0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Objazdówka

Objazdówka

Podróżujemy z miejsca na miejsce, zatrzymując się w najciekawszych miejscach. W krótkim czasie poznajemy "esencję" danego rejonu.

Japonia - od Osaki po Hiroszimę

 • Liczba dni: 7 dni
 • Aktywność:
 • Region: Japonia
 • Organizator: FunSail
 • Czas dojazdu: 17h

Zapraszamy do Osaki, zwanej Wenecją Dalekiego Wschodu. Poznamy ścierające się tu dwie kultury- starożytną i nowoczesną. Odwiedzimy też inne słynne miasto - Hieroszimę

od 9000
 • Rekomendowane terminy
 • sty3° -4°
 • lut5° -3°
 • mar9° 1°
 • kwi15° 6°
 • maj21° 11°
 • cze26° 17°
 • lip29° 20°
 • sie28° 19°
 • wrz24° 15°
 • paź18° 9°
 • lis12° 4°
 • gru6° -1°
 • a

  Dzień 1 – Zbiórka na lotnisku i wylot

  Spotkanie z na lotnisku w Warszawie, skąd z przesiadką w jednym z europejskim miast lecimy do Osaki.

 • b

  Dzień 2 – Powitanie z Japonią

  Po przylocie jedziemy do hotelu. Dajemy sobie chwilę na zaaklimatyzowanie się i wyruszamy na miasto. Zwiedzanie Osaki. Tego dnia zwiedzimy Muzeum Historyczne Miasta Osaki, Muzeum Morskie Osaki, a także Muzeum Wina i Muzeum Piwa. Później będzie czas wolny na zakupy. Jako pamiątkę warto przywieźć japońską zieloną herbatę i typowe bardzo słodkie ciasteczka, jakie do niej jadają Japończycy. Można zakupić misternie zdobioną porcelanę np. czajniczek i czarki do herbaty, fikuśne talerzyki i miseczki o niepowtarzalnych wzorach. Warto przywieźć wino ze śliwek Ume, ciasteczka ryżowe owijane nori lub w polewie sojowej. Po zakupach kolacja ze smakołykami tradycyjnej japońskiej kuchni - zapraszamy na wyborne sushi.

 • c

  Dzień 3 – Poczuj się jak mnich

  Z samego rana wyjeżdżamy z Osaki i udajemy się na górę Koya, położonej o 2 godziny drogi stąd. Tutaj zwiedzać będziemy buddyjskie świątynie i cmentarz, na połaciach którego spoczywają sławni samurajowie i mnisi. Chwila wytchnienia i obiad dodadzą nam sił na dalsze zwiedzanie. Mamy jeszcze kilka świątyń do obejrzenia. Wieczorem staniemy się uczestnikami mistycznego obrzędu zazen, czyli medytacji. Dodatkową atrakcją będzie kolacja, którą przyrządzą buddyjscy mnisi. Brzmi jak scenariusz dobrego filmu! Tej nocy zostajemy w klasztorze, by przesiąknąć atmosferą tej magicznej przygody.

 • d

  Dzień 4 – Cały dzień w podróży

  Tego dnia nie będzie czasu na odpoczynek. Wyruszamy z samego rana do Takamatsu, gdzie przejeżdżać będziemy przez most, łączący Wyspę Shikoku z Honshu. Na miejscu zwiedzać będziemy Ritsurin, słynący z malowniczych widoków, nadnaturalnie piękny ogród samurajski. Następnie wizyta w świątyni, która poświęcona jest mnichowi Kukai. Po jedziemy do miasta Matsuyama, gdzie znajdują się najstarsze w kraju gorące źródła. Dalej kolacja i nocleg w hotelu.

 • e

  Dzień 5 – Legendarna Hiroszima

  Jeszcze przed śniadaniem warto wyskoczyć ze szlafroka i zażyć relaksującej kąpieli w gorących źródłach. Po śniadaniu zwiedzimy jeszcze położony niedaleko zamek na wzgórzu i ruszamy w dalszą drogę. Naszym kolejnym celem jest Hiroszima. Obowiązkowo udamy się do Parku Pokoju, gdzie zobaczymy pomnik upamiętniający zrzucenie bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki. Następnie odwiedzimy muzeum poświęconemu ofiarom wybuchu bomby atomowej. Po zwiedzaniu czas wolny, kolacja i nocleg w hotelu.

 • f

  Dzień 6 – Spacer z Samurajem

  Jeszcze bladym świtem wyruszamy autokarem do miejscowości Kurashiki. Odwiedzimy tutaj dzielnicę samurajów Bikan. Przejazd do Okayamy i zwiedzanie Zamku Wron oraz ogrodu Korakuen. Na koniec pokrzepiająca kolacja i nocleg w hotelu w Kurashiki.

 • g

  Dzień 7 – Ukłon w stronę Japonii

  Z samego rana po śniadaniu wracamy do Osaki, skąd odlatuje nasz samolot powrotny.

Wyjazd integracyjny Japonia - Osaka, Hiroszima

Japonia to nie tylko stolica i największe miasto na świecie Tokio.

