Objazdówka
Podróżujemy z miejsca na miejsce, zatrzymując się w najciekawszych miejscach. W krótkim czasie poznajemy "esencję" danego rejonu.
Japonia – wycieczka objazdowa szlakiem japońskiej kultury
Wyprawa szlakiem japońskiej kultury. Urozmaicone krajobrazy, tajemnicze świątynie i oryginalna kuchnia sprawią, że wycieczka do Japonii będzie niezapomniana przygodą !
- Rekomendowane terminy
- sty3° -4°
- lut5° -3°
- mar9° 1°
- kwi15° 6°
- maj21° 11°
- cze26° 17°
- lip29° 20°
- sie28° 19°
- wrz24° 15°
- paź18° 9°
- lis12° 4°
- gru6° -1°
-
a
Dzień 1 – Szykujemy się do wylotu
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Odprawa i przelot do Osaki, z przesiadką w jednym z europejskich miast.
-
b
Dzień 2 – Powitanie Kraju Kwitnącej Wiśni
Po przylocie do Osaki przemieszczamy się do Kioto, gdzie w hotelu czeka nas powitalny poczęstunek. Po zameldowaniu i odpoczynku zaczynamy zwiedzanie. Na naszej liście znajdzie się tego dnia masa zabytków, w tym: Nijojo - zamek samurajski, Kinkaku-ji - złoty pawilon, Ryoan-ji - najsławniejszy kamienny ogród oraz Kiyomizudera - świątynia na palach. Po obiedzie przechadzać się będziemy po Gion, gdzie dane nam będzie zobaczyć taniec gejsz. Podpatrzymy też sztukę układania kwiatów - ikebanę. Towarzyszyć nam będzie tradycyjna japońska muzyka. Wieczorem kolacja i nocleg w hotelu.
-
c
Dzień 3 – Ruszamy w drogę
Po śniadaniu ruszamy w drogę. Naszym pierwszym celem tego dnia będzie położone 20 km od Kioto miasto Uji, gdzie zwiedzimy świątynię Byodoin. Następnie kierujemy się do najbardziej wiekowej herbaciarni w Japonii. Weźmiemy tu udział w ceremonii parzenia herbaty. Kolejny etap wycieczki to odwiedziny Nary i wizyta monumentalnej drewnianej budowli Todaiji. Po obiedzie wracamy do Kioto. Reszta dnia to czas wolny. Nocleg i kolacja w hotelu.
-
d
Dzień 4 – Opuszczamy Kioto
Z samego rana, zaraz po śniadaniu wyruszamy do Hakone, gdzie stąpać będziemy po centrum dawnego krateru wulkanu, zobaczymy tu gejzery wodne i błotne. Tego dnia zejdziemy z lądu i wsiądziemy na pokład statku poruszając się po Jeziorze Ashi. Podczas rejsu czeka nas miły i smaczny poczęstunek. Będziemy mieć stąd cudowny widok na górę Fuji. Zwiedzimy również świątynię Hakone powstałą w VIII wieku. Po kolacji zatrzymamy się w tutejszym hotelu.
-
e
Dzień 5 – Jeszcze jeden rzut oka na Fuji
Po śniadaniu, jeżeli dopisze nam pogoda skorzystamy z uroków kolejki górskiej, z której roztaczać się będą widoki na Fuji. Trudno nasycić się jej pięknem przy pierwszym podejściu. Następny etap to podróż do Ise. Po drodze przystanek na zwiedzanie Muzeum Mikimoto i czas na obiad. W punkcie docelowym nasze oczy cieszyć będzie Isejing - najznamienitszy kompleks chramu shintoistycznego. Wieczorem wybierzemy się na klimatyczny spacer uliczkami miasta i zjemy kolację w restauracji. Noc spędzimy w lokalnym hotelu.
-
f
Dzień 6 – Kierunek Jokohama
Rano, po posiłku kontynuujemy wyprawę, by odhaczyć kolejny punkt naszej podróży. Jokohama, czyli drugie co do wielkości miasto w Japonii już na nas czeka. Zwiedzimy największą na świecie latarnię morską wznoszącą się na wysokość 106 metrów. W środku latarni kryją się niezwykłe skarby - zobaczymy eksponaty marynistyczne oraz... zbiór kufli piwnych. Przerwa na obiad i jedziemy dalej. Po tej atrakcji przyjdzie czas na Muzeum Jedwabiu, gdzie będziemy podziwiać szaty wykonane z tego szlachetnego materiału. Kolacja zwieńczy ten pełen atrakcji dzień.
