0
Zaufali Nam
Rozwiń Mapę
Objazdówka

Objazdówka

Podróżujemy z miejsca na miejsce, zatrzymując się w najciekawszych miejscach. W krótkim czasie poznajemy "esencję" danego rejonu.

Japonia – wycieczka objazdowa szlakiem japońskiej kultury

 • Liczba dni: 7 dni
 • Aktywność:
 • Region: Japonia
 • Organizator: FunSail
 • Czas dojazdu: 14h

Wyprawa szlakiem japońskiej kultury. Urozmaicone krajobrazy, tajemnicze świątynie i oryginalna kuchnia sprawią, że wycieczka do Japonii będzie niezapomniana przygodą !

od 9300
 • Rekomendowane terminy
 • sty3° -4°
 • lut5° -3°
 • mar9° 1°
 • kwi15° 6°
 • maj21° 11°
 • cze26° 17°
 • lip29° 20°
 • sie28° 19°
 • wrz24° 15°
 • paź18° 9°
 • lis12° 4°
 • gru6° -1°
 • a

  Dzień 1 – Szykujemy się do wylotu

  Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Odprawa i przelot do Osaki, z przesiadką w jednym z europejskich miast.

 • b

  Dzień 2 – Powitanie Kraju Kwitnącej Wiśni

  Po przylocie do Osaki przemieszczamy się do Kioto, gdzie w hotelu czeka nas powitalny poczęstunek. Po zameldowaniu i odpoczynku zaczynamy zwiedzanie. Na naszej liście znajdzie się tego dnia masa zabytków, w tym: Nijojo - zamek samurajski, Kinkaku-ji - złoty pawilon, Ryoan-ji - najsławniejszy kamienny ogród oraz Kiyomizudera - świątynia na palach. Po obiedzie przechadzać się będziemy po Gion, gdzie dane nam będzie zobaczyć taniec gejsz. Podpatrzymy też sztukę układania kwiatów - ikebanę. Towarzyszyć nam będzie tradycyjna japońska muzyka. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.

 • c

  Dzień 3 – Ruszamy w drogę

  Po śniadaniu ruszamy w drogę. Naszym pierwszym celem tego dnia będzie położone 20 km od Kioto miasto Uji, gdzie zwiedzimy świątynię Byodoin. Następnie kierujemy się do najbardziej wiekowej herbaciarni w Japonii. Weźmiemy tu udział w ceremonii parzenia herbaty. Kolejny etap wycieczki to odwiedziny Nary i wizyta monumentalnej drewnianej budowli Todaiji. Po obiedzie wracamy do Kioto. Reszta dnia to czas wolny. Nocleg i kolacja w hotelu.

 • d

  Dzień 4 – Opuszczamy Kioto

  Z samego rana, zaraz po śniadaniu wyruszamy do Hakone, gdzie stąpać będziemy po centrum dawnego krateru wulkanu, zobaczymy tu gejzery wodne i błotne. Tego dnia zejdziemy z lądu i wsiądziemy na pokład statku poruszając się po Jeziorze Ashi. Podczas rejsu czeka nas miły i smaczny poczęstunek. Będziemy mieć stąd cudowny widok na górę Fuji. Zwiedzimy również świątynię Hakone powstałą w VIII wieku. Po kolacji zatrzymamy się w tutejszym hotelu.

 • e

  Dzień 5 – Jeszcze jeden rzut oka na Fuji

  Po śniadaniu, jeżeli dopisze nam pogoda skorzystamy z uroków kolejki górskiej, z której roztaczać się będą widoki na Fuji. Trudno nasycić się jej pięknem przy pierwszym podejściu. Następny etap to podróż do Ise. Po drodze przystanek na zwiedzanie Muzeum Mikimoto i czas na obiad. W punkcie docelowym nasze oczy cieszyć będzie Isejing - najznamienitszy kompleks chramu shintoistycznego. Wieczorem wybierzemy się na klimatyczny spacer uliczkami miasta i zjemy kolację w restauracji. Noc spędzimy w lokalnym hotelu.

 • f

  Dzień 6 – Kierunek Jokohama

  Rano, po posiłku kontynuujemy wyprawę, by odhaczyć kolejny punkt naszej podróży. Jokohama, czyli drugie co do wielkości miasto w Japonii już na nas czeka. Zwiedzimy największą na świecie latarnię morską wznoszącą się na wysokość 106 metrów. W środku latarni kryją się niezwykłe skarby - zobaczymy eksponaty marynistyczne oraz... zbiór kufli piwnych. Przerwa na obiad i jedziemy dalej. Po tej atrakcji przyjdzie czas na Muzeum Jedwabiu, gdzie będziemy podziwiać szaty wykonane z tego szlachetnego materiału. Kolacja zwieńczy ten pełen atrakcji dzień.