Będąc w Kraju Kwitnącej Wiśni warto wybrać się również do Osaki nazywanej też Wenecją Dalekiego Wschodu, a to wszystko dzięki położeniu w delcie rzeki Yodo oraz licznym mostom i kanałom. Każdego dnia kawałek po kawałku odkrywać będziemy niezwykłą historię tego regionu. Dotrzemy też do słynnej Hiroszimy, która jest symbolem historycznych wydarzeń sprzed ponad pół wieku.

Osaka to trzecie co do wielkości miasto w Japonii. Leży w południowo-zachodniej części wyspy Honsiu w regionie Kinki. Jest stolicą prefektury o tej samej nazwie i częścią obszaru metropolitalnego Keihanshin zamieszkiwanego przez około 18 mln osób. Osaka jest jednym z najważniejszych ośrodków przemysłowych, handlowo-usługowych, kulturalno-naukowych i rozrywkowych w kraju, o niezwykle potężnym potencjale ekonomicznym, konkurującym z Tokio. Jest to także jeden z najważniejszych węzłów komunikacyjnych i największych portów morskich w kraju.

Wejdziemy na wzgórze Koya. Teren położony pomiędzy górami jest wypełniony zespołami świątyń, tworzących łącznie główną siedzibę kultu buddyjskiej sekty Shingon - Sekty Prawdziwego Słowa, założonej w IX wieku przez mnicha Kukaia. Znajduje się tam ponad 100 świątyń i licznych budowli towarzyszących, które powstawały przez stulecia wokół pierwszej świątyni konsekrowanej w 819 r.  Interesującą atrakcją dla turystów jest możliwość skorzystania z usług wielu buddyjskich klasztorów, które w większości oferują swoim gościom całodobowe pobyty wraz z możliwością wyżywienia oraz uczestniczenia w buddyjskich obrzędach modlitewnych.

Kolejny cel naszej podróży to Hiroszima – miasto leżące na wyspie Honsiu w regionie Chugoku, nad zatoką Hiroshima. Hiroszima i Kure tworzą zespół miejski liczący ok. 1,5 mln mieszkańców. 6 sierpnia 1945 startująca z wyspy Tinian superforteca B-29 Enola Gay lotnictwa USA zrzuciła na miasto 4-tonową uranową bombę atomową Little Boy. Zwiedzimy tutaj Kopułę Bomby Atomowej, czyli budynek-pomnik, upamiętniający zrzucenie bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki. W 1996 r. Kopuła Bomby Atomowej została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Ostatni etap podróży to zwiedzanie Zamku Okayama zbudowanego w latach 1346 - 1369 r. przez rodzinę Nawa. Popularnie zwany Zamkiem Wron z powodu, odmiennego niż większość zamków w Japonii, koloru czarnego. Zburzony w czasie II wojny światowej odbudowany w 1966 roku. W zamku znajduje się kolekcja palankinów, samurajskich hełmów, mieczy i innych sprzętów z epoki.

Pobyt w Japonii to także doskonała okazja do spróbowania słynnej kuchni japońskiej uznawanej za jedną z najzdrowszych kuchni świata - dominują w niej warzywa, owoce morza i świeże ryby. To dzięki takiemu menu Japończycy są długowieczni i szczupli. Podstawą jest ryż, z którego przygotowuje się sushi, a także soja - a z niej tofu i pasta miso.

Kuchnia japońska to zupełnie inna kuchnia niż nasza. Mięso pojawia się rzadko, raczej wołowina niż wieprzowina. Najbardziej ceniona jest wołowina japońska, od krów... pojonych piwem i masowanych. Krucha i równomiernie przerośnięta tłuszczem wyglądem przypomina marmur. Niestety, bardzo wysoka cena sprawia, że nie każdego na nią stać.

Pamiętajmy, że Japończycy jedzą pałeczkami. Nakrywając do stołu, po lewej stronie stawiają miseczkę z ryżem, po prawej - z zupą. Pałeczki leżą równolegle przed nimi. Zupę pije się prosto z miseczki, do innych talerzy sięga się pałeczkami. Przed rozpoczęciem jedzenia, w momencie otrzymywania dań mówi się po japońsku: "Itadakimasu", a dziękując po spożyciu posiłku: "Gochisō-sama deshita".
 
 
 
OGÓLNE INFORMACJE O KRAJU:
 
położenie:  Japonia to państwo usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag składa się z czterech głównych wysp: Hokkaido, Honsiu, Sikoku i Kiusiu( które stanowią 97% obszaru lądowego) oraz 6848 mniejszych wysp.

stolica: Tokio

powierzchnia: 377 834 km2

ludność: ok. 127 mln mieszkańców

waluta: jen

język: japoński

strefa czasowa: UTC +9

religia: buddyzm, shinto

wiza: nie wymagana wiza do 90 dni pobytu/ paszport

szczepienia: zalecane – błonica, tężec, japońskie zapalenie mózgu, WZW B

 

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Japonii

Japonia, Tokio, 2-13-5 Mita, Meguro-ku, 153-0062

Tel.:+813 57947020 Tel.:+813 57947040 w godzinach pracy

Tel. dyżurny: + 81 08046107020 Faks:+813 57947024

tokio.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.tokio.msz.gov.pl

 
 

.

 

 
 

Wyślij zapytanie.
Skontaktujemy się z Tobą

Alternatywne wyprawy

 • Brak ofert spejniających podane kryteria.
Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home