0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Narty

Narty

Są chyba najpopularniejszym sportem zimowym. Pomagają polubić zimę, poprawiają zdrowia, samopoczucie i kondycję

Japonia, Nagano – czyli zimowe szaleństwo w krainie orientu

 • Liczba dni: 6 dni
 • Aktywność:
 • Region: Japonia
 • Organizator: FunSail
 • Czas dojazdu: 16h

Zapraszamy do Kraju Kwitnącej Wiśni pokrytego puszystą kołderką śniegu. Poznamy drugą, zimową stronę Japonii wraz ze wszystkimi jej zimowymi atrakcjami.

od 9100
 • Rekomendowane terminy
 • sty3° -4°
 • lut5° -3°
 • mar9° 1°
 • kwi15° 6°
 • maj21° 11°
 • cze26° 17°
 • lip29° 20°
 • sie28° 19°
 • wrz24° 15°
 • paź19° 9°
 • lis12° 4°
 • gru6° -1°
 • a

  Dzień 1 – Lecimy do Tokio

  Wylot z Warszawy do stolicy Japonii - Tokio. Czeka nas jedna przesiadka i będziemy na miejscu.

 • b

  Dzień 2 – Zimowy czar Shiga Kogen

  Po wylądowaniu jedziemy do Shiga Kogen resortu położonego niedaleko centrum Nagano, gdzie zameldujemy się w hotelu, zjemy posiłek i poświęcimy chwilę na odpoczynek. Później zrelaksujemy się podziwiając panoramę Japońskich Alp, kąpiąc się w onsenie, czyli otwartym kąpielisku wypełnionym gorącą, źródlaną wodą. Po obiedzie poświęcimy trochę czasu na przespacerowanie się uliczkami zabytkowego miasta. Zaliczymy także wizytę w destylarni ryżowego wina czyli sake. Wieczorem pokrzepiająca kolacja.

 • c

  Dzień 3 – Nagano

  Rano, po śniadaniu jedziemy do Nagano. Ten dzień poświęcimy na zwiedzanie Zenko-ji, świątyni buddyjskiej, która została zbudowana w VII wieku. Kolorowa świątynia buddyjska pochodząca z VII wieku, która zachwyca swoją architekturą i wielkością. W skład kompleksu wchodzą prześliczne ogrody, skarbiec, święte posągi oraz potężna kadzielnica. Tego dnia zjemy też w Nagano obiad, złożony z tradycyjnych dań japońskich. Po powrocie do Shiga Kogen czeka nas kąpiel w onsenie i kolację w hotelu.

 • d

  Dzień 4 – Czas na narty

  Po śniadaniu czas przygotować narty i wyruszyć na podbój tutejszych stoków. Cały dzień poświęcamy na zimowe szaleństwo. W Shiga Kogen są aż 72 wyciągi narciarskie więc nie będziemy się nudzić. Po wysiłku naładujemy baterie posilając się pysznym obiadem. Wieczorem czas wolny i chwila na regenerację po intensywnym dniu. Kolacja i relaksująca kąpiel pomogą się odprężyć.

 • e

  Dzień 5 – Śnieżne małpy

  Po śniadaniu wybierzemy się do miejsca położonego w górach gdzie znajdziemy dzikie gorące źródła. Pobliskie góry zamieszkiwane są przez liczną populację małp śnieżnych, które są stałymi bywalcami gorących źródeł. Dochodząca do 50 stopni Celsjusza woda jest dla nich ratunkiem przed niską temperaturą i wychłodzeniem. Po tym naturalnym spektaklu wracamy do hotelu. Zjemy obiad i będziemy mieli do dyspozycji trochę wolnego czasu. Wieczorem jeszcze kolacja i czas pożegnań.

 • f

  Dzień 6 – Wracamy do domu

  Z samego rana jemy śniadanie, wymeldowujemy się z hotelu i jedziemy do Tokio, skąd leci nasz samolot. Wracamy do Polski.

Wyjazd integracyjny Japonia - Nagano

Japonia może być piękna nie tylko latem. Zapraszamy do Kraju Kwitnącej Wiśni pokrytego puszystą kołderką śniegu. Poznamy drugą, zimową stronę Japonii wraz ze wszystkimi jej atrakcjami. Czas spędzimy przemierzając malownicze stoki. Będziemy podziwiać położone poniżej wioski zbudowane w sąsiedztwie gorących źródeł. Poznamy takniki walki w wiosce wojowników ninja Chibikko i spróbujemy oryginalnego wina ryżowego sake w Nishi-no-Mon.
 