-
g
Dzień 7 – Wylatujemy z Tokio
Pakujemy się, zjemy śniadanie i czas na powrót. Przejazd na lotnisko w Tokio zaraz po śniadaniu. Warto było odwiedzić Japonię. Żegnamy!
Wyjazd integracyjny Japonia
Na naszej wyprawie zobaczymy też Fudżi- czynny wulkan, który jest też najwyższym szczytem w Japonii i wznosi się na wysokość 3776 m n.p.m. Leży na wyspie Honsiu, na południowy zachód od stolicy Tokio. W 2013 roku góra Fudżi została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO jako obiekt dziedzictwa kulturowego. Góra uznawana jest za miejsce święte. Fuji cechuje się charakterystyczną sylwetką i szczytem, który przez większą część roku pokrywa śnieg.
Odwiedzimy też drugie co do wielkości miastem w Japonii - Jokohamę. Jest ono zarazem największym portem morskim. Miasto położone jest w południowo-wschodniej części wyspy Honsiu, w prefekturze Kanagawa, której jest stolicą. Miasto założone w 1858 r. Powstało dzięki połączeniu wiosek – Jokohama i Kanagawa. Mieszkańcy wiosek trudnili się rolnictwem i rybołówstwem. Obowiązkowymi punktami do zwiedzania będą Latarnia Morska oraz Muzeum Jedwabiu. Warto nadmienić, iż owa latarnia jest najwyższym tego typu obiektem na świecie.
Będziemy oglądać taniec geisz. "Geisha" to termin składający się on z wyrazu gei (sztuka) i sha (człowiek). Tak więc chodzitu o kogoś uprawiającego tradycyjne japońskie sztuki, innymi słowy - artystę. Gejsze są mistrzyniami wsztuce konwersacji, tańca, śpiewu i gry na tradycyjnych japońskich instrumentach (np. na shamisenie- trzystrunowej gitarze). Zajmują się też kaligrafią, ikebaną i innymi sztukami japońskimi Gejsze nie były i nie są prostytutkami (to była osobna grupa zawodowa – yűjō). Dawniej to patron decydował o życiu seksualnym gejszy, teraz nikt za nie już tego nie robi. Błędny wizerunek gejszy jako prostytutki na zachodzie wziął się od gisz. Po drugiej wojnie światowej Amerykanie okupujący Japonię korzystali z usług prostytutek, które podawały się za gejsze. Amerykanie nie umieli wymówić słowa geisha, więc mówili gisza.
Japonia to także kultura picia herbaty, dlatego nie może nas zabraknąć na pokazie jej przyrządzania. Ceremonia parzenia herbaty, inaczej zwana chanoyu, jest ascetyczną formą spędzania wolnego czasu, podczas której przyrządza się i pije zieloną, sproszkowaną herbatę – matcha. Początki tego rytuału sięgają XIV w, kiedy to samurajowie spotykali sie towarzysko by delktować się tym napojem. Sama ceremonia mogła trwać nawet cztery godziny i składała sie z trzech części. W dzisiejszych czasach ceremonia parzenia herbaty nadal jest kultywowana w Japonii, gdzie dużą popularnością cieszą się szkoły herbaciane.Umiejętność parzenia herbaty jest atrybutem przyszłej panny młodej !
stolica: Tokio
powierzchnia: 377 834 km2
ludność: ok. 127 mln mieszkańców
waluta: jen
język: japoński
strefa czasowa: UTC +9
religia: buddyzm, shinto
wiza: nie wymagana wiza do 90 dni pobytu/ paszport
szczepienia: zalecane – błonica, tężec, japońskie zapalenie mózgu, WZW B
Ambasada Rzeczypospolitej Poslkiej w Japonii
Japonia, Tokio, 2-13-5 Mita, Meguro-ku, 153-0062
Tel.:+813 57947020 Tel.:+813 57947040 w godzinach pracy
Tel. dyżurny: + 81 08046107020 Faks:+813 57947024
tokio.amb.sekretariat@msz.gov.pl
www.tokio.msz.gov.pl
.