Objazdówka
Podróżujemy z miejsca na miejsce, zatrzymując się w najciekawszych miejscach. W krótkim czasie poznajemy "esencję" danego rejonu.
Japonia - od Osaki po Hiroszimę
Zapraszamy do Osaki, zwanej Wenecją Dalekiego Wschodu. Poznamy ścierające się tu dwie kultury- starożytną i nowoczesną. Odwiedzimy też inne słynne miasto - Hieroszimę
- Rekomendowane terminy
- sty3° -4°
- lut5° -3°
- mar9° 1°
- kwi15° 6°
- maj21° 11°
- cze26° 17°
- lip29° 20°
- sie28° 19°
- wrz24° 15°
- paź18° 9°
- lis12° 4°
- gru6° -1°
-
a
Dzień 1 – Zbiórka na lotnisku i wylot
Spotkanie z na lotnisku w Warszawie, skąd z przesiadką w jednym z europejskim miast lecimy do Osaki.
-
b
Dzień 2 – Powitanie z Japonią
Po przylocie jedziemy do hotelu. Dajemy sobie chwilę na zaaklimatyzowanie się i wyruszamy na miasto. Zwiedzanie Osaki. Tego dnia zwiedzimy Muzeum Historyczne Miasta Osaki, Muzeum Morskie Osaki, a także Muzeum Wina i Muzeum Piwa. Później będzie czas wolny na zakupy. Jako pamiątkę warto przywieźć japońską zieloną herbatę i typowe bardzo słodkie ciasteczka, jakie do niej jadają Japończycy. Można zakupić misternie zdobioną porcelanę np. czajniczek i czarki do herbaty, fikuśne talerzyki i miseczki o niepowtarzalnych wzorach. Warto przywieźć wino ze śliwek Ume, ciasteczka ryżowe owijane nori lub w polewie sojowej. Po zakupach kolacja ze smakołykami tradycyjnej japońskiej kuchni - zapraszamy na wyborne sushi.
-
c
Dzień 3 – Poczuj się jak mnich
Z samego rana wyjeżdżamy z Osaki i udajemy się na górę Koya, położonej o 2 godziny drogi stąd. Tutaj zwiedzać będziemy buddyjskie świątynie i cmentarz, na połaciach którego spoczywają sławni samurajowie i mnisi. Chwila wytchnienia i obiad dodadzą nam sił na dalsze zwiedzanie. Mamy jeszcze kilka świątyń do obejrzenia. Wieczorem staniemy się uczestnikami mistycznego obrzędu zazen, czyli medytacji. Dodatkową atrakcją będzie kolacja, którą przyrządzą buddyjscy mnisi. Brzmi jak scenariusz dobrego filmu! Tej nocy zostajemy w klasztorze, by przesiąknąć atmosferą tej magicznej przygody.
-
d
Dzień 4 – Cały dzień w podróży
Tego dnia nie będzie czasu na odpoczynek. Wyruszamy z samego rana do Takamatsu, gdzie przejeżdżać będziemy przez most, łączący Wyspę Shikoku z Honshu. Na miejscu zwiedzać będziemy Ritsurin, słynący z malowniczych widoków, nadnaturalnie piękny ogród samurajski. Następnie wizyta w świątyni, która poświęcona jest mnichowi Kukai. Po jedziemy do miasta Matsuyama, gdzie znajdują się najstarsze w kraju gorące źródła. Dalej kolacja i nocleg w hotelu.
-
e
Dzień 5 – Legendarna Hiroszima
Jeszcze przed śniadaniem warto wyskoczyć ze szlafroka i zażyć relaksującej kąpieli w gorących źródłach. Po śniadaniu zwiedzimy jeszcze położony niedaleko zamek na wzgórzu i ruszamy w dalszą drogę. Naszym kolejnym celem jest Hiroszima. Obowiązkowo udamy się do Parku Pokoju, gdzie zobaczymy pomnik upamiętniający zrzucenie bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki. Następnie odwiedzimy muzeum poświęconemu ofiarom wybuchu bomby atomowej. Po zwiedzaniu czas wolny, kolacja i nocleg w hotelu.
-
f
Dzień 6 – Spacer z Samurajem
Jeszcze bladym świtem wyruszamy autokarem do miejscowości Kurashiki. Odwiedzimy tutaj dzielnicę samurajów Bikan. Przejazd do Okayamy i zwiedzanie Zamku Wron oraz ogrodu Korakuen. Na koniec pokrzepiająca kolacja i nocleg w hotelu w Kurashiki.
-
g
Dzień 7 – Ukłon w stronę Japonii
Z samego rana po śniadaniu wracamy do Osaki, skąd odlatuje nasz samolot powrotny.