 • g

  Dzień 7 – Wylatujemy z Tokio

  Pakujemy się, zjemy śniadanie i czas na powrót. Przejazd na lotnisko w Tokio zaraz po śniadaniu. Warto było odwiedzić Japonię. Żegnamy!

Wyjazd integracyjny Japonia

Każdy zakątek tego kraju to nowa porcja niesamowitych doznań. Pobudź swoje zmysły wyprawą szlakami japońskiej kultury. Urozmaicone krajobrazy, tajemnicze świątynie i oryginalna kuchnia sprawią, że wycieczka do Japonii stanie się niezapomnianą przygodą. Orientalna kultura ma wiele do zaoferowania, dlatego nie stracimy ani chwili przemierzając ścieżki przepełnione duchem historii. Niesamowita podróż przez Kraj Kwitnącej Wiśni jest na wyciągnięcie ręki.
 
Pierwszym przystankiem na trasie naszej podróży będzie Kioto – miasto w zachodniej części japońskiej wyspy Honsiu, dawna stolica Japonii i siedziba cesarza. Założono je w widłach utworzonych przez rzeki Kamo i Katsura. Ze względu na wznoszące się wokół miasta góry, Kioto słynie z parnych letnich nocy, z całkowicie nieruchomym powietrzem. Na terenie historycznych dzielnic, za nowszą zabudową głównych ulic, w głębi kwartałów zachowały się tysiące drewnianych domów, willi w ogrodach otoczonych murami, małych świątyń. Kioto jest uważane za kulturalne centrum Japonii.

Na naszej wyprawie zobaczymy też Fudżi-  czynny wulkan, który jest też najwyższym szczytem w Japonii i wznosi się na wysokość 3776 m n.p.m. Leży na wyspie Honsiu, na południowy zachód od stolicy Tokio. W 2013 roku góra Fudżi została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako obiekt dziedzictwa kulturowego. Góra uznawana jest za miejsce święte. Fuji cechuje się charakterystyczną sylwetką i szczytem, który przez większą część roku pokrywa śnieg.

Odwiedzimy też drugie co do wielkości miastem w Japonii - Jokohamę.  Jest  ono zarazem największym portem morskim. Miasto położone jest w południowo-wschodniej części wyspy Honsiu, w prefekturze Kanagawa, której jest stolicą. Miasto założone w 1858 r. Powstało dzięki połączeniu wiosek – Jokohama i Kanagawa. Mieszkańcy wiosek trudnili się rolnictwem i rybołówstwem. Obowiązkowymi punktami do zwiedzania będą Latarnia Morska oraz Muzeum Jedwabiu. Warto nadmienić, iż owa latarnia jest najwyższym tego typu obiektem na świecie.

Będziemy oglądać taniec geisz. "Geisha" to termin składający się on z wyrazu gei (sztuka) i sha (człowiek). Tak więc chodzitu o kogoś uprawiającego tradycyjne japońskie sztuki, innymi słowy - artystę. Gejsze są mistrzyniami wsztuce konwersacji, tańca, śpiewu i gry na tradycyjnych japońskich instrumentach (np. na shamisenie- trzystrunowej gitarze). Zajmują się też kaligrafią, ikebaną i innymi sztukami japońskimi  Gejsze nie były i nie są prostytutkami (to była osobna grupa zawodowa – yűjō). Dawniej to patron decydował o życiu seksualnym gejszy, teraz nikt za nie już tego nie robi. Błędny wizerunek gejszy jako prostytutki na zachodzie wziął się od gisz. Po drugiej wojnie światowej Amerykanie okupujący Japonię korzystali z usług prostytutek, które podawały się za gejsze. Amerykanie nie umieli wymówić słowa geisha, więc mówili gisza.

Japonia to także kultura picia herbaty, dlatego nie może nas zabraknąć na pokazie jej przyrządzania. Ceremonia parzenia herbaty, inaczej zwana chanoyu, jest ascetyczną formą spędzania wolnego czasu, podczas której przyrządza się i pije zieloną, sproszkowaną herbatę – matcha. Początki tego rytuału sięgają XIV w, kiedy to samurajowie spotykali sie towarzysko by delktować się tym napojem. Sama ceremonia mogła trwać nawet cztery godziny i składała sie z trzech części. W dzisiejszych czasach ceremonia parzenia herbaty nadal jest kultywowana w Japonii, gdzie dużą popularnością cieszą się szkoły herbaciane.Umiejętność parzenia herbaty jest atrybutem przyszłej panny młodej !

