Japonią przez niemal 300 lat. Podziwianie złoconych, misternie zdobionych świątyń buddyjskich i shintoickich, będących najlepszym przykładem okazałego, zapierającego dech w piersiach japońskiego baroku. Po zwiedzaniu powrót do Tokio. Nocleg.

 • Japonia - Kraj Kwitnącej Wiśni - Dzień 4 d

  Dzień 4

  Rano zwiedzanie chramu i pokłon przed Cesarzem Meiji, władcą który zmodernizował Japonię w połowie XIX w. przerywając okres ponad dwustuletniej izolacji kraju. Po południu przejazd shinkansenem do Kioto. Przyjazd i zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem spacer po dzielnicy gejsz Gion. Nocleg w Kioto.

 • Japonia - Kraj Kwitnącej Wiśni - Dzień 5 e

  Dzień 5

  Zwiedzanie Kioto, historycznej stolicy Japonii, obecnie stolicy kulturalnej pełnej zabytków unikalnych w skali światowej. Wizyta w świątyniach - wizytówkach miasta: Kiyomizu-dera, Kinkaku-ji oraz przyświątynnych ogrodach "suchego krajobrazu" Ryoan-ji. Po drodze podziwianie wyrobów rękodzielniczych i rozsmakowywanie się w tradycyjnych deserach ze słodkiej fasoli i zielonej herbaty. Następnie zwiedzanie Heian-jingu, chramu będącego repliką średniowiecznych zabudowań pałacu cesarskiego. Nocleg w Kioto.

 • Japonia - Kraj Kwitnącej Wiśni - Dzień 6 f

  Dzień 6

  Po śniadaniu wycieczka do Nary i okazja do zobaczenia majestatycznego Wielkiego Buddy w świątyni Todaiji. Przejazd do Osaki. Przyjazd. Po południu zwiedzanie Osaki, która kusi rozlicznymi okazjami do spędzenia szalonego wieczoru, wspaniałą kuchnią oraz okazałym zamkiem, pamiątką po feudalnej przeszłości. Wieczorem pożegnalna kolacja w restauracji specjalizującej się w typowych japońskich daniach. Nocleg w Osace.

 • Japonia - Kraj Kwitnącej Wiśni - Dzień 7 g

  Dzień 7

  Rano przejazd na lotnisko. Wylot do Warszawy z przesiadką w jednym porcie tranzytowym.

Wycieczka do Japonii - cena, koszt, atrakcje

Japonia, kraj w którym nowoczesność przeplata się z umiłowaniem tradycji. Tętniące życiem metropolie z superszybkimi pociągami, produkcją satelitów i statków kosmicznych, hybrydowe auta, małe kamery umieszczane w różnych częściach ludzkiego ciała, produkcja nowoczesnych robotów, technologie umożliwiające zmianę wody morskiej w słodką, kontrastujące z ubranymi w kimono gejszą, ceremonią parzenia herbaty (sado), kunsztownym składaniem papieru - origami oraz przesądnymi ludźmi.

Japonia to wyspiarski kraj w Azji Wschodniej. Ponad 95 procent powierzchni państwa stanowią 4 główne wyspy: Honsiu, Hokkaido, Kiusiu i Sikoku.

Tokio jest największym miastem na świecie. Wspólnie z Jokohamą, Kawasaki oraz Saitamą tworzy również największą światową aglomerację, która skupia ponad 40 milionów ludzi. W samym Tokio żyje aż 12 milionów mieszkańców, a jego powierzchnia wynosi ponad 2000 km2. Położone jest ono w środkowo-wschodniej części Wyspy Honsiu nad Zatoką Tokijską.

Stolica Japonii praktycznie nie ma sobie równych. Jest ogromnym centrum finansowo-handlowym, które generuje największy dochód spośród wszystkich metropolii świata. Tokio to także miejsce harmonijnego połączenia nowoczesności z japońską tradycją. Obok tradycyjnych, niskich domów można tu spotkać nowoczesne wieżowce. Turyści udają się tu w poszukiwaniu nowinek elektronicznych i poznania pięknych zabytków kraju kwitnącej wiśni.

Nikko - jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w Japonii – otoczone górami, roślinnością, wiekowymi drzewami i wodospadami. Już sama nazwa 'słoneczny blask' jest zapowiedzią czegoś niezwykłego.
Początki Nikko sięgają połowy ósmego wieku. Tradycja głosi, że kiedy po raz pierwszy buddyjski duchowny Shodo Shonin ujrzał całą okolicę opromienioną czterema barwnymi obłokami, uznał on to za znak dany mu przez Buddę.

Dla Japończyka Kioto, czyli Kyo-to (Wchodnia Stolica) jest mniej więcej tym, czym dla Polaka Kraków, jednak w Japonii jest to przede wszystkim symbol kultury i tradycji, która zachowuje swoją ciągłość historyczną już od ponad tysiąca lat. Obecnie Kioto jest siódmym największym miastem Japonii, tym co wyróżnia miasto na tle całej Japonii jest jego prawie niezmieniony kształt od setek lat.

Osaka to trzecie największe miasto w Japonii, była to pierwsza stolica Japonii (dawna nazwa Naiwa). Dzisiaj jest wielkim portem morskim, położonym na południowym wybrzeżu wyspy Honshu. Jest to centrum zaludnionego przemysłowego obszaru zwanego Kinki. Obszar ten jest jednym z najbardziej rozwiniętych oraz ważnych centrum komercyjnych w Japonii. Jest także bardzo dużym ośrodkiem naukowym oraz edukacyjnym. Bardzo stare miasto, rozwinęło się do rangi jednego z głównych miast handlowych Japonii po XVI wieku.

 

OGÓLNE INFORMACJE O KRAJU:
 
położenie:  Japonia to państwo usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag składa się z czterech głównych wysp: Hokkaido, Honsiu, Sikoku i Kiusiu( które stanowią 97% obszaru lądowego) oraz 6848 mniejszych wysp.

stolica: Tokio

powierzchnia: 377 834 km2

ludność: ok. 127 mln mieszkańców

waluta: jen

język: japoński

strefa czasowa: UTC +9

religia: buddyzm, shinto

wiza: nie wymagana wiza do 90 dni pobytu/ paszport

szczepienia: zalecane – błonica, tężec, japońskie zapalenie mózgu, WZW B

 

Ambasada Rzeczypospolitej Poslkiej w Japonii

Japonia, Tokio, 2-13-5 Mita, Meguro-ku, 153-0062

Tel.:+813 57947020 Tel.:+813 57947040 w godzinach pracy

Tel. dyżurny: + 81 08046107020 Faks:+813 57947024

tokio.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.tokio.msz.gov.pl

 
 

.

 

 
 

Wyślij zapytanie.
Skontaktujemy się z Tobą

Alternatywne wyprawy

 • Brak ofert spejniających podane kryteria.
Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home