Wyjazd integracyjny Japonia - Osaka, Hiroszima
Japonia to nie tylko stolica i największe miasto na świecie Tokio.
Będąc w Kraju Kwitnącej Wiśni warto wybrać się również do Osaki nazywanej też Wenecją Dalekiego Wschodu, a to wszystko dzięki położeniu w delcie rzeki Yodo oraz licznym mostom i kanałom. Każdego dnia kawałek po kawałku odkrywać będziemy niezwykłą historię tego regionu. Dotrzemy też do słynnej Hiroszimy, która jest symbolem historycznych wydarzeń sprzed ponad pół wieku.
Osaka to trzecie co do wielkości miasto w Japonii. Leży w południowo-zachodniej części wyspy Honsiu w regionie Kinki. Jest stolicą prefektury o tej samej nazwie i częścią obszaru metropolitalnego Keihanshin zamieszkiwanego przez około 18 mln osób. Osaka jest jednym z najważniejszych ośrodków przemysłowych, handlowo-usługowych, kulturalno-naukowych i rozrywkowych w kraju, o niezwykle potężnym potencjale ekonomicznym, konkurującym z Tokio. Jest to także jeden z najważniejszych węzłów komunikacyjnych i największych portów morskich w kraju.
Wejdziemy na wzgórze Koya. Teren położony pomiędzy górami jest wypełniony zespołami świątyń, tworzących łącznie główną siedzibę kultu buddyjskiej sekty Shingon - Sekty Prawdziwego Słowa, założonej w IX wieku przez mnicha Kukaia. Znajduje się tam ponad 100 świątyń i licznych budowli towarzyszących, które powstawały przez stulecia wokół pierwszej świątyni konsekrowanej w 819 r. Interesującą atrakcją dla turystów jest możliwość skorzystania z usług wielu buddyjskich klasztorów, które w większości oferują swoim gościom całodobowe pobyty wraz z możliwością wyżywienia oraz uczestniczenia w buddyjskich obrzędach modlitewnych.
Kolejny cel naszej podróży to Hiroszima – miasto leżące na wyspie Honsiu w regionie Chugoku, nad zatoką Hiroshima. Hiroszima i Kure tworzą zespół miejski liczący ok. 1,5 mln mieszkańców. 6 sierpnia 1945 startująca z wyspy Tinian superforteca B-29 Enola Gay lotnictwa USA zrzuciła na miasto 4-tonową uranową bombę atomową Little Boy. Zwiedzimy tutaj Kopułę Bomby Atomowej, czyli budynek-pomnik, upamiętniający zrzucenie bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki. W 1996 r. Kopuła Bomby Atomowej została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Ostatni etap podróży to zwiedzanie Zamku Okayama zbudowanego w latach 1346 - 1369 r. przez rodzinę Nawa. Popularnie zwany Zamkiem Wron z powodu, odmiennego niż większość zamków w Japonii, koloru czarnego. Zburzony w czasie II wojny światowej odbudowany w 1966 roku. W zamku znajduje się kolekcja palankinów, samurajskich hełmów, mieczy i innych sprzętów z epoki.
Pobyt w Japonii to także doskonała okazja do spróbowania słynnej kuchni japońskiej uznawanej za jedną z najzdrowszych kuchni świata - dominują w niej warzywa, owoce morza i świeże ryby. To dzięki takiemu menu Japończycy są długowieczni i szczupli. Podstawą jest ryż, z którego przygotowuje się sushi, a także soja - a z niej tofu i pasta miso.
Kuchnia japońska to zupełnie inna kuchnia niż nasza. Mięso pojawia się rzadko, raczej wołowina niż wieprzowina. Najbardziej ceniona jest wołowina japońska, od krów... pojonych piwem i masowanych. Krucha i równomiernie przerośnięta tłuszczem wyglądem przypomina marmur. Niestety, bardzo wysoka cena sprawia, że nie każdego na nią stać.
stolica: Tokio
powierzchnia: 377 834 km2
ludność: ok. 127 mln mieszkańców
waluta: jen
język: japoński
strefa czasowa: UTC +9
religia: buddyzm, shinto
wiza: nie wymagana wiza do 90 dni pobytu/ paszport
szczepienia: zalecane – błonica, tężec, japońskie zapalenie mózgu, WZW B
Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Japonii
Japonia, Tokio, 2-13-5 Mita, Meguro-ku, 153-0062
Tel.:+813 57947020 Tel.:+813 57947040 w godzinach pracy
Tel. dyżurny: + 81 08046107020 Faks:+813 57947024
tokio.amb.sekretariat@msz.gov.pl
www.tokio.msz.gov.pl
.