Pobyt w Japonii to także doskonała okazja do spróbowania słynnej japońskiej kuchni uznawanej za jedną z najzdrowszych kuchni świata - dominują w niej warzywa, owoce morza i świeże ryby. To dzięki takiemu menu Japończycy są długowieczni i szczupli. Podstawą jest ryż, z którego przygotowuje się sushi, a także soja - a z niej tofu i pasta miso.
Kuchnia japońska to zupełnie inna kuchnia niż nasza. Mięso pojawia się rzadko, raczej wołowina niż wieprzowina. Najbardziej ceniona jest wołowina japońska, od krów... pojonych piwem i masowanych. Krucha i równomiernie przerośnięta tłuszczem wyglądem przypomina marmur. Niestety, bardzo wysoka cena sprawia, że nie każdego na nią stać.
Pamiętajmy, że Japończycy jedzą pałeczkami. Nakrywając do stołu, po lewej stronie stawiają miseczkę z ryżem, po prawej - z zupą. Pałeczki leżą równolegle przed nimi. Zupę pije się prosto z miseczki, do innych talerzy sięga się pałeczkami. Przed rozpoczęciem jedzenia, w momencie otrzymywania dań mówi się po japońsku: "Itadakimasu", a dziękując po spożyciu posiłku: "Gochisō-sama deshita".
 
Na swojej drodze przystaniemy tez by zobaczyć jak mistrzowie radzą sobie z japońska sztuka układania kwiatów czyli Ikebaną.  Komponując bukiety dąży się do stworzenia idealnej kompozycji pod względem barw, kształtów czy nawet zapachów. Wszystkie elementy powinny współgrać ze sobą: kwiaty, naczynia (w których są układane kompozycje), gałęzie, liście, a także różnego rodzaju owoce. Tradycyjna struktura ikebany bazuje na linii wertykalnej, opierającej się na trzech głównych punktach, symbolizujących niebo, ziemię oraz ludzi. odzwierciedlenie w sztuce kompozycji kwiatów.
Tradycja układania kwiatów pochodzi już z VI wieku, kiedy to składano proste i skromne kompozycje kwiatowe w świątyniach buddyjskich. W tych pierwotnych ikebanach kwiaty i gałązki skierowane były zawsze ku górze. Był to symbol wiary oraz ufności tamtejszej ludności.

 

OGÓLNE INFORMACJE O KRAJU:
 
położenie:  Japonia to państwo usytuowane na wąskim łańcuchu wysp na zachodnim Pacyfiku, u wschodnich wybrzeży Azji, o długości 3,3 tys. km. Archipelag składa się z czterech głównych wysp: Hokkaido, Honsiu, Sikoku i Kiusiu( które stanowią 97% obszaru lądowego) oraz 6848 mniejszych wysp.

stolica: Tokio

powierzchnia: 377 834 km2

ludność: ok. 127 mln mieszkańców

waluta: jen

język: japoński

strefa czasowa: UTC +9

religia: buddyzm, shinto

wiza: nie wymagana wiza do 90 dni pobytu/ paszport

szczepienia: zalecane – błonica, tężec, japońskie zapalenie mózgu, WZW B

 

Ambasada Rzeczypospolitej Poslkiej w Japonii

Japonia, Tokio, 2-13-5 Mita, Meguro-ku, 153-0062

Tel.:+813 57947020 Tel.:+813 57947040 w godzinach pracy

Tel. dyżurny: + 81 08046107020 Faks:+813 57947024

tokio.amb.sekretariat@msz.gov.pl

www.tokio.msz.gov.pl

 
 

.

 

 
 

Wyślij zapytanie.
Skontaktujemy się z Tobą

Alternatywne wyprawy

 • Brak ofert spejniających podane kryteria.
Aktualności

2016-03-21

Referencje
Marek Lesiak - Product Manager

Firma FunSail z jednej strony dała się poznać nam jako profesjonalny, zorganizowany i odpowiedzialny kontrahent, a także - z drugiej strony - dzięki otwartym, kontaktowym i fachowym skipperom potrafiła stworzyć podczas rejsu sympatyczną, relaksującą i swobodną atmosferę, która zapewniła niesamowite wrażenia podczas wspólnej żeglugi na wodach Morza Karaibskiego.

Marek Lesiak - Product Manager

Paweł Jaworski

Chciałbym podziękować pracownikom firmy FunSail za ich profesjonalizm zarówno w fazie organizacyjnej jak i w trakcie trwania rejsu. Rejs dostarczył nam wielu niezapomnianych chwil, które będziemy jeszcze długo wspominać.

Paweł Jaworski

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Niniejszym chcielibyśmy podziękować firmie FunSail za profesjonalne przygotowanie wyprawy samochodami terenowymi w Maroko. Firma FunSail wykazała się niezwykłą elastycznością w przygotowaniu całej imprezy. Program był znakomicie dostosowany do wymagań i możliwości uczestników.

Erwin Karczmarczuk - Dyrektor Zarządzający

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Firma FunSail pierwszy raz organizowała dla nas tego typu imprezę. Wykazała się dużą elastycznością i otwartością na nasze potrzeby zarówno w fazie przygotowań jak i podczas realizacji programu. Program imprezy został starannie przygotowany i przeprowadzony. Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni.

Robert Wąsowski - Kierownik Działu Obsługi Posprzedażnej

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Elastyczność, kreatywność, otwartość, profesjonalizm i poczucie pełnej odpowiedzialności to cechy, którymi FunSail może się legitymować. Program wyprawy był dobrze przemyślany, perfekcyjnie przygotowany i realizowany bez żadnego zarzutu, co wpłynęło na wysoką satysfakcję wszystkich osób uczestniczących w wydarzeniu.

Agata Gerc -Human Resources Consultant

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Firma FunSail zorganizowała dla nas i naszych klientów serię wyjazdów w ukraińskie Karpaty. Staranność przygotowania wyjazdów i sprzętu, dbałość zarówno o atrakcyjność programu, jak i bezpieczeństwo uczestników, zaangażowanie i elastyczność to bezsprzeczne dowody na profesjonalizm firmy FunSail.

Marta Gajowniczek - Specjalista ds. marketingu i promocji

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Rekomendujemy firmę jako profesjonalnego organizatora imprez integracyjnych. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spływie kajakowym po Wiśle połączonym z szaleństwami na skuterach wodnych. Wszystkie elementy programu zostały dograne zgodnie z naszymi założeniami, a uczestnicy wyrazili bardzo duże zadowolenie z aktywności. Firma Fun Sail to godny polecenia partner, oferujący dobrej jakości sprzęt oraz elastyczny w negocjacjach.

Olga Kapusta - Dział Marketingu

Radek Puchalski - Key Account Manager

Serdecznie dziękujemy firmie Fun Sail za przygotowanie imprezy off road w Kazimierzu Dolnym z udziałem 13 aut terenowych, wykreowanie wspaniałej atmosfery oraz wszelkie starania, które przyczyniły się do dobrej zabawy i zadowolenia Uczestników. Impreza została przygotowana z pełnym uwzględnieniem naszych potrzeb i oczekiwań, które nastawione były nie tylko na integrację zespołu , team builidng ale także na przygodę i niecodzienne przeżycia pełne adrenaliny, czego w czasie wyjazdu nie brakowało. Z pełna odpowiedzialnością polecamy firmę Fun Sail jako organizatora imprez 4x4. Do atutów firmy należy zindywidualizowane podejście do klienta, łatwość kontaktu i elastyczność na etapie przygotowań, profesjonalna kadra instruktorska, pomysłowość a także bardzo dobry sprzęt i konkurencyjność cenowa połączona z wysoka jakością oferowanych usług.

Radek Puchalski - Key Account Manager

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Pragnę wyrazić zadowolenie i rekomendować współpracę z firmę Fun Sail, która zorganizowała nasz kolejny wyjazd integracyjny. Tym razem mieliśmy okazje bawić się na skuterach wodnych i quadach. Na uwagę zasługuje profesjonalne przygotowanie imprezy oraz dokładne sprawdzenie trasy rejsu skuterami, co ze względu na niski poziom wody w rzece spędzało nam sen z powiek. Wyjazd okazał się sukcesem, wszystkie czynności przyczyniły się do integracji i zadowolenia uczestników. Za satysfakcja możemy polecić firmę Fun Sail jako partnera elastycznego, rzetelnego, z fachową kadrą instruktorską i dobrym sprzętem.

Mariusz Babik - Prezes Zarządu

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

W imieniu firmy Robert Bosch Sp. z o.o. pragniemy podziękować firmie Fun Sail za organizację wyjazdu integracyjnego do Kazimierz Dolnego w dniach 12- 14 września 2013 r. Firma sprawdziła się w każdym stopniu współpracy od momentu przygotowania zindywidualizowanej oferty poprzez logistykę wyjazdu aż do finalnej obsługi spotkania w Kazimierzu. Na uczestników czekały różne atrakcje plenerowe: wyprawa samochodami terenowymi poprzez kazimierskie wąwozy, rejsy skuterami wodnymi po Wiśle oraz przejażdżki quadami, które dostarczyły uczestnikom wielu wrażeń. Instruktorzy oraz obsługa wykazali się dużym zaangażowaniem, kreatywnością i elastycznością oraz tworzyli miłą atmosferę w czasie wyjazdu. Rekomendujemy Fun Sail jako profesjonalnego organizatora wyjazdów firmowych.

Artur Kornaś - Kierownik Działu Technicznego

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

W imieniu Calsberg Polska Sp. z o.o. pragnę wyrazić zadowolenie ze współpracy z firmą Fun Sail, która w roku 2013 przeprowadziła 2 projekty wyjazdów integracyjno- team building'owych dla grup 50 oraz 60 pracowników Calsberg Sp. z o.o. Firma Fun Sail wywiązała się ze swoich zobowiązań bez zastrzeżeń. Wszystkie zaplanowane elementy programu zostały wykonane z należytą starannością zgodnie z ustalonym harmonogramem. Dodatkowym atutem współpracy z firmą Fun Sail jest wysoka jakość udostępnianego sprzętu oraz bardzo dobry kontakt i elastyczność w prowadzeniu projektu. Pracownicy Calsberg uczestniczący w szkoleniu wykazywali się dużym zadowoleniem z przeprowadzonego szkolenia oraz poszczególnych aktywności. Pomimo słabej pogody podczas aktywności zewnętrznych (słaba widoczność) dzięki dużemu zaangażowaniu zespołu Fun Sail nasi pracownicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu eventu.

Maciej Firkowski - Indirect Buyer

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Bardzo dziękujemy firmie Fun Sail za organizację wyjazdu off road na Ukrainę 7-9 października 2013 r. Wyprawa 4x4 była spełnieniem marzeń uczestnika programu Fat Killers, marzeniem które jak sie okazało spełniło wszystkie oczekiwania. Firma wykazała się pełnym profesjonalizmem zarówno na etapie przygotowania jak i w czasie samej wyprawy terenowej. Zgodnie z zapewnieniami samochód był w pełni przystosowany do jazdy terenowej, instruktor zapewniał poczucie bezpieczeństwa i udzielał wszelkich wskazówek, by poczuć się pewnie za kierownicą i doświadczyć dużej dawki adrenaliny (...). Atmosfera stworzona w czasie wyjazdu na długo zapadnie w pamięć osobom biorącym w nim udział. Elasatyczność, wieloletnie doświadczenie, kreatywność i zindywidualizowane podejście do klienta pozwalają nam na polecenie Fun Sail jako profesjonalnego organizatora tego typu przedsięwzięć. Przy następnym realizacjach tego typu na pewno podejmiemy współpracę z firmą Fun Sail i będziemy ją gorąco polecać.

Alicja Chełstowska- Kierownik Produkcji

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

W imieniu uczestników oraz swoim, chciałbym podziękować FunSail za profesjonalne zorganizowanie wyjazdu wiosna 2012 r dla naszego Działu Sprzedaży. Program został przygotowany na miarę naszych oczekiwań a jego realizacja odbyła się w sposób perfekcyjny. Profesjonalizm, elastyczność oraz dopasowanie do potrzeb oraz umiejętność dozowania emocji stawia firmę FunSail na bardzo wysokim poziomie. Usługi były dograne w każdym calu i spełniły nasze oczekiwania. Bogaty program, na który składał się min. spływ raftingowy po dzikich górskich rzekach, pokonywanie wodospadów na canyoningu plus piękne otoczenie dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Z pełną odpowiedzialnością polecamy FunSail jako partnera każdej firmie, ceniącej wysoką jakość usług w organizacji wyjazdów firmowych.

Marcin Frątczak - Dyrektor Sprzedaży

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Niniejszym potwierdzam, iż firma Fun Sail realizowała dla firmy Sika Sp. z o.o. w okresie od 21 do 26 lipca 2012 roku działania w zakresie kompleksowej organizacji szkolenia produktowego i wyjazdu "off road" na Ukrainie. Każde z powierzonych firmie Dun Sail zleceń wykonane było z niezwykłą dbałością o szczegóły i naciskiem na najwyższe zadowolenie klienta. Kreatywność, terminowość i rzetelność to dla firmy priorytety. Polecamy firmę Fun Sail jako wiarygodnego partnera.

Rafał Musiał - Dyrektor Regionu NW

Nasi Partnerzy

Nawet na krańcu świata wiemy co dzieje się w naszych domach, dzięki automatyce domu mydlink Home