Nagano jest stolicą prefektury położonej w centralnej części wyspy Honsiu w regionie Chubu. Nagano było gospodarzem Zimowych Igrzysk Olimpijskich w roku 1998, dzięki czemu miejsce to zostało rozsławione na całym świecie. Aż dziewięć z dwunastu najwyższych gór Japonii znajduje się w tej prefekturze. Zwiedzimy tutaj świątynię buddyjską Zenko-ji oraz wioskęwojowników ninja Chibikko.


Naszą bazą będzie Shiga Kogen, czyli japoński ośrodek narciarski w Prefekturze Nagano.
W 1998 r., na stoku góry Yakebitaiyama będącej częścią tego ośrodka, rozegrano niektóre konkurencje narciarstwa alpejskiego i snowboardingu w ramach Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Nagano.Shiga Kogen, największy ośrodek na Wyspach, położony w sercu Parku Narodowego Joshinetsu w prefekturze Nagano, składa się z 21 gór, ponad 70 wyciągów, ciągnących się kilometrami narciarskich tras i urzekających widoków. Resort ten zajmuje jedno z czołowych miejsc w rankingu narciarzy i snowboardzistów z względu na najlepszej jakości puch. W 1998 podczas Igrzysk Olimpijskich w Nagano odbywały się tu zawody w slalomie gigancie, narciarstwie alpejskim kobiet i snowboardzie. Sezon trwa tu od późnego listopada do początku maja. Na jednym bilecie można jeździć na wszystkich wyciągach i trasach, których nie sposób przejechać nawet podczas tygodniowego pobytu. Na pewno natomiast każdy znajdzie tu trasy odpowiednie dla swojego stopnia zaawansowania i narciarskich umiejętności - muldy, puch i świetnie przygotowane, wyratrakowane zjazdy oraz możliwość nocnej jazdy na niektórych trasach.

Wielu wrażeń dostarczą nam zjazdy stokami Alp Japońskich. Alpy Japońskie to wspólna nazwa dla trzech łańcuchów górskich w Japonii, rozciągających się równolegle wobec siebie, południkowo, w środkowej części wyspy Honsiu. Wymienione łańcuchy górskie mają kilkanaście szczytów o wysokości przekraczającej 3 000 m. Najwyższe są szczyty Kita wznoszący się na wysokość 3193 m n.p.m. i Hotaka  mierząca 3190 m n.p.m.

Ciekawym punktem wycieczki będzie odwiedzenie gorących źródeł, które okupowane są przez Makaki, niezwykle inteligentne małpy zamieszkujące pobliskie góry. Zwie się je śnieżnymi małpami, a przyznać trzeba, że widok małpy pląsającej po śniego jest dość osobliwy. Te mądre zwierzęta długie godziny poświęcają na kąpiel w gorących źródłach, co ma chronić je przed nieskimi temperaturami. Sprytne bestie !

 

OGÓLNE INFORMACJE O KRAJU:
 
położenie:  Japonia to państwo usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag składa się z czterech głównych wysp: Hokkaido, Honsiu, Sikoku i Kiusiu( które stanowią 97% obszaru lądowego) oraz 6848 mniejszych wysp.

stolica: Tokio

powierzchnia: 377 834 km2

ludność: ok. 127 mln mieszkańców

waluta: jen

język: japoński

strefa czasowa: UTC +9

religia: buddyzm, shinto

wiza: nie wymagana wiza do 90 dni pobytu/ paszport

szczepienia: zalecane – błonica, tężec, japońskie zapalenie mózgu, WZW B

 

Ambasada Rzeczypospolitej Poslkiej w Japonii

Japonia, Tokio, 2-13-5 Mita, Meguro-ku, 153-0062

Tel.:+813 57947020 Tel.:+813 57947040 w godzinach pracy

Tel. dyżurny: + 81 08046107020 Faks:+813 57947024

tokio.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.tokio.msz.gov.pl

 
 

.

 

 
 

Wyślij zapytanie.
Skontaktujemy się z Tobą

Alternatywne wyprawy

 • Brak ofert spejniających podane kryteria.
